Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach

 

Nawigacja

 • Pilnie poszukujemy podwozia z kołami od dziecinnego wózka.

  Prosimy o kontakt i z góry dziękujemy za zainteresowanie.

  E.Głuszek,D.Jurkowska

 • OGŁASZAMY KONKURS BOŻONARODZENIOWY

  Ogłaszamy konkurs na „NAJPIĘKNIEJSZĄ  NAJBARDZIEJ BOŻONARODZENIOWĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ”.

  Prace wykonują dzieci wspólnie z rodzicami.

  Technika prac dowolna.

  Kartki w formacie A4(wielkość kartki z bloku) prosimy o dostarczenie nauczycielkom  grup do dnia 11 grudnia 2015 r.

  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas wigilijnego spotkania.

  Przewidziane są nagrody!

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia.

 • Klub Czytających Rodziców

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że KLUB CZYTAJĄCYCH RODZICÓW i w tym roku  szkolnym działa już bardzo prężnie.

  Bardzo  serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy zawitali do nas  by czytać naszym przedszkolakom.

  Dziękujemy:

  Tatusiowi Tosi - p.Gębczykowi;

  Mamie Oskara - p.Słowik;

  Mamie Dagmarki- p.Szymczyk;

  Tatusiowi Natalki - p.Jurek;

  Siostrze Igi - Paulinie;

  Mamie Michałka- p.Szulik.

  Zapraszamy wszystkich chętnych.Prosimy umawiać się z nauczycielkami w grupach.

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa.

 • Zapraszmy do zakładki "Roczne plany pracy, innowacje, projekty.." gdzie zamieszczmy "Kontrakt Wzajemnych Oczekiwań".Kontrakt powstał dzięki współpracy rodziców, dyrekcji i  grona pedagogicznego Jedyneczki.Dziękujemy serdecznie za Państwa głosy w tej sprawie.

 • Co lubia zdrowe zęby? Zajęcie otwarte dla rodziców gr.III
  12.11.2015

  Celem zajęcia  było uświadomienie dzieciom jakie produkty służą  naszemu zdrowiu  i w jaki sposób należy dbać o zęby.Szczególnym gościem na zajęciu była stomatolog pani Iwona Guza.W ciekawy sposób opowiedziała  jak zachować się u dentysty.Pokazała też jak prawidłowo czyścić zęby.Rodzice mieli okazję do zaobserowania swoich pociech podczas zajęcia zorganizowanego.

  Zdjęcia w Albumie Picasa.

 • Zdrowe żywienie
  06.11.2015

  Zapraszamy Państwa do zakładki  "Zdrowie  przedszkolaka" gdzie można przeczytać o zmianach zasad żywienia zbiorowego.

  Dyrektor przedszkola dziękuje serdecznie Rodzicom, którzy już brali  udział w pracach nad układaniem jadłospisu dla naszych wychowanków, nadal zapraszając do współpracy.

 • Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej w Pionkach
  04.11.2015

  Dzieci z gr. III, IV i V wraz z nauczycielkami udały się w odwiedziny do Biblioteki Pedagogicznej. Wszyscy zostali ciepło i serdecznie powitani przez Panią Dyrektor biblioteki. Przedszkolaki z ogromnym przejęciem  słuchały Pani Dyrektor, która opowiadała o tym jak działa biblioteka oraz jak należy zachowywać się w tym niezwykłym miejscu. Dzieci dowiedziały się,że książki nie tylko można wypożyczać do domu, ale także czytać na miejscu w czytelni. Przedszkolaki  miały okazję zadać swoje pytania Pani Dyrektor a także przejść się między regałami i obejrzeć  bogaty księgozbiór.

  Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, bo była to niezwykle udana i sympatyczna wizyta.   

  Relacja fotograficzna w zakładce Picasa

 • Odwiedziny Koziołka Matołka w naszym przedszkolu
  03.11.2015

  W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa, ale po drodze trafił do naszego przedszkola, gdzie opowiedział o swoich przygodach. Koziołek zaprosił dzieci do wspólnej zabawy w odgadywanie powiedzonek o kozach. Trzech dzielnych kowali zdecydowało się podkuć Koziołka co było nie lada wyzwaniem. Wszyscy wspólnie udali się w "podróż" pociągiem do Pacanowa.
  A na koniec każde dziecko wstąpiło do " Klubu Koziołka Matołka" co zostało potwierdzone przybiciem  odpowiedniej pieczątki.

  Fotorelacja z odwiedzin w zakładce Albumie Picasa

 • Owocowe Pożegnanie Lata/28.10.2015

  Późnym popołudniem  w Jedyneczce słychać było wesołe śpiewy dzieci , oklaski i wybuchy śmiechu. Cała społeczność  przedszkola bawiła się doskonale podczas Owocowego Pożegnania Lata, które stało się już  tradycją naszej placówki.  Przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców  piosenki o tematyce owocowo – warzywnej. Tradycją tego spotkania są  konkursy sprawnościowe , w których biorą udział rodzice i dzieci. Łapanie kartofelków do siatki, obieranie jabłka tak by strużynka była jak najdłuższa,wyścigi samochodów z jabłkami oraz rozwiązywanie owocowo- warzywnych zagadek  przebiegało przy głośnym dopingu i  wybuchach śmiechu.

  Wspólny poczęstunek zakończył wesoła zabawę, której sprzyjała  piękna pogoda.Rodzice  chwalili ciasteczka  upieczone  przez dzieci oraz inne potrawy przygotowane przez personel Jedyneczki.Spotkanie oprócz integrowania przedszkolnej społeczności miało również za zadanie promowanie zdrowego odżywiania

  Dziękujemy wszystkim za wspaniała zabawę.

  Fotografie w Albumie Picasa

 • Sakiewki i rogaliki/28.10.2015

  Wszystkie przedszkolaki, od rana zajęte były  pieczeniem sakiewek z jabłkami i rogalików z dżemem.To wcale niełatwe zadanie, szczególnie dla naszych najmłodszych,które jednak zostało wykonane znakomicie.Pisząc te słowa czuję dobiegające z kuchni wspaniałe zapachy.Jak smakują wypieki przedszkolaków przekonamy się juz niedługo.

  (P.S.Nie mogę się doczekać...E.G)

  Zapraszamy do obejrzenia migawek fotograficznych w Albumie Picasa.

 • PRÓBNA EWAKUACJA/27.10.2015

  Rety!!!!Pali się!!!!Przedszkolaki usłyszały głosny dzwonek i nawoływania pań woźnych.Był to sygnał do opuszczenia budynku.Przedszkolaki i wszyscy pracownicy wzięli udział w próbnej ewakuacji.Akcję obserwowali strażacy.Cała społecznosć Jedyneczki bardzo sprawnie opusciła swoje sale umówioną drogą.Strażacy pogratulowali nam sprawnosci i szybkosci.W nagrodę zainteresownai mogli przymierzyć chełm i zajrzeć do wozu strażackiego.

 • UWAGA!!!DZIEŃ OWOCOWY!!!

  Serdecznie zapraszamy na rokrocznie organizowany w Jedyneczce  Dzień Owocowy.

   Rozpoczynamy w środę/28.10.2015/ o godzinie 15.00.

  W programie występy dzieci ,konkursy dla rodziców i dzieci oraz owocowy poczęstunek.

  Mamy nadzieję, że pogoda nie sprawi nam psikusa i zabawa będzie udana.

 • W dniu 6 października 2015r. nasze przedszkolaki brały udział w przedstawieniu teatralnym  pt:" Szewczyk Dratewka" przygotowanym przez Studio Artystyczne ARENA. Dzieci miały okazję poznać przygody dzielnego Szewczyka Dratewki i aktywnie uczestniczyły w przebiegu wydarzeń.  Przedstawiona baśń miała na celu uświadomić małym widzom, że każde dobro zostanie nagrodzone, dlatego zawsze trzeba nieść pomoc tam, gdzie jej potrzebują.

  Fotorelacja z przedstawienia do obejrzenia w zakładce Picasa

   

 • Zapraszamy do obejrzenia dzieci z grupy V w malowanych przez siebie bluzkach - fotografie w zakładce Picasa

 • W dniu dzisiejszym/23.09.2015/ do przedszkola zawitała Grupa Nieformalna "Warsztaty Rękodzieła"działająca przy pionkowskim CAL-u.Panie pokazały dzieciakom "cudeńka" , które wykonały z krepiny, słomy, kordonka czy trawy.Przedszkolaki samodzielnie komponowały kartkę okolicznościową , wykorzystując zasuszone zioła, liście i kwiaty.Wielka frajdą było ozdabianie koszulek.Za pomocą szablonów(wycinanek wykonanych przez naszych gości), gąbki i specjalnych farbek dzieci mogły wykonać dla siebie niepowtarzalną koszulkę.

  P.S.Jutro planujemy uroczyste przymierzanie koszulek i wspólną fotografię.

  Prosimy rodziców o to by naniesiony wzór przykryć bawełnianą szmatką i przeprasować żelazkiem nagrzanym do temperatury ok.140 stopni C.Po takim przygotowaniu koszulkę można bezpiecznei prać.

  Fotografie  w zakładce Picasa.

 • Przedszkolaki z Gr.V  ze swoimi wychowawczyniami w dn.17.09.2015 wybrały się na wycieczkę do Izby Dydaktycznej Kozienickiego Parku Krajobrazowego w  Augustowie aby sprawdzić „co w trawie piszczy ”i czy „jesień przybywa małymi kroczkami” do Puszczy. Na zajęciach poznaliśmy  zwierzęta i rośliny występuje na naszym terenie.

  Dowiedzieliśmy się również  jak dawniej żyli i pracowali mieszkańcy Puszczy. W ogrodowej sadzawce podglądaliśmy żółwie i żaby oraz przyglądaliśmy się  pięknym owadom. Bawiliśmy się w małych przyrodników i z pomocą lupy badaliśmy różnice między drzewami iglastymi. Oglądaliśmy film przyrodniczy który przybliżył nam życie zwierząt, sposoby zdobywania pożywienia oraz pracę leśnika.

  Pani Justyna Słowik, pracownik Kozienickiego Parku Krajobrazowego opowiedziała nam o pszczelarstwie, a każdy przedszkolak samodzielnie wykonał świecę ze specjalnego wosku.Na koniec wycieczki odbyły się zawody sportowe – przeciąganie liny i zespołowa jazda na nartach po trawie. Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały nagrody: zeszyty małego przyrodnika, naklejki.Wszyscy zadowoleni i bogatsi o zdobytą wiedzę wróciliśmy do przedszkola , gdzie czekał na nas pyszny obiadek


  Dziękujemy serdecznie pani Justynie Słowik za zorganizowanie zajęć i świetną  zabawę.

  Relacja fotograficzna w zakładce Picasa

 • Przedszkolaki wzięły udział w spektaklu teatralnym w wykonaniu aktorów krakowskich pt.UWAGA! ZEBRA Z PRZEJŚCIA ZBIEGŁA.

  Przygody zebry i jej kolegi były podsumowaniem tematyki o bezpiecznym uczestnictwie naszych wychowanków w ruchu drogowym.Okazało się, że dzieci sa doskonale przygotowane do roli pieszego-odpowiadały bezbłędnie na wszystkie pytania qwizu.Spektakl był także świetną zabawą i wzbudził wiele radości.

  Reakcje dzieci  można zobaczyć w Albumie Picasa- zapraszamy.

 • PIOSENKI I WIERSZE

  Zapraszamy Państwa do odwiedzania naszej nowej zakładki PIOSENKI I WIERSZE.

  Zakładka znajduje się w górnym menu i zawiera teksty piosenek i wierszy, których uczą się Państwa dzieci w danym miesiącu.

  Już można sprawdzić jakie utwory opanują przedszkolaki we wrześniu.

   

 • Spotkanie z Policjantem/11.09.2015/

  Wrzesień w naszym przedszkolu jest miesiącem, w którym dużo rozmawiamy o bezpieczeństwie. Przedszkolaki już w czasie zajęć nauczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo w przedszkolu, na placu zabaw oraz w domu.Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały Policjanta, który opowiadał o swoim zawodzie, zademonstrował jak należy zachwywać się na ulicy. Razem z przedszkolakami przećwiczył bezpieczne przejście przez pasy. Od teraz każdy przedszkolak wie, że Policjant to przyjaciel, który zawsze służy pomocą.

  Fotorelacja ze spotkania dostępna w zakładce Album Picasa

 • Jak wypełnić druk opłaty za przedszkole?

  Drodzy Rodzice,

  aby dokonać opłaty za przedszkole należy wypełnić druk w następujący sposób:
  - przy NAZWIE ODBIORCY należy wpisać:

  MIEJSKI ZARZĄD OŚWIATY I SPORTU PIONKI UL. LEŚNA 5

  - NUMER RACHUNKU ODBIORCY jest następujący:

  30 9141 0005 0000 0231 2000 0020

  nastpnie wpisujemy kwotę ( żywienie+ godziny)

  - przy NAZWIE ZLECENIODAWCY wpisujemy

  imię i nazwisko dziecka, adres

  - TYTUŁEM wpisujemy

  OPŁATA ZA PRZEDSZKOLE NR1, GR(nr.grupy), ŻYWIENIE /KWOTA/ + GODZINY /KWOTA/

strona: