Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach

 

Nawigacja

 • Ostatnie wydarzenia

  W ostatni czwartek/15.01.2015/ nasze przedszkolaki dały popis swoich umiejętności wokalnych i tanecznych na spotkaniu z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.Wnuczęta zaprosiły swoich Gości do pionkowskiego CALu.Dziadkowie i Babcie ogromnymi brawami przyjęli występ przedszkolnego Zespołu Ludowego oraz  program zaprezentowany przez poszczególne grupy.

   

  W sobotę/17.01.2015/budynek CALu także odwiedziły nasze przedszkolaki z całymi rodzinami.Wróżki, kowboje, księzniczki, strażacy, Indianie i wiele innych barwnych postaci bawiło się doskonale przy wesołej muzyce na zorganizowanej przez JEDYNECZKĘ zabawie karnawałowej.Prowadzący zabawę wodzireje  bawili nas słowem  i gestem, zapraszali do udziału w wielu konkursach ze slodkimi nagrodami.Dorośli mogli w czasie trwania zabawy mogli odpocząć  przy kawie i ciastku.

  Dziękujemy  serdecznie wszystkim ktorzy pomogli nam w zorganizowaniu kawiarenki.

   

  Migawki z obu wydarzeń w albumie Picasa

  Dodatkowo link do fotografii na stronie CALu:      http://cal.pionki.pl/dzien-babci-i-dziadka/

 • Kolędowanie i Opowieść Wigilijna/18.12.2014

  Jak co roku zaprosiliśmy Rodziców  na Wigilijne Spotkanie.Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki  po polsku i angielsku.Dwie najstarsze grupy (IV i V)przedstawiły adaptację "Opowieści Wigilijnej" K.Dickensa, piękną historię o magii Świąt Bożego Narodzenia.

  Został rozstrzygniety  konkurs na bożonarodzeniową bombkę.

  I nagroda.Kuba Smolarczyk z gr II

  II nagroda Dagmara Szymczyk z gr III

  dwie III nagrody: Jaś Wojda z gr III, oraz Michał Szulik z gr V

  Laureaci orzymali nagrody rzeczowe, które wręczały p.Jolanta Sarnecka-Buczek(doradca Burmistrza) oraz p.Dagmara Borek(Przewodnicząca RR).

  Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały słodycze.

  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji naszego występu.

  Gratulujemy Najmłodszym Przedszkolakom, że pomimo tremy wytrwali na scenie.

  Gratulujemy aktorom świetnego występu.

  Dziękujemy wszystkim obecnym na gorące brawa.

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa

 • Przedszkolaki  z JEDYNECZKI  z grupy IV(  w grupie tej realizowana jest Innowacja”Angielski w zabawach , wierszach i piosenkach”),  we wtorek 16 grudnia 2014 wzięły udział w konferencji video z użyciem Skypa.Rozmawiały ze swoimi  rówieśnikami z Włoch.Byli to uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej -Instituto Comprensivo via Pietro Maffi z Rzymu. Dzieci  przedstawiły się sobie wzajemnie i złożyły świąteczne życzenia, oczywiście rozmowa przebiegała w języku angielskim. To  było bardzo inspirujące doświadczenie pozwalające wykorzystać umiejętności  językowe naszych przedszkolaków.Kontakty zostały nawiązane poprzez platformę eTwinning która wspiera międzynarodową współpracę przedszkoli i szkół w Europie.JEDYNECZKA bierze także udział w  programie wymiany bożonarodzeniowych i noworocznych  kartek .Wykonane przez  przedszkolaków kartki  z życzeniami w języku angielskim zostały wysłane między innymi do Grecji, Turcji, Hiszpanii, Słowacji, Włoch, Francji  i Łotwy.Otrzymane kartki będzie można podziwiać na zorganizowanej w przedszkolu wystawie. Przedszkolaki dzięki udziałowi w programie poznają kulturę innych narodów, ich podobieństwa i odmienności, daje to możliwość wykreowania w dzieciach otwartości na świat a także ogromną motywację do nauki języka.

  Elżbieta Głuszek

  Mariola Krawiec

  Migawki fotograficzne z rozmowy w Albumie Picasa

 • Wycieczka na lotnisko w Radomiu/3.12.2014

  Dzieci z grup IV i V wybrały się na wycieczke na lotnisko w Radomiu.Przebyły całą drogę od wejścia na lotnisko, ważenie bagażu, przejście przez kontrolę celną, oczekiwanie na odlatujący samolot i  powrót wraz z odbiorem bagażu.Zobaczyły także stacjonujący na lotnisku nowoczesny wóz strażacki do którego mogły wejść i obejrzeć jego wyposażenie.Strażacy przygotowali pzredszkolakom gaszenie markowanego pożaru.Bardzo interesujące było spotkanie z sokolnikiem i jego pupilka jastrzębicą Fridą.Dzieci dowiedziały się o pracy Fridy, jej pochodzeniu  wymaganej opiece i karmieniu.

  Pomimo chłodu aury wycieczka udała się.

  Fotoreportaż w albumie Picasa

 • Mikołajki/05.12.2014

  Mikołajki w naszym przedszkolu obchodzono od samego rana.Najpierw dzieci spotkały sie z  mistrzem iluzjonistą.Przedszkolaki z zapartym tchem obserwowały pokaz.Do wykonywania niektórych sztuk magicznych zostały zaproszone dzieci.Na pokazie pojawił się Mikołaj,który wręczył każdemu dziecku paczkę ze słodyczami oraz zabawki dla każdej grupy.

  Odwiedzili nas także przedstawiciele policji i straży pożarnej przywożąc Mikołaja i jego pomocników.Mikołaj bawił się z dziećmi, słuchał popisów wokalnych przedszkolaków oraz częstował słodyczami.

  To był dzień pełen niespodzianek i radości.

  Migawki fotograficzne w albumie Picasa

 • Ostatnie wydarzenia

  Dzieciaki z najmłodszej, pierwszej grupy także miały swoja uroczystość Pasowania na Pradziwego Przedszkolaka.Zaproszeni Rodzice podziwiali swoje pociechy podczas występów.Przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, bawiły się.Pani dyrektor Genowefa Czerwiec "pasowała" kazdego dzieciaka na przedszkola ogromną kredką.Dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy i rożki ze słodyczami.Na zakończenie uroczystości wszyscy obecni zostali zaproszenia na slodki poczęstunek.

   

  W Światowy Dzień Życzliwości do przedszkola zawitali uczniowie"Czerwonego" z zabawnymi, kolorowymi pieczątkami i mnóstwem cukierków.Wspólnie bawili się z dzieciakami, sluchali piosenek w wykonaniu przedszkolaków, brali udział w próbach tańca nowoczesnego.

   

  Zawitali do nas rodzice pomagający w realizacji programu"Czytamy naszym dzieciom"Bardzo dziękujemy pani WIlczyńskiej , pani Gołąbek, panu Soleckiemu.

  Zapraszamy  do obejrzenia dokumantacji fotograficznej w Albumie Picasa

 • Konkurs!!!!Konkurs!!!!

  Ogłaszamy konkurs na "NAJPIĘKNIEJSZĄ, NAJBARDZIEJ BOŻONARODZENIOWĄ BOMBKĘ CHOINKOWĄ"

  Prace wykonują dzieci wspólnie z rodzicami.

  Bombki w formie przestrzennego dzieła prosimy dostarczyć nauczycielkom grup do dnia 12 grudnia 2014 r.

  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas spotkania wigilijnego w MOK-u.

  Przewidziane są nagrody!

  Zapraszamy  do udziału i zyczymy powodzenia!

   

 • Pasowanie na przedszkolaka/Gr.II/19.11.2014

  Dzieciaki z Gr.II od dziś/19.XI.2014/ stały się prawdziwymi przedszkolakami.Zaproszonym gościom czyli rodzicom dzieci prezentowały zdobyte umiejętności wokalne,recytatorskie i taneczne, także w języku angielskim.Przedszkolaki zaprosiły również rodziców do wspólnych pląsów.

  Prawdziwe Przedszkolaki ślubowały co następuje:

  "Co dzień rano buzię mieć  roześmianą,

  Nie płakać , nie szlochać, zawsze swoje panie kochać,

  Zabawki szanować, dookoła wszystko porządkować,

  Grzecznie bawić się i fikać,zjadać wszystko z talerzyka,

  Nauczyć się dziękować i porządnie się zachować,

  Od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami."

  Pani dyrektor "pasowała" każdego dzieciaka na przedszkolaka przy pomocy ogromnej kolorowej kredki.Dzieci ponadto otrzymały pamiątkowe dyplomy i rożki ze słodyczami.

  Wreszcie została rozwiązana piernikowa tajemnica.Na zakończenie dzieci zaprosiły gości na przygotowany przez nie słodki pczęstunek.Upieczone pierniki odnaleźliśmy na stołach(wszystkim bardzo smakowały).

  I ja tam byłam sok, owocowy piłam i pierniczki jadłam.

  E.G

  Fotorelacja w zakładce Picasa

 • Wtorkowe wydarzenia/18.XI.2014

  Dzisiejszego ranka odwiedziła nas pani Aleksandra Kołacz-pracownik Kozienickiego Parku Krajobrazowego.Przedszkolaki poznały wygląd, głosy i zwyczaje  niektórych ptaków.Dzieci dostały w prezencie budki lęgowe, które zamierzamy umieścić w naszym przedszkolnym ogrodzie.W spotkaniu uczestniczyly dzieci z gr.IV i V.

  Zapraszamy do albumu Picasa gdzie można zobaczyć fotografie ze spotkania.

  Tamże można zobaczyć jak bawią się dzieci z gr.I.

 • Ostatnie wydarzenia
  16.11.2014

  Przedszkolaki spotkały się z autorem książek dla  dzieci panem Stanisławem Jerzym Hajto.Najbardziej znane tytuły to "Lis i cztery łasiczki" oraz "Wakacyjne przygody Kuby z Sochaczewa".Pisarz  pokazuje  w nich wiele pozytywnych wartości,
  uczy poszanowania pracy, piętnuje lenistwo, uwrażliwia na piękno przyrody i uczy szacunku do niej. Na  pamiatkę otrzymaliśmy egzemplarze z autografem.

  Wszystkie dzieci obejrzały spektakl teatralny w wykonaniu aktorów teatru Premiera z Białegostoku pt."Wyprawa w świat książek i bajek".Przedstawienie osnute było na znanych dzieciom wierszach J.Tuwima.Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spektaklu, którego morałem było poszanowanie naszych paierowych przyjaciół.Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie z aktorami.

  Wychowankowie gr.IV udokumentowali swoje umiejętności, których nabyli w związku z realizacją innowacji" Easy English".Zarejestrowane filmiki można zobaczyć w zakładce Picasa na kanale YouTube.Przedstawiaja dwa pląsy w języku angielskim.

 • Dlaczego gr. II piekła pierniczki?/24.X.2014

  W piatek w grupie II miały miejsce niezwykłe wydarzenia.Przedszkolaki węchem rozpoznawały różne przyprawy.Potem uczyły się jak zagnieść ciasto na pierniczki by potem z rozwałkowanego ciasta wykrawać różne kształty.Praca przebiegała bardzo sprawnie i  dało się zauważyć, że sprawiała dzieciom ogromną radość.Nie udało mi się dowiedzieć dla kogo? po co? i  co dalej z pierniczkami?Przedszkolaki i pani Iwona nie chciały zdradzić tajemnicy.Dowiedziałam się tylko tego, że pierniczki muszą skruszeć.

  Mam nadzieję, że przedszkolaki z gr II nie każą czekać nam zbyt długo na rozwikłanie piernikowej zagadki.

  E.G

  Migawki z zajęć pachnących piernikiem w albumie Picasa.

 • Owocowe Pożegnanie Lata/10.X.2014

  Piątek (10.X.2014)  upłynął w Jedyneczce pod znakiem owoców i warzyw. Cała społeczność przedszkolna przygotowała się starannie do Owocowego Pożegnania Lata, które stało się już naszą  tradycją. Dzieci z młodszych grup  samodzielnie upiekły ciasteczka z jabłkami , a starsze przedszkolaki przygotowały sałatkę jarzynową. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców  piosenki o tematyce owocowo – warzywnej. Tradycją są także konkursy sprawnościowe , w których biorą udział rodzice i dzieci. Tarcie marchewki  ,  robienie warzywnych korali czy układanie puzzli oraz piramidy z jabłek przebiegało przy głośnym dopingu i  wybuchach śmiechu.

  Wspólny poczęstunek zakończył wesoła zabawę, której sprzyjała także piękna pogoda.Rodzice  chwalili sałatkę i ciasteczka  sporządzone  przez dzieci oraz inne potrawy przygotowane przez personel Jedyneczki.

  Dziękujemy wszystkim za wspaniała zabawę.

 • Wydarzenia ostatniego tygodnia/02.10.2014

  Dzieci z gr IV i V zrobiły zakupy  w sklepie warzywniczym.Zakupiły wybrane przez siebie owoce, które ze smakiem degustowały.Celem wycieczki było właściwe zachowanie się w miejscu publicznym , umiejętność podejmowania decyzji, posługiwanie się jednostkami miar oraz rozpoznawanie owoców.

  Ewakuacja pod nadzorem strażaków przebiegła bardzo sprawnie.Wszystkie przedszkolaki i caly personel Jedyneczki ustalonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek. Bardzo ważne jest wyrobienie w naszych wychowankach zachowań gwarantujących bezpieczeństwo.Przedszkolaki zostały nagrodzone przez mundurowych możliwością obejrzenia wozu strażackiego i pokazu gaszenia ognia.

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa wg chronologii czasowej

  Z akcji wspomagania rekordu Guinessa filmik w opcji YouTube

 • Braliśmu udział w ustanawianiu rekordu Guinessa/30.09.2014

   Przedszkolaki  z JEDYNECZKi  biorą udział w IV Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, który skupia się na profilaktyce  stomatologicznej u dzieci w wieku przedszkolnym. Inicjatywa ta ma na celu zmniejszyć rozwój próchnicy wśród przedszkolaków.

  Dzieci uczą się prawidłowego mycia ząbków, uświadamiają sobie także jak ważne  jest prawidłowe i zdrowe odżywianie

  Przedszkolaki w ramach tego programu  30 września o godz.12.00 wzięły udział w ustanawianiu rekordu Guinessa w największej liczbie przedszkolaków szczotkujących zęby w tym samym czasie , w różnych miejscach Polski. W Jedyneczce w tym samym czasie szczotkowało zęby 111 przedszkolaków.

  Polskie dzieci chcą udowodnić , że są w stanie pobić dotychczasowy rekord, który został ustanowiony w Indiach w 2007 roku, gdzie  177003 osoby szczotkowały zęby w 380 miejscach w kraju jednocześnie.

  JEDYNECZKA zamierza także  zawalczyć  o nagrody rzeczowe  przekazując prezentację multimedialną przedstawiającą dzieci podczas ustanawiania rekordu Akademii Aquafresh.

  Życzcie nam powodzenia.

 • Flora i fauna Puszczy Kozienickiej/26.09.2014

  W piętek odwiedziła nas pani Lidia Zaczyńska, pracownik Nadleśnictwa .Przedstawiła przedszkolakom mieszkańców naszego lasu między innymik kreta, łosia, nietoperza, borsuka , dzika.Opowiedziała także dzieciom o drzewach rosnących w puszczy oraz  jak je poznać dzieki liściom i owocom.Nasi wychowankowie przekazali gościowi koszyk z żołędziami jako zapasy na zimę dla dokarmiania dzików oraz dyplom przyjaciela Jedyneczki.W nagrodę za interaktywny udział w spotkaniu przedszkolaki  otrzymały zestaw pomocy edukacyjnych(filmy, ksiażeczki, przewodniki  po naszym lesie) oraz zaproszenie do nadleśnictwa
   

 • Easy English - Innnowacja w grupie IV

  Bardzo miło mi oświadczyć , że Innowacja pedagogiczna o charakterze metodyczno - programowym pt ".Easy English - angielski w zabawach, wierszach i piosenkach" została zapisana w .rejestrze Kuratorium Mazowieckiego a tym samym otrzymała formalne zezwolenie na jej realizację.Innowacja będzie relalizowana  od 01.10.2014 do 30.06.2015 w grupie IV.Jej treść, harmonogram i zakres działań dostępny jest w zakładce Roczne plany pracy i innowacje.

  E.G

 • Czytajmy naszym dzieciom

  W ostatni piątek w Jedyneczce obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka , który połączono z rozpoczęciem  programu  systematycznego czytania . Uroczyste czytanie zainicjowały  panie: dyrektor MZOiS  Jolanta Mączyńska, przewodnicząca Rady Rodziców naszego przedszkola Dagmara Borek oraz dyrektor Jedyneczki  Genowefa Czerwiec. Przedszkolaki  na rozgrzewkę przygotowały dla swoich gości trudne wierszyki .Śmiechu było co niemiara gdy  panie „łamiąc” sobie języki z poważnymi minami próbowały je odczytać. Potem czytano bajki. Nasz pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Rodziców i już są pierwsi chętni  do udziału w naszym programie, który jest jednocześnie jednym z zadań planu pracy Jedyneczki na  bieżący rok szkolny.

  Migawki w albumie Picasa

 • Przegląd wydarzeń ostatniego tygodnia

  16 września dzieci wzięły udział w pokazie magii na wesoło  w wykonaniu aktorów scen krakowskich pt."Magicy Alladyna".Interaktywny udział widowni w spektaklu bardzo uatrakcyjnił spektakl.To pierwsze w tym roku spotkanie teatralne, jakie mamy nadzieje odbywać w każdym miesiącu roku szkolnego.

  19 września społecznośc Jedyneczki gościła przedstawicieli policji w ramach zaplanowanych zajęć z bloku "Bezpieczeństwo".Policjanci uwrażliwiali dzieci na niebezpieczne sytuacje mogące  wydarzyć się zarówno w domu jak i poza nim.Na zakończenie przedszkolaki prezentowały praktyczne  umiejętności prawidłowego poruszania się po ulicy.

  Fotorelacja w albumie Picasa

 • Roczny plan pracy

  Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z planem pracy na rok szkolny 2014/2015.

 • Szukamy jesieni w parku/15.09.2014

  Przedszkolaki z grup IV i V podczas wycieczki sprawdzały czy do parku zawitała już jesień.Szukaliśmy jesiennych kolorów, rozpoznawaliśmy drzewa, wypatrywaliśmy ptaków.

  Fotografie w albumie Picasa

strona: