Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach

 

Nawigacja

 • ADAPTACJA DZIECKA W PRZEDSZKOLU

   

  Drogi Rodzicu!

  Twojego malucha czekają poważne zmiany w życiu. Dotychczas mama była zawsze gdzieś blisko, teraz nagle go opuszcza. Maluch musi opuścić rano dom i udać się w obce mu miejsce, w którym jest inne światło, inne zapachy, inne głosy, inne zwyczaje.

  To, co nowe i trudne, wcale nie musi być niedobre. Należy dziecko przygotować do takich sytuacji, aby potrafiło sobie z nimi poradzić.

   

  PRZYGOTUJ SAMĄ / SAMEGO SIEBIE

  Jeśli chcecie, by wasz maluch awansował na przedszkolaka, powinniście, powinniście przede wszystkim przygotować do tego ... siebie samych!

  Rodzice powinni być przekonani, że takie rozwiązanie będzie najlepsze, zarówno dla nich, jak i dla dziecka. Decyzja powinna być podjęta raz, a później konsekwentnie realizowana. Dziecko nie może widzieć na Waszej twarzy wahania, nie powinniście też przy nim dyskutować, czy dane przedszkole jest dobre, czy złe. Wątpliwości, które zasiejecie w jego umyśle, obrócą się potem przeciwko Wam. Uwierzcie, nawet gdy malec bawi się w swoim pokoju i tak słyszy, o czym rozmawiają dorośli. Najlepiej pójście do przedszkola traktować jako oczywistość. Mama i tata chodzą do pracy, starsze dziecko do szkoły, a młodsze do przedszkola. Teraz podjętej decyzji należy się konsekwentnie trzymać, tłumacząc dziecku, że takie jest po prostu życie.

   

  OPOWIEDZ O PRZEDSZKOLU

  Wyjaśnij dziecku, kto będzie je odprowadzał, kto odbierał, opowiedz, co tam będzie robiło, zapewnij, że pozna w przedszkolu kolegów, nauczy się ciekawych rzeczy. Przychodź z dzieckiem na planowane spotkania w przedszkolu, niech obejrzy przedszkole, pozna swoja panią, kolegów - razem będzie im raźniej.

  Absolutnie nie strasz go mówiąc "w przedszkolu nauczą cię grzeczności", nie przypominaj co chwilę: "jak zostaniesz przedszkolakiem, będziesz musiał ...". Podobne uwagi zniechęcają dziecko do przedszkola, wywołują niepotrzebny stres. Lepiej, by dziecko miało wrażenie, że "awansuje na przedszkolaka", co oznacza: "teraz jesteś już duży". Odwołuj się do pochwał typu: "założyłeś spodnie sam, zupełnie jak prawdziwy przedszkolak".

  PAMIĘTAJ! Dobre nastawienie to połowa sukcesu!!!

   

  UCZYMY SAMODZIELNOŚCI

  Do tej pory pomagaliście dziecku podczas mycia, ubierania się, jedzenia, być może nawet wyręczaliście je w tym. Aby pobyt w przedszkolu nie był zbyt dużym stresem dla dziecka, powinno ono choć trochę radzić sobie samo w łazience i przy stole. Jest jeszcze trochę czasu, poćwiczcie więc z nim w domu samodzielne jedzenie, picie z kubka, ubieranie się, mycie rąk, niech przynajmniej samo zacznie działać. Na pierwsze przedszkolne tygodnie dobierz ubranka, które łatwo się zdejmują i spodenki z gumką, bluzki wciągane przez głowę (nie za ciasne), kapcie na rzepy lub zamek (bez sznurowadeł).

  Pozwólcie też dziecku samodzielnie wybrać i kupić kapcie, piżamkę, poduszkę i powłoczkę na nią, co pozwoli bardziej emocjonalnie związać się z przedszkolem.

  TYLE W CZASIE WAKACJI, NADSZEDŁ 1 WRZESIEŃ, A WIĘC:

   

  ROZŁĄKA JEST NIEUNIKNIONA

  Nie przychodźcie do przedszkola w ostatnim momencie. Lepiej mieć czas na spokojne towarzyszenie malcowi w szatni. Nie wprowadzajcie atmosfery pośpiechu i nerwowości. Potem czule, lecz stanowczo i konsekwentnie pożegnajcie się i wyjdźcie. Łzy przy rozstaniu z mamą są naturalne. Dziecko nie ma poczucia czasu i Wasze obietnice, że wrócicie po południu, mogą na początku niewiele dla niego znaczyć. Nie pytajcie też: "Czy mogę już iść?", "Już idę, dobrze?", bo co zrobicie, jeśli zdecydowanie powie "NIE!". Czy zmienicie swoja decyzję powodując tylko mętlik w głowie malucha?

  Jeśli mimo upływu czasu bardzo mamo cierpisz przy rozstaniu z dzieckiem lepiej, by przyprowadzał je tata. Pamiętaj też, że najgorsze są poniedziałki. W kolejnych dniach dziecięcy protest nieco się wycisza, by w następny poniedziałek pojawić się z nowa siłą.

   

  NA POCZĄTEK MAŁE DAWKI

  Jeśli to możliwe, w pierwszych dniach odbierajcie dziecko po obiedzie. Nie chodzi tylko o skrócenie rozłąki, ale również o to, że małe dziecko szybko się męczy, zwłaszcza wtedy, gdy ma dużo nowych wrażeń i doświadczeń. Do tak dużej zmiany warto więc przyzwyczajać przedszkolaka powoli.

  UWAGA! Nie spóźniajcie się z odbieraniem dziecka. Jeśli obiecaliście, że przyjdziecie po obiedzie - dotrzymajcie słowa.

   

  UKOCHANA MASKOTKA

  Dziecku będzie raźniej, jeśli weźmie z domu ukochanego misia lub zabawkę, wsuń mu do kieszeni malutkiego krasnoludka (Uwaga! Może się zgubić!). Wystarczy, że malec będzie miał przy sobie coś, co pachnie mamą i tatą.

   

  WIĘCEJ MIŁOŚCI !!!

  W pierwszych przedszkolnych dniach poświęcić dziecku więcej czasu niż zwykle. Pytaj nie tylko o to, czy zjadło zupę i drugie danie, lecz także o to, jak sobie daje radę w nowej sytuacji, co dzieje się w przedszkolu, czego się nauczył, czy ma już kolegę lub koleżankę, jak ma na imię jego pani.

  I NAJWAŻNIEJSZE: CZĘSTO JE PRZYTULAJ!

   

  BĄDŹ W BLISKIM KONTAKCIE Z NAUCZYCIELKĄ

  Rozmawiaj z nauczycielką o dziecku, jeśli coś Cię niepokoi lub z czegoś się cieszysz. Pani powie Ci, jak dziecko sprawuje się w ciągu dnia.

  Zdarza się, że w pierwszych dniach dziecko nie pozostawia na nauczycielce "suchej nitki" lub fantazjuje na temat przedszkola. Przyczyny - rozczarowanie, że pani wzięła na kolana innego malca, że zbyt szybko nie zareagowała na prośbę dziecka. Postaraj się uważnie je wysłuchać, bez komentarzy i pouczania. Rozmawiaj o tym z nauczycielką, pomoże Ci ustalić przyczynę antypatii i odpowiednio temu zaradzić.

   

   

  Jeśli dziecko mimo wszystko bardzo przeżywa rozstanie, jeśli nie chce chodzić do przedszkola, nie poddawaj się, nie zostawiaj go w domu tylko dlatego, że płacze, że wyrywa się na ulicy, gdy zobaczy przedszkole, nie przyprowadzaj, a zaraz zabieraj do domu, bo wpada w histerię. Jeśli takie sytuacje będą się powtarzać, ryzykujesz, że dziecko zawsze wykorzysta twoją słabość ze szkoda dla siebie. Wielu rodziców mówi wtedy "może za miesiąc, może za rok".

  Na pewno dziecku trudno jest zaadaptować się do nowej sytuacji. Ale warto sobie zdać sprawę, że tego rodzaju próby jeszcze wielokrotnie czekają je w życiu. Pójście do nowej szkoły, egzamin, praca - wszystko to są sytuacje stresujące, z którymi trzeba sobie dawać radę.

  Rady nasze należy czytać często (bez przesady oczywiście) i stosować. Wtedy będą skuteczne, ale oto rada najważniejsza:

   

  JUTRO BĘDZIE LEPIEJ !

   

   

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego/19.06.2015

  W piątek dzieci z dwóch najstarszych grup uroczyście pożegnały  nasze przedszkole: piosenkami,wierszami , tańcami.I dzieciom  i rodzicom i nam - pedagogom zakręciła się łza w oku, gdy przedszkolaki po raz ostatni zaprezentowały nam swoje umiejętności.Pani dyrektor dziękowała rodzicom za wieloletnią współpracę,niektórym z nich wręczając książkowe nagrody.

  Byli to:długoletnia przewodnicząca RR p.D.Borek,p.E.Chlebna, p.Jurek, p.I.Monkosa, p.Grzywacz.

  Także dzieci otrzymały od swoich wychowawczyń pamiątkowe dyplomy i książkowe nagrody.

  Wielką niespodzianką był dla wszystkich ogromny tort z dedykacją pożegnalną od odchodzących przedszkolaków.

  Na zakończenie Rodzice zaprosili wszystkie dzieci na słodki, pyszny poczęstunek.

  Fotografie w albumie Picasa.

 • Drugi Dzień Olimpiady i wizyta w teatrze/17.06.2015

  Wszystkie przedszkolaki JEDYNECZKI stały się w dniu dzisiejszym sportowcami.Na placu przedszkolnym pojawiło się wiele stanowisk z różnymi konkurencjami.Dzieciaki bawiły się doskonale sprawdzając swoje siły w różnych zadaniach.Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali udekorowani medalami.

  Jeszcze jedna niespodzianka czekała na dzieci w tym dniu.Wizyta w teatrze PRALNIA Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach.Dzieci obejrzały spektakl w wykonaniu pensjonariuszy domu pt.WEHIKUŁ CZASU.

  Fotorelacja w albumie Picasa

   

   

 • DZIEŃ OTWARTY!!!!

  Zapraszamy naszych przyszłych przedszkolaków i ich rodziców  na Dzień Otwarty w naszym przedszkolu.Drzwi dla zainteresowanych otwieramy 29 czerwca 2015 /poniedziałek/ w godzinach 14.00 do 16.00.

 • Tym  razem JEDYNECZKA  wraz z UKS BETA była organizatorem  drugiej sportowej olimpiady, która odbyła się  na boisku Gimnazjum Nr 2.Jak na prawdziwej olimpiadzie , tak i u nas zapaliliśmy znicz olimpijski, sportowcy złożyli uroczyste ślubowanie.Olimpiada odbyła się pod honorowym patronatem PKOlu.Dla zwyciezców były prawdziwe medale i puchary.Publiczność zagrzewała zawodników do walki.Medale i puchary wręczali zaproszeni goście w osobach burmistrza miasta, przewodniczącego RM, czy przewodniczącego komisji oświaty.Pogoda i humory dopisały i zawodnikom i publiczności.Mamy nadzieję , że to wydarzenie na stałe zagości w naszym przedszkolnym kalendarzu imprez.

  17 czerwca podobne zmagania sportowe chcemy zorganizować dla wszystkich przedszkolaków JEDYNECZKI, na naszym placu.

  Fotorelacja dostepna w albumie PIcasa oraz na stronie pionki24:

  http://pionki24.pl/nowosci,aktualnosci,4,1,_wideo_zdjecia_olimpiada_w_pionk,5852.html

 • Wycieczki, wycieczki.../11-12.06.2015

  W czwartek/11.06.2015/ młodsze grupy/II i III/ odwiedziły Magiczne Ogrody w pobliżu Janowca.Pogoda tego dnia dopisała , więc dzieciaki mogły bez przeszkód dotrzeć do wszystkich Krain rozmieszczonych wśród szumiących strumieni, wodospadów, kwiatów.To wspaniałe miejsce do zabawy na swieżym powietrzu.Dzieci odwiedziły między innymi Domek Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Robankową Łąkę, Wodny Świat i wiele innych Krain.Na zdjęciach widać, że dzieciaki bawiły się doskonale.

  W piątek/12.06.2015/starsze grupy/IV i V/ wybrały się na wycieczkę do stolicy.Celem wizyty było Centrum Nauki KOPERNIK oraz Manufaktura SŁODKI LUKIER gdzie przedszkolaki poznały proces produkcji lizaków i karmelków.Każde dziecko mogło wykonać samodzielnie swojego lizaka.W CNK odwiedziliśmy wystawy:Strefę światła, Świat w ruchu, Korzenie cywilizacji, Człowiek i środowisko, odwiedziliśmy także ogród na dachu oraz próbowaliśmy swoich sił w Majsterkowni.

  Fotorelacja z wycieczek w zakładce Picasa.

 • Olimpiada 6 latka /08.06.2015

  Przedstawiciele dwóch najstarszych grup wzięli udział w Olimpiadzie 6 latka zorganizowanej przez Dyrekcję PSP nr 5 i Stowarzyszenie ASTA.Olimpiada odbyła się w ramach realizacji Projektu "Na dobry początek".Dzieci bawiły się doskonale rywalizując ze swoimi rówieśnikami z innych przedszkoli i szkół.Dziękujemy Rodzicom za doping i poświęcony czas, dzieciom za wolę walki.Gratulujemy zajęcia III miejsca.

  Migawki w Albumie Picasa.

 • Z mundurem za pan brat/01.06.2015

  Przedszkolaki wybrały się na festyn zorganizowany  przez służby mundurowe po raz czwarty w Dzień Dziecka.Mundurowcy przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji- można było jeździć meleksem, zajrzeć do wozów strażackich i policyjnych , przymierzyc kaski i kamilzelki, "pokierować" łodzią ratowniczą i motocyklem, sprawdzić jak strażacy poruszają się w zadymionym pomieszczeniu podczas pożaru.Można było samodzielnie wykonać maskę sowy i lisa- takie atrakcje przygotowali pracownicy Kozienickeigo Parku Krajobrazowego,Dla najmłodszych dostępne były "dmuchańce" i basen z piłeczkami.Wszystkie atrakcje bardzo interesowały dzieci.Na koniec pobytu przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek i zmęczone ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

  Fotografie z naszego pobytu  można obejrzeć w zakładce Picasa.

 • Dzień Dziecka w Pionkach

  Przedszkolaki z Gr.II zatańczyły układ z pomponami oparty na utworze "Marsz turecki"A.Mozarta.Zespół Ludowy Jedyneczki w skład którego wchodzą  przedszkolaki z dwóch najstarszych grup zatańczyły  polkę-mach, poloneza i krakowiaka.

  Zdjęcia są dostępne w Albumie Picasa

  Film z tańcem Gr.II dostępny pod linkiemhttps://youtu.be/3XdO7_db04s

 • Występy w Czarnolesie/30.05.2015

  Zespół Ludowy z Jedyneczki wystąpił podczas V Czarnoleskiej Biesiady Abstynenckiej.Dzieci zatańczyły polkę - mach, poloneza i krakowiaka.Dziękujemy dzieciom za piękny występ , a rodzicom za dowóz i poświęcenie sobotniego czasu.

  Filmiki z popisami dzieci można obejrzeć pod linkami:

  1.Polka -machhttps://www.youtube.com/watch?v=Mfh6kqMG61M

  2.Polonezhttps://youtu.be/ffTjoa2KuTE

  3.Krakowiak: https://youtu.be/YTdpAiRGMz0

  Migawki fotograficzne dostępne w zakładce Album Picasa

 • Piknik Rodzinny - podziękowania/28.05.2015

  Dyrekcja Jedyneczki, Nauczyciele i Rodzice serdecznie dziękują sponsorom naszego Pikniku:

  p.D.i W.Borkom,

  p.K.i R.Fertom,

  p.A.i M.Figurskim

  p.E.i N.Janiszewskim,

  p.K.i K.Jurkom,

  p.I.i P.Węgrzynowskim,

  p.P.Woźniakowi

  p.G.Siekowi i T.Sąporowi z PG nr 2 w Pionkach

   a także:

  Urzędowi Miasta Pionki - Miejskiej Komisji ds.Rozwiązwania Problemów Alkoholowych,

  SKOK Kozienice,

   Strażakom z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 4 Straży Pożarnej  w Pionkach,

  Policjantom z Komisariatu Policji w Pionkach,

  Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom CKZiU w Pionkach,

  Właścicielom Salonu Fryzjersko- Kosmetycznego VISAGE w Pionkach;

  Dziękujemy również Rodzicom biorącym udział w przygotowaniu inscenizacji utworu J.Tuwima pt."Rzepka":

  p.Ewie i Wojciechowi Guściom w roli Dziadka i Babci,

  p.Tomaszowi Mazurowi w roli Wnuczka,

  p.Ewie Sot w roli Kici,

  p.Justynie Słowik w roli Kurki,

  p.Iwonie Białek w roli Gąski,

  p.Emilii Rzyckiej w roli Bociana,

  p.Iwonie Monkosie w roli Żabki,

  p.Ewie Chlebnej w roli Kawki,

  p.Dagmarze Borek w roli Narratora,

  oraz naszym absolwentom Zuzi Borek w roli Rzepki i Frankowi Szczepaniakowi w roli Pieska Mruczka.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Picasa:

  1)Piknik Rodzinny - migawki

  2)Rzepka - spektakl w wykonaniu rodziców

  3)Czerwony Kapturek w wykonaniu dzieci

   

   

 • Piknik Rodzinny/28.05.2015

  Piknik Rodzinny w Jedyneczce to juz tradycja.W tym roku  formuła występów była trochę inna .Najpierw dzieci dały popis swoich umiejętności i talentów a w rewanżu rodzice  wystąpili dla dzieci.Najmłodsze przedszkolaki zatańczyły poleczkę.Dzieci zaśpiewały piosenki dla taty i mamy  także w języku angielskim.Rodzice mogli obejrzeć również spektakl pt .Czerwowny Kapturek" w języku angielskim.Rodzice przygotowali dla dzieci Rzepkę wg, J.Tuwima.

  Przygotowano wiele atrakcji  dla dzieci:dmuchane zjeżdzalnie, basen z piłeczkami, malowanie twarzy, możliwość obejrzenia wozów strażackiego i policyjnego"od środka".Można było spróbować smakołyków przygotowanych w przedszkolnej kuchni:tradycyjnie juz kapusty z grochem, chleba ze smalcem, naleśników o róznych smakach, grilowanej kiełbasy, pysznych kolorowych owocowych drinków oraz cukrowej waty.

  Dużym powodzeniem cieszyła sie loteria fantowa.

  Dziękujemy sponsorom i wszystkim którzy pomagali przy prganizacji naszej imprezy.

  zapraszamy do obejrzenia:

  Rzepka- Rodzice Dzieciom:   https://youtu.be/d1xevQ7rO6E

  Czerwony Kapturek:   https://www.youtube.com/watch?v=Y5Ermfp09Zo&feature=share​

  Polka, Gr.I:  https://youtu.be/6WhT0ABz3OI

  Śpiewamy dla Mamy i Taty/cz.I:  https://youtu.be/09al8DbOAq4

  Śpiewamy dla Mamy i Taty/cz II:https://www.youtube.com/watch?v=c0wt3GDvjZ4&feature=share

  Śpiewamy dla Mamy  i Taty/cz.III: https://www.youtube.com/watch?v=8NlqX9iB0Yc

   

  Zdjęcia dostępne w Albumie Picasa

 • Życzenia na Dzień Matki

  Grupa V składa swoim Mamom serdeczne życzenia za pośrednictwem krótkiego filmiku, który  można obejrzeć pod adresem:

  /uwaga! skopiuj link do przeglądarki/

  https://www.youtube.com/watch?v=n23LI8OqCFU

  Wszystkie przedszkolaki Jedyneczki życzą swoim Mamom spełnienia wszystkich marzeń oraz szczęśliwych chwil, których sprawcami będą ich pociechy.

   

 • Przegląd Piosenki Dziecięcej/19.05.2015

  Dzieci z gr.IV i V w dn.19.05.2015 wzięły udział z Przeglądzie Piosenki Dziecięcej zorganizowanego przez pionkowskie przedszkola.Przegląd odbył się na scenie w Centrum Aktywności Lokalnej.Zespół dziewczynek z gr.V wykonał piosenkę pt."Abrakadabra", zaś dzieci z gr IV wykonały utwór pt."Nasze uszy słyszą świat".

  Gratulujemy małym piosenkarzom zdobycia statuetki przeglądu i dyplomów.

  Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej

 • Przedszkolaki w teatrze

  Ósmego maja grupy z "góry" tj.III, IV i V wybrały się do Radomia na spektakl teatralny.Przedszolaki obejrzały produkcję aktorów scen wrocławskich opartą na bajkach J.CH.Andersena.Baśn pt."Świniopas" przedstawiona była w konwencji żywego aktora;"Nowe szaty cesarza" - to konwencja teatru masek.Trzecia baśń pt."Brzydkie kaczątko" przedstawiona była z pomocą kukiełek.

  Zapraszamy do zakładki Picasa, do albumu W świecie bajek Andersena

 • Wręczanie nagród/27.04.2015

  Zapraszamy na fotorelację z wręczania nagród w konkursie plastycznym " Cztery pory roku w Puszczy Kozienickiej".Wydarzenie to miało miejsce w ostatnią środę - 27.04.2015 w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.

  Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom.

  Przypominamy, żew CAL nadal można oglądać wystawę prac uczestników konkursu.

 • SERDECZNIE DZIĘKUJEMY...

  Dyrekcja  i pracownicy JEDYNECZKI  składają podziękowania wszystkim Rodzicom za wyrozumiałośc i cierpliwość w trudnych chwilach spowodowanych nieprzewidzianą sytuacją losową.Zdarzenie to wymusiło na nas przeprowadzenie remontu niestety w czasie trwania roku szkolnego.

  Spotkaliśmy się z niezwykłą życzliwością z Panstwa strony, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

  Szczególne wyrazy wdzięczności  za szeroko rozumianą  pomoc  chcieliśmy przekazać niżej wymienionym:

  p.Annie Woźniak

  p.Jerzemu Markiewiczowi

  p.Jarosławowi Modzelewskiemu

  p.Marcinowi Mazurkiewiczowi

  p.Pawłowi Jończykowi

  p.Konradowi Jurek

  p.Karolowi Kowalskiemu

  p.Wiesławowi Dobrowolskiemu

  oraz wszystkim , którzy służyli nam pomocą.

  Dziękujemy także naszym przedszkolakom,którzy bardzo dzielnie znieśli ten trudny czas.

  Dla wspomnień i delektowania się pięknem wyremontowanych sal zapraszmy do Albumu Picasa

  1.Pierwszy dzień"wodnej katastrofy"(luty 2015)

  2.Remontowy stan przejściowy(marzec 2015)

  3.Stan obecny- sala gr.II i IV(kwiecień 2015)

   

  Pozostałe, niepilne prace remontowe- malowanie holi, szatni, klatki schodowej przewidziane są na czas wakacyjny

 • Gratulacje dla Weroniki Białek z gr.V

  Gratulujemy Weronice wyróżnienia w  ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez przedszkole "Bajka" w Myszkowie.Konkurs nosił tytuł " Moja ulubiona bajka lub postać z bajki". Weronika zilustrowała bajkę pt." Jaś i Małgosia".

  Podziękowanie otrzymala także p.Basia Mazurek .

  Gratulujemy!!!

  Kilka fotografii w albumie Picasa

 • Konkurs Pieśni Ptriotycznej

  Zespół  z naszego przedszkola wziął udział w XII Konkursie Pieśni Patriotycznej ogranizowanym przez Pionkowską Akcję Katolicką.

  Dzieci zaprezentowały jedną z najbardziej znaych pieśni partyzanckich z II wojny światowej"Rozszumiały się wierzby..." zdobywając swoim  śpiewem I miejsce i zbierając wiele braw i pochlebnych opinii.

  Gratulujemy artystom.

  Migawki fotoraficzne w Albumie Picasa/z góry przepraszam za automatyczne umiejscowienie w roku 2010/

 • Na ludowo w Krasnej

  W ostatnią sobotę/11.04.2015/ Zespół Ludowy z naszego przedszkola dał pokaz tańców w Krasnej Dąbrowie podczas zorganizowanych tam obchodów dnia malowanych jajek, Pisanki-Kraśnianki.Dzieci zatańczyły polkę z machem, poloneza i krakowiaka.Pomimo trudnych warunków mali artyści poradzili sobie doskonale.Gratulujemy i zapraszmy do obejrzenia fotografii w zakładce Albumy Picasa/niestety automatycznie został umieszczony w roku 2010/

  Zapraszamy też do linku :http://www.gmina-pionki.pl/strona-1537-Stowarzyszenie_Na_Rzecz_Rozwoju_i_Promocji_Gminy_Pionki_%2C%2CLesne_Uroczysko+Odbyl_sie_Festyn_Integracyjny_w_Krasnej_Dabrowie__a.html

  i jeszcze jeden link:https://plus.google.com/photos/108163680692427039559/albums/6136808055362043489

strona: