Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach

 

Nawigacja

 • Owocowe Pożegnanie Lata/10.X.2014

  Piątek (10.X.2014)  upłynął w Jedyneczce pod znakiem owoców i warzyw. Cała społeczność przedszkolna przygotowała się starannie do Owocowego Pożegnania Lata, które stało się już naszą  tradycją. Dzieci z młodszych grup  samodzielnie upiekły ciasteczka z jabłkami , a starsze przedszkolaki przygotowały sałatkę jarzynową. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców  piosenki o tematyce owocowo – warzywnej. Tradycją są także konkursy sprawnościowe , w których biorą udział rodzice i dzieci. Tarcie marchewki  ,  robienie warzywnych korali czy układanie puzzli oraz piramidy z jabłek przebiegało przy głośnym dopingu i  wybuchach śmiechu.

  Wspólny poczęstunek zakończył wesoła zabawę, której sprzyjała także piękna pogoda.Rodzice  chwalili sałatkę i ciasteczka  sporządzone  przez dzieci oraz inne potrawy przygotowane przez personel Jedyneczki.

  Dziękujemy wszystkim za wspaniała zabawę.

 • Wydarzenia ostatniego tygodnia/02.10.2014

  Dzieci z gr IV i V zrobiły zakupy  w sklepie warzywniczym.Zakupiły wybrane przez siebie owoce, które ze smakiem degustowały.Celem wycieczki było właściwe zachowanie się w miejscu publicznym , umiejętność podejmowania decyzji, posługiwanie się jednostkami miar oraz rozpoznawanie owoców.

  Ewakuacja pod nadzorem strażaków przebiegła bardzo sprawnie.Wszystkie przedszkolaki i caly personel Jedyneczki ustalonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek. Bardzo ważne jest wyrobienie w naszych wychowankach zachowań gwarantujących bezpieczeństwo.Przedszkolaki zostały nagrodzone przez mundurowych możliwością obejrzenia wozu strażackiego i pokazu gaszenia ognia.

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa wg chronologii czasowej

  Z akcji wspomagania rekordu Guinessa filmik w opcji YouTube

 • Braliśmu udział w ustanawianiu rekordu Guinessa/30.09.2014

   Przedszkolaki  z JEDYNECZKi  biorą udział w IV Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, który skupia się na profilaktyce  stomatologicznej u dzieci w wieku przedszkolnym. Inicjatywa ta ma na celu zmniejszyć rozwój próchnicy wśród przedszkolaków.

  Dzieci uczą się prawidłowego mycia ząbków, uświadamiają sobie także jak ważne  jest prawidłowe i zdrowe odżywianie

  Przedszkolaki w ramach tego programu  30 września o godz.12.00 wzięły udział w ustanawianiu rekordu Guinessa w największej liczbie przedszkolaków szczotkujących zęby w tym samym czasie , w różnych miejscach Polski. W Jedyneczce w tym samym czasie szczotkowało zęby 111 przedszkolaków.

  Polskie dzieci chcą udowodnić , że są w stanie pobić dotychczasowy rekord, który został ustanowiony w Indiach w 2007 roku, gdzie  177003 osoby szczotkowały zęby w 380 miejscach w kraju jednocześnie.

  JEDYNECZKA zamierza także  zawalczyć  o nagrody rzeczowe  przekazując prezentację multimedialną przedstawiającą dzieci podczas ustanawiania rekordu Akademii Aquafresh.

  Życzcie nam powodzenia.

 • Flora i fauna Puszczy Kozienickiej/26.09.2014

  W piętek odwiedziła nas pani Lidia Zaczyńska, pracownik Nadleśnictwa .Przedstawiła przedszkolakom mieszkańców naszego lasu między innymik kreta, łosia, nietoperza, borsuka , dzika.Opowiedziała także dzieciom o drzewach rosnących w puszczy oraz  jak je poznać dzieki liściom i owocom.Nasi wychowankowie przekazali gościowi koszyk z żołędziami jako zapasy na zimę dla dokarmiania dzików oraz dyplom przyjaciela Jedyneczki.W nagrodę za interaktywny udział w spotkaniu przedszkolaki  otrzymały zestaw pomocy edukacyjnych(filmy, ksiażeczki, przewodniki  po naszym lesie) oraz zaproszenie do nadleśnictwa
   

 • Easy English - Innnowacja w grupie IV

  Bardzo miło mi oświadczyć , że Innowacja pedagogiczna o charakterze metodyczno - programowym pt ".Easy English - angielski w zabawach, wierszach i piosenkach" została zapisana w .rejestrze Kuratorium Mazowieckiego a tym samym otrzymała formalne zezwolenie na jej realizację.Innowacja będzie relalizowana  od 01.10.2014 do 30.06.2015 w grupie IV.Jej treść, harmonogram i zakres działań dostępny jest w zakładce Roczne plany pracy i innowacje.

  E.G

 • Czytajmy naszym dzieciom

  W ostatni piątek w Jedyneczce obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka , który połączono z rozpoczęciem  programu  systematycznego czytania . Uroczyste czytanie zainicjowały  panie: dyrektor MZOiS  Jolanta Mączyńska, przewodnicząca Rady Rodziców naszego przedszkola Dagmara Borek oraz dyrektor Jedyneczki  Genowefa Czerwiec. Przedszkolaki  na rozgrzewkę przygotowały dla swoich gości trudne wierszyki .Śmiechu było co niemiara gdy  panie „łamiąc” sobie języki z poważnymi minami próbowały je odczytać. Potem czytano bajki. Nasz pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Rodziców i już są pierwsi chętni  do udziału w naszym programie, który jest jednocześnie jednym z zadań planu pracy Jedyneczki na  bieżący rok szkolny.

  Migawki w albumie Picasa

 • Przegląd wydarzeń ostatniego tygodnia

  16 września dzieci wzięły udział w pokazie magii na wesoło  w wykonaniu aktorów scen krakowskich pt."Magicy Alladyna".Interaktywny udział widowni w spektaklu bardzo uatrakcyjnił spektakl.To pierwsze w tym roku spotkanie teatralne, jakie mamy nadzieje odbywać w każdym miesiącu roku szkolnego.

  19 września społecznośc Jedyneczki gościła przedstawicieli policji w ramach zaplanowanych zajęć z bloku "Bezpieczeństwo".Policjanci uwrażliwiali dzieci na niebezpieczne sytuacje mogące  wydarzyć się zarówno w domu jak i poza nim.Na zakończenie przedszkolaki prezentowały praktyczne  umiejętności prawidłowego poruszania się po ulicy.

  Fotorelacja w albumie Picasa

 • Roczny plan pracy

  Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z planem pracy na rok szkolny 2014/2015.

 • Szukamy jesieni w parku/15.09.2014

  Przedszkolaki z grup IV i V podczas wycieczki sprawdzały czy do parku zawitała już jesień.Szukaliśmy jesiennych kolorów, rozpoznawaliśmy drzewa, wypatrywaliśmy ptaków.

  Fotografie w albumie Picasa

 • ZAJĘCIA NA BASENIE

  15 września( poniedziałek) w zajęciach na basenie bierze udział grupa IV.

  16 września (wtorek)  grupa V.

  Zajęcia trwają od godz.14.00(wejście do wody) do 14.40(wyjście z wody) , wyjście z przedszkola  na basen  ok godz13.40.

  Dzieci powinny zabrać ze sobą:

  - kąpielówki/kostium

  - klapki które można moczyć

  - czepek( tekstylny, gumowy lub silikonowy)

  - ręcznik, suszarkę

  - wygodny plecak do zapakowania wszystkich potrzebnych rzeczy

  Osoby dorosłe przy wejściu do szatni na basenie zobowiązane są zaopatrzyć się z nakładki ochronne na obuwie9 także do kupienia na miejscu)

   

   

 • Bezpiecznie poruszamy sie po ulicy/08.09.2014/gr/IV i V

  Przedszkolaki z najstarszych grup wybrały sie na  najwieksze skrzyżowanie w mieście.Dzieci obserwowały ruch uliczny, znaki drogowe, rozpoznawały prawidłowe i nieprawidłowe zachowania oraz w praktyce stosowały zasady przechodzenia przez jezdnię.To jedno z pierwszych naszych działań mających na celu zapoznanie przedszkolaków z bezpieczeństwem komunikacyjnym.

  Fotografie w albumie Picasa

 • Jak minął pierwszy tydzień

  1 września  sale JEDYNECZKI znów  rozbrzmiały śmiechem i gwarem dziecięcych rozmów. Po wakacyjnej przerwie powrócili bowiem pełni zapału przedszkolacy. Ci, którzy już kolejny rok spędzają w naszej placówce z niecierpliwością oczekiwali na spotkanie z rówieśnikami i paniami, aby radośnie podzielić się wrażeniami z wakacyjnych przygód i wycieczek. Natomiast dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, uczyniły to ochoczo lub z nieśmiałością, która jednak szybko została pokonana.

  Pierwszy tydzień pobytu dzieci w przedszkolu już za nami. Dzieci  coraz odważniej wdrażają się w to, co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu. Mija nieśmiałość, lęk i łzy, a pojawia się serdeczny uśmiech i chęć zabaw z innymi dziećmi. Dzieci poznały nowe otoczenie; poznały swoje panie, kolegów i koleżanki,  poprzez  zabawę uczą się nowych rzeczy. Przedszkolaki uczestniczyły juz w  zajęciach tanecznych, z języka angielskiego i katechezy.Dzieci bawiły się wesoło na placu przedszkolnym, powstały pierwsze prace plastyczne.To wszytsko mozna zobaczyć w zakładce Albumy Picasa.

  Wierzymy, że ten rok przed(szkolny) 2014/2015 będzie również ciekawy w życiu naszych przedszkolaków. O wszystkich wydarzeniach będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie.
  Dyrekcja oraz personel przedszkola życzy dzieciom uśmiechu, dobrej zabawy i radości podczas pobytu w przedszkolu a Rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.

   

 • Dzień Pszczół

  8 sierpnia do przedszkola zawitała p.Aleksandra Kołacz na codzień pracująca  w Kozienickim Parku Krajobrazowym.Powodem wizyty był obchodzony w tym dniu Ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół.

  Dzieci zdobyły wiadomości o życiu pszczelej rodziny, znaczeniu pszczół w przyrodzie i w życiu człowieka oraz o potrzebie ochrony tych pożytecznych owadów. Poznały odpowiedzi na wiele pytań m.in. ile osobników może żyć w pszczelej rodzinie? kto rządzi w ulu? jak długo żyją pszczoły? jak powstaje miód? Przedszkolaki naśladowały taniec pszczół  – zwiadowców, utworzyły tzw. kłąb zimowy, który pozwala owadom przetrwać okres chłodów, obserwowały skrzydło pszczoły (gotowy preparat) pod mikroskopem, wykonały świeczki z węzy pszczelej oraz prace plastyczne.

  Fotografie dostępne w zakładce albumy Picasa.

 • Spotkanie z Rodzicami

  Zapraszamy serdecznie Rodziców naszych przedszkolaków na informacyjne spotkanie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

  Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia(wtorek) o godz.17.00.

  Dyrekcja  i Grono Pedagogiczne Jedyneczki

 • Wyprawki na rok szkolny 2014/2015

  WYPRAWKA   DLA   DZIECKA DO ŻŁOBKA

  1.  CHUSTECZKI NAWILŻONE
  2.  CHUSTECZKI HIGIENICZNE - DUŻA PACZKA NA MIESIĄC
  3.  PIELUCHY - PAMPERSY
  4.  PIŻAMA
  5.  ŚLINIAK
  6.  ZMIENNE OBUWIE
  7.  UBRANIE NA ZMIANĘ – MAJTKI, RAJSTOPY, BLUZECZKA
  8.  KREM DO CIAŁA DLA DZIECKA
  9.  KREDKI OŁÓWKOWE
  10.  BLOKI RYSUNKOWE – 2 SZT.

   

  Wyprawka 3-latka

  1.   2 bloki techniczne (w tym 1 kolorowy)
  2.   1 ryza papieru ksero
  3.   1 zeszyty papierów kolorowych-wycinanki
  4.   komplet kredek ołówkowych- dobrej jakości np.grube Bambino, Bic-Kids,
  5.   komplet kredek świecowych-np. Bambino, Crayons,
  6.   komplet farb plakatowych – 6 kolorów
  7.    pędzel duży
  8.   2 opakowania plasteliny
  9.   klej w tubce
  10.   teczka biurowa na prace plastyczne
  11.   3 kolory wstążeczek po 3m,  tzw. atłasowe, różnej szerokości
  12.   piżama w podpisanym materiałowym worku
  13.   duża paczka chusteczek higienicznych (jedna na 2 miesiące)
  14.   paczka chusteczek nawilżonych (jedna na rok)
  15.   “Kolorowanka “ dla 3-latka
  16.   bibułka dekoracyjna marszczona – dowolny kolor 

   

   

  Wyprawka dla 4-latka

  1. 2 bloki techniczne (w tym 1 kolorowy)              
  2. 2 ryzy papieru ksero     
  3. 2 zeszyty papierów kolorowych-wycinanki                    
  4. komplet kredek ołówkowych – dobrej jakości np. grube Bambino, Bic-Kids, Lyra,Koh-I-Nor         
  5. komplet kredek świecowych – np. Bambino, Crayons    
  6. komplet farb plakatowych   
  7. 2 pędzle (duży i średni)  
  8. 2 opakowania plasteliny      
  9. 3 sztuki kleju (w tubce)
  10. teczka biurowa na prace plastyczne  
  11. nożyczki        
  12. strugaczka         
  13. 3 kolory wstążeczek po 3m, tzw. atłasowe, różnej szerokości     
  14. duża paczka chusteczek higienicznych (jedna na 2 miesiące)           
  15. bibułka dekoracyjna marszczona – dowolny kolor 

   

   

        Wyprawka dla 5 i 6 -latka
   

  1. 2 bloki techniczne (w tym 1 kolorowy)
  2. 2 ryzy papieru ksero
  3. 2 zeszyty papierów kolorowych-wycinanki
  4. komplet kredek ołówkowych – dobrej jakości np. grube Bambino, Bic-Kids,     Lyra, Koh-I-Nor
  5. komplet kredek świecowych  np. Bambino, Crayons
  6. komplet farb plakatowych
  7. pędzel (średni z miękkim włosiem)
  8. 2 opakowania plasteliny
  9. 3 sztuki kleju w tubce
  10.  teczka biurowa na prace plastyczne
  11.  nożyczki
  12.  3 kolory wstążeczek po 3m,  tzw. atłasowe, różnej szerokości
  13.  2 ołówki
  14.  strugaczka metalowa
  15.  Strój gimnastyczny w podpisanym materiałowym woreczku
  16.  duża paczka chusteczek higienicznych (jedna na 3 miesiące)         
  17.  bibuła dekoracyjna marszczona – dowolny kolor

   

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014

  JEDYNECZKA uroczyście żegnała swoich absolwentów w czwartek 26 czerwca.Przedszkolaki stawiły się na uroczystość odświętnie ubrane w stosownych biretach oraz towarzystwie swoich Rodziców.

  Wszystkie odchodzące do szkoły dzieci zaprezentowały się w wierszach i piosenkach , zegnając się z przedszkolem i witając radośnie wakacje .Dzieci , które pozostają w przedszkolu żegnały absolwentów życząc im powodzenia  na drodze szkolnej nauki.Wychowankowie otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola i nagrody książkowe.Na zakończenie spotkania Rodzice przygotowali dla swoich  zdolnych dzieciaków słodki poczęstunek.

  Dyrektor przedszkola p.Genowefa Czerwiec życzyła wszystkim udanych wakacji, dobrego startu w szkole oraz w imieniu swoim i grona pedagogicznego złożyła szczególne podziękowania Rodzicom, którzy wspierali nasze działania przez cały okres uczęszczania ich pociech do JEDYNECZKI;

  Serdeczne podziękowania składamy:

  Państwu Iwonie i Pawłowi Węgrzynowskim, Annie i Marcinowi Góralskim, Magdalenie i Andrzejowi Byszewskim, Justynie i Marcinowi Stawarzom,Anecie i Sławomirowi Podsiadły,paniom Justynie Luty, Monice Ruba, panu Łukaszowi Śmietance.

 • Podarunki dla pionkowskiego TPD
  01.07.2014

  W ramach przeprowadzonej w naszym przedszkolu akcji DZIECI DZIECIOM przedszkolaki osobiście w dn 02.06.2014 przekazały dzieciom z TPD w Pionkach zabawki, układanki, gry planszowe oraz artykuły szkolne i papiernicze.

  Do akcji włączyli się także pracownicy przedszkola przekazując pionkowskiej placówce TPD artykuły żywnościowe.

  Zamierzamy wspierać tę placówkę w następnym roku szkolnym.

  Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 • I Olimpiada Sportowa Przedszkolaków/24.06.2014

  Olimpiada zorganizowana została przez Przedszkola  nr 1 i 3, oraz Uczniowski Klub Sportowy BETA  pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.Jej celem była popularyzacja ruchu sportowego, rozwijanie sprawności sportowej, propagowanie czynnego wypoczynku, wyzwalanie ducha rywalizacji i przestrzeganie zasad fair play.

  Na boisko sportowe przy Gimnazjum nr 2  przybyło sześć  12 osobowych drużyny ze wszystkich przedszkoli i oddziałow zerowych.Procedura rozpoczęcia Olimpiady wzorowana była na prawdziwych igrzyskach dla dorosłych sportowców.Była więc prezentacja drużyn i przemarsz wokół boiska , wysłuchanie hymnu olimpijskiego i odśpiewanie hymnu Polski, a także zapalenie znicza olimpijskiego oraz ślubowanie sportowców.Olimpiadę otworzył Burmistrz Miasta p.Marek Janeczek odczytując list wystosowany przez Sekretarza Generalnego PKOl.

  Nasi olimpijczyci startowali w slalomie, sztafecie, strzelali do bramki, rzucali do celu,biegali na torze z przeszkodami i przeciągali linę.

  Po podliczeniu punktów okazało się, że  najwięcej ich zdobyła olimpijska reprezentacja JEDYNECZKI w składzie:Wiktoria Węgrzynowska, Roksana Skrzek, Monika Byszewska, Natalia Sokalska, Weronika Wójcik, Franek Szczepaniak, Wojtek Patyna, Antek Śmietanka, Kacper Piwowarczyk, Filip Olejarczyk, Mateusz Molenda, Igor Mikliński.

  Drugie miejsce zajęła reprezentacja Przedszkola nr 3, trzecie  Przedszkola nr 2 i kolejno drużyny  ze szkół nr 5, nr 2 i nr 1.Reprezentacje otrzymały dyplomy i puchary oraz  każdy zawodnik okolicznościowy medal.Wręczali je burmistrz - Marek Janeczek, dyrektor Gimnazjum nr 2 - Grzegorz Siek oraz Michał Molenda z MZOiS.

  Gratulujemy zawodnikom:))

  Zdjęcia w albumie Picasa dodawane będą sukcesywnie.

   

   

 • Pożar w przedszkolu !!!????

  Już wszyscy czytaliście Państwo artykuł na zaprzyjaźnionym portalu, ale dla wspomnień zamieszczamy go i tutaj:

  We wtorek, 17 czerwca przedszkolaki z JEDYNECZKI bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym, zauważyły wydobywający się z okna na pierwszym piętrze  gęsty dym i  mężczyznę wołającego o pomoc. Franek z gr IV natychmiast przybiegł do swojej nauczycielki  opowiadając co zauważył i korzystając z jej telefonu zadzwonił pod nr 998 prosząc strażaków o pomoc. Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Pionkach zjawili się na wezwanie błyskawicznie. Przedszkolaki z  ogromnym zainteresowaniem  dopingowali akcję ratowniczą. Strażacy  używając drabiny z koszem sprawnie przystąpili do ratowania pana Karola( pracownika przedszkola), który przebywał w zadymionym pomieszczeniu i wzywał pomocy.

  Następnie ratownicy uczyli dzieci udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu , który nie oddycha.Okazało się , że to nie jest takie łatwe i wymaga dużego wysiłku bo trzeba aż 30 razu ucisnąć klatkę piersiową i wtłoczyć 2 wdechy powietrza.Strażacy odpowiadali na pytania nauczycielek i dzieci.Przedszkolaki obejrzały także pokaz gaszenia pożaru przy pomocy pompy wodnej.

  Okazało się, że była to przygotowana przez dowództwo JRG nr 4  i Dyrekcję Przedszkola nr 1 w Pionkach  symulowana akcja ratunkowa.Celem tego przedsięwzięcia było sprawdzenie jak dzieci zachowają się w sytuacji kryzysowej a także zweryfikowanie ich znajomości telefonów alarmowych i umiejętności przekazywania ważnych informacji.

  To działanie jest jednym z wielu przygotowujących przedszkolaki do bezpiecznych wakacji.

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i wychowankowie JEDYNECZKI dziękują serdecznie:

   - Dowódcy JRG nr 4 w Pionkach , panu Grzegorzowi Wikalińskiemu i strażakom biorącym udział w akcji ratunkowej.

    - Pani Annie Warchoł i uczniom z ZSP nr 2 im J.Śniadeckiego w Pionkach za fotoreportaż z akcji ratowniczej.

 • Wycieczki gr III,IV, V/czerwiec 2014

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczek, które były podsumowaniem realizacji Innowacji"Ciekawi Świata". Gr IV wybrała się do Centrum Nauki Koprenik w Warszawie(04.06.2014) oraz do Manufaktury Cukier Lukier, gdzie dzieciaki obserwowały proces przygotowywania lizaków.Każdy wycieczkowicz osobiście wykonał  lizaka dla siebie.W CNK odwiedziliśmy następujące strefy: Korzenie Cywilizacji,Teatr Robotów, Świat w Ruchu , Dźwięki, Bańki Mydlane, Strefę Światła i Teatr Wysokich Napięć oraz Park Odkrywców.Zjedliśmy także obiad w bistro Wiem.

  Gr III i V (12.06.2014) wybrała się do Parku Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji" w Mościskach.Dzieci odwiedziły  np. Łatającą Chatę Tajemnic, Tunel Zapomnienia, Muzeum Iluzji, Pole Dmuchańców.

  Zainteresowani mogą pobrać interesujące ich zdjęcia.

strona: