Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach

 

Nawigacja

 • Spotkanie z Rodzicami

  W środę 04 marca 2015 o godzinie 15.30 dyrektor zaprasza na spotkanie Rodziców dzieci z Gr.I,III i V.Tematyką będzie przekazanie informacji dotyczących zdarzenia losowegow  naszym przedszkolu.Liczymy na Państwa obecność.

 • Rusza rekrutacja na r.szk.2015/2016

   

  RUSZA REKRUTACJA DO  PRZEDSZKOLA Nr 1 , 2 , 3 w Pionkach

  NA ROK SZKOLNY 2015/2016

   

   

  Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w:

  ٠ Przedszkolu nr 1 ul. Żeromskiego 8,

  ٠ Przedszkolu Nr 2 LIPOWY ZAKĄTEK ul. Aleje Lipowe 24a

  ٠ Przedszkole Nr 3  ul. Targowa 9

     nie biorą udziału w rekrutacji – rodzice składają jedynie :

  Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2015/2016.

  Deklarację można pobrać w poszczególnych placówkach.

  Wypełnioną deklarację należy  złożyć w  terminie od 03.03.2015r. do 09.03.2015r.

  Uwaga !!! - Niespełnienie tego warunku skutkuje objęciem dziecka procesem rekrutacji.  

  Rekrutacja nowych kandydatów do w/w  przedszkoli na rok 2015/2016 :

  w terminie od 10.03. do 24 .03.2015r. rodzice (prawni opiekunowie) składają prawidłowo wypełniony wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału żłobkowego ( Przedszkole Nr 1 i Nr 3 ) . Wniosek może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych publicznych przedszkoli/ oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkole. Rodzice, prawni opiekunowie określają kolejność wybranych placówek od najbardziej do najmniej preferowanych. 

 • Informacja dla rodziców

  Ogłoszenie dla rodziców dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne w nowym roku szkolnym 2015/2016 w naszym przedszkolu

   

  Dyrektor Przedszkola Nr 1  w Pionkach  informuje, że od dnia 03.03.2015 r. do 09.03.2015r. rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na nowy rok szkolny 2015/2016.

  Deklaracje przyjmowane są w godzinach od 7.00 do 15.00 do 09.03.2015 roku w sekretariacie.

  Brak deklaracji złożonej osobiście przez rodziców w wyznaczonym terminie w przedszkolu skutkuje koniecznością brania udziału w procesie dodatkowej rekrutacji do przedszkola.

 • UWAGA RODZICE !!!!

  Dyrektor JEDYNECZKI zapraszaRodziców dzieci z Gr II i IV na spotkanie , ktore odbędzie się 3 marca 2015 r/wtorek/ o godzinie 15.30.Tematem spotkania będzie przekazanie informacji w związku z zaistniałą w przedszkolu sytuacją losową.Liczymy na Państwa liczne  przybycie.

  Zapraszamy serdecznie i dziekujemy.

 • Przedszkolaki w redakcji pionki24

  W ostatni piątek przedszkolaki z gr.IV odwiedziły redakcję poralu pionki24.Wizyta była częścią realizacji zadań z programu "Cudze chwalicie , swego nie znacie" w ramach którego dzieci odkrywały ciekawe miejsca w Pionkach.Przedszkolaki zostały bardzo ciepło przyjęte przez pracowników redakcji.Dzieci sprawdziły czy fotel szefa redakcji jest wygodny, dowiedziały się skąd wzięła się nazwa portalu.Interesowało je także czy pracownicy lubią swoją pracę oraz co trzeba zrobić by zostać dziennikarzem i fotoreporterem oraz jakie cechy charateru pomagają  im w pracy.Wizyta zakończyła się wspólną , pamiątkową fotografią i słodkim poczęstunkiem.

  Bardzo dziękujemy redakcji pionki24 za umożliwienie wizyty i serdeczne przyjęcie

  Album zdjęciowy w zakładce Picasa

 • Uwaga!ważna wiadomość!

  Informujemy, że pomimo awarii zapewniamy opiekę i zajęcia dla wszystkich dzieci wg .dotychczasowego harmonogramu.Przedszkole  i żłobek czynne od godz 6.00 do 16.00.

 • Terminy wycieczek/czerwiec 2015

  Znany  jest juz termin wyjazdu na wycieczkę  grupy II i III.Przedszkolaki z tych rup odwiedzą Magiczne Ogrody k/Janowca w dn.11.06.2015/czwartek/.

  Grupy IV i V  12.czerwca 2015/piątek/ zwiedzą Centrum Nauki Kopernik  i  Manufakturę Lizaków  w Warszawie.

 • Wizyta w Bibliotece Miejskiej/19.02.2015

  Gr.V odwiedziła dziś Miejską Bibliotekę.Przedszkolaki poznały procedury korzystania ze zbiorów bibliotecznych zarówno tych w czytelni, jak i w wypożyczalni.Samodzielnie mogły sięgnąć po  interesujące je pozycje również pracownice biblioteki przygotowały dla przedszkolaków ciekawe książki.Mamy nadzieję, że wycieczka zaowocuje chęcią skorzystania przez nasze przedszkolaki z oferty biblioteki.

  Wydarzenie uwieczniono i umieszczono w Albumie Picasa.

 • Pyszne ciastka

  W ostatni piątek /13.02.2015/także Gr.III zajmowała się kulinariami.Przedszkolaki pod okiem p.Doroty poznały przepis na kruche ciasteczka.Wiele czynności wykonały same, co można obejrzeć na zdjęciach, między innymi pięknie ozdobiły swoje wypieki.Dzieci degustowały ciasteczka podczas podwieczorku.I ja jadlam....były pyszneeeee!!!Podejrzałam , że zachwycali się nimi częstowani Rodzice.

  Chyba nie zdradzę tajemnicy jeśli podam przepis(też podglądnięty)

  1 kg mąki, 1 szklanka cukru, 2 kostki margaryny, 5 jajek, 2 szklanki śmietany,proszek do pieczenia(na 1 kg mąki) cukier wanilinowy,do ozdoby: wiorki, pisaki, pestki, orzechy itp

  Mąkę przesiać z proszkiem i cukrem wanilinowym, zetrzeć na tarce tłuszcz, dodać ubite ze śmietaną i cukrem żółtka, zagnieść ciasto, dzielić na porcje , wałkować cienkie placki , wycinać formkami różne kształty, piec na złoto.Posypać ziarnami, orzechami, migdałami , wiórkami przed pieczeniem( przedtem posmarować ciastko białkiem) lub ozdabiać pisakami po upieczeniu.

  Cały proces wypiekania tych pyszności można obejrzeć w Albumie Picasa.

  Smacznego!

  E.G.

   

 • Z minionego tygodnia/02- 06.2015

  Zapraszamy do obejrzenia przedszkolaków z Gr .IV podczas zabaw na śniegu.Dzieci lepiły bałwana , rzucały śnieżkami i badały właściwości śniegu.

  Nasze najmłodsze przedszkolaki , czyli Gr I zajmowały się w tym tygodniu tematyką kuchni(urządzeń, produktów itp).Na jednym z zajęć przygotowywały samodzielnie kolorowe  kanapki z  róznych produktow i nakrywały do stołu.Dzieciaki spałaszowały  swoje dzieła ze smakiem co widać na załączonych zdjęciach.

 • Zimowi Goście

  W ubiegłą środę (28.01.2015) starsze przedszkolaki wybrały się z wizytą do siedziby Kozienickiego Parku Krajobrazowego.Czekała na nich p.Aleksandra Kołacz  z mnóstwem niespodzianek. Opowiedziała dzieciom o skrzydlatych gościach, którzy zimę spędzają w naszym kraju.Przedszkolaki poznały wygląd ptaków, ich głosy i zwyczaje  oraz ulubione pożywienie.Następnie dzieci wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające ptaki w karmniku.Przygotowały także karmę dla ptaków z róznych ziaren i tłuszczu.Swoje wytwory przedszkolaki zabrały ze sobą.

  Fotogaleria w albumie Picasa

   

 • Niektóre feryjne wydarzenia

  Przez dwa dni( 22 i 23 stycznia) gościliśmy w przedszkolu naszą absolwentkę Zuzię Borek i jej mamę.Zuzia opowiadała dzieciom o  uczniowskim życiu i swoich pozaszkolnych zainteresowaniach.Przeprowadziła z przedszkolakami krótki kurs zumby.Pani Dagmara , która  na codzień zajmuje się nauczaniem języka niemieckiego uczyła dzieci powitań i przedstawiania się w tym właśnie języku.Przedszkolaki uczyły sie także niemieckiej piosenki ilustrowanej ruchem.Ponadto mama Zuzi czytała dzieciom bajki(oczywiście w języku niemieckim) poparte pięknymi obrazkami m.innymi o przygodach Kubusia Puchatka.Drugiego dnia połączyliśmy sie z pomocą Skypa z Seliną, rówieśniczką naszych wychowanków, mieszkająca w Niemczech.Dzieci witały się i przedstawiały po niemiecku.Zaprezentowały także( z wielką pomocą Zuzi) taniec z piosenką której nauczyły się poprzedniego dnia.Pani Dagmara bardzo pomagała w rozmowie tłumacząc pytania i odpowiedzi Seliny i naszych przedszkolaków.Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, a naszym zamiarem było uczyć dzieci tolerancji,stawać się otwartym na kulturę i język innych ludzi.Bardzo dziękujemy Zuzi i pani Dagmarze za poświęcony nam czas.

  23 stycznia/czwartek/odwiedzili nas osadzeni z ZK Żytkowice, którzy w ramach programu resocjalizacyjnego  zechcieli podarować przedszkolakom karmnik dla ptaków.Wizyta zakończyła się wspólną fotografią.

  Dokumentacja fotograficzna wydarzeń w Albumie Picasa

 • Remanenty, remanenty

  Uzupełniamy albumy Picasa o następujące wydarzenia ostatnich kilku tygodni:

  1.Opowieści p.Słowik o ptakach - dziękujemy za udział w zajęciu w gr.III i  interesujące ukazanie tematu.

  2.Jak grupa IV sporządzała kartki świąteczne dla znajomych z Europy, oraz wystawa kartek które otrzymaliśmy

  3.Rodzice czytają przedszkolakom: migawki z gr.III, IV i V.Dziękujemy serdecznie  wszytskim czytającym mamom.

  4.Konkursowe bombki- wszystkie prace szczególnej urody więc utrwalialiśmy je dla wspomnieniowej uczty dla oczu.

  5.Rekolekcje przedświąteczne z Ojcem Gustawem - dzieci słuchały opowieści misjonarza z ogromnym zainteresowaniem.Przedświateczne odwiedziny rekolekcjonistów to juz rokroczna tradycja

 • Ostatnie wydarzenia

  W ostatni czwartek/15.01.2015/ nasze przedszkolaki dały popis swoich umiejętności wokalnych i tanecznych na spotkaniu z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.Wnuczęta zaprosiły swoich Gości do pionkowskiego CALu.Dziadkowie i Babcie ogromnymi brawami przyjęli występ przedszkolnego Zespołu Ludowego oraz  program zaprezentowany przez poszczególne grupy.

   

  W sobotę/17.01.2015/budynek CALu także odwiedziły nasze przedszkolaki z całymi rodzinami.Wróżki, kowboje, księzniczki, strażacy, Indianie i wiele innych barwnych postaci bawiło się doskonale przy wesołej muzyce na zorganizowanej przez JEDYNECZKĘ zabawie karnawałowej.Prowadzący zabawę wodzireje  bawili nas słowem  i gestem, zapraszali do udziału w wielu konkursach ze slodkimi nagrodami.Dorośli mogli w czasie trwania zabawy mogli odpocząć  przy kawie i ciastku.

  Dziękujemy  serdecznie wszystkim ktorzy pomogli nam w zorganizowaniu kawiarenki.

   

  Migawki z obu wydarzeń w albumie Picasa

  Dodatkowo link do fotografii na stronie CALu:      http://cal.pionki.pl/dzien-babci-i-dziadka/

 • Kolędowanie i Opowieść Wigilijna/18.12.2014

  Jak co roku zaprosiliśmy Rodziców  na Wigilijne Spotkanie.Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki  po polsku i angielsku.Dwie najstarsze grupy (IV i V)przedstawiły adaptację "Opowieści Wigilijnej" K.Dickensa, piękną historię o magii Świąt Bożego Narodzenia.

  Został rozstrzygniety  konkurs na bożonarodzeniową bombkę.

  I nagroda.Kuba Smolarczyk z gr II

  II nagroda Dagmara Szymczyk z gr III

  dwie III nagrody: Jaś Wojda z gr III, oraz Michał Szulik z gr V

  Laureaci orzymali nagrody rzeczowe, które wręczały p.Jolanta Sarnecka-Buczek(doradca Burmistrza) oraz p.Dagmara Borek(Przewodnicząca RR).

  Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały słodycze.

  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji naszego występu.

  Gratulujemy Najmłodszym Przedszkolakom, że pomimo tremy wytrwali na scenie.

  Gratulujemy aktorom świetnego występu.

  Dziękujemy wszystkim obecnym na gorące brawa.

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa

 • Przedszkolaki  z JEDYNECZKI  z grupy IV(  w grupie tej realizowana jest Innowacja”Angielski w zabawach , wierszach i piosenkach”),  we wtorek 16 grudnia 2014 wzięły udział w konferencji video z użyciem Skypa.Rozmawiały ze swoimi  rówieśnikami z Włoch.Byli to uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej -Instituto Comprensivo via Pietro Maffi z Rzymu. Dzieci  przedstawiły się sobie wzajemnie i złożyły świąteczne życzenia, oczywiście rozmowa przebiegała w języku angielskim. To  było bardzo inspirujące doświadczenie pozwalające wykorzystać umiejętności  językowe naszych przedszkolaków.Kontakty zostały nawiązane poprzez platformę eTwinning która wspiera międzynarodową współpracę przedszkoli i szkół w Europie.JEDYNECZKA bierze także udział w  programie wymiany bożonarodzeniowych i noworocznych  kartek .Wykonane przez  przedszkolaków kartki  z życzeniami w języku angielskim zostały wysłane między innymi do Grecji, Turcji, Hiszpanii, Słowacji, Włoch, Francji  i Łotwy.Otrzymane kartki będzie można podziwiać na zorganizowanej w przedszkolu wystawie. Przedszkolaki dzięki udziałowi w programie poznają kulturę innych narodów, ich podobieństwa i odmienności, daje to możliwość wykreowania w dzieciach otwartości na świat a także ogromną motywację do nauki języka.

  Elżbieta Głuszek

  Mariola Krawiec

  Migawki fotograficzne z rozmowy w Albumie Picasa

 • Wycieczka na lotnisko w Radomiu/3.12.2014

  Dzieci z grup IV i V wybrały się na wycieczke na lotnisko w Radomiu.Przebyły całą drogę od wejścia na lotnisko, ważenie bagażu, przejście przez kontrolę celną, oczekiwanie na odlatujący samolot i  powrót wraz z odbiorem bagażu.Zobaczyły także stacjonujący na lotnisku nowoczesny wóz strażacki do którego mogły wejść i obejrzeć jego wyposażenie.Strażacy przygotowali pzredszkolakom gaszenie markowanego pożaru.Bardzo interesujące było spotkanie z sokolnikiem i jego pupilka jastrzębicą Fridą.Dzieci dowiedziały się o pracy Fridy, jej pochodzeniu  wymaganej opiece i karmieniu.

  Pomimo chłodu aury wycieczka udała się.

  Fotoreportaż w albumie Picasa

 • Mikołajki/05.12.2014

  Mikołajki w naszym przedszkolu obchodzono od samego rana.Najpierw dzieci spotkały sie z  mistrzem iluzjonistą.Przedszkolaki z zapartym tchem obserwowały pokaz.Do wykonywania niektórych sztuk magicznych zostały zaproszone dzieci.Na pokazie pojawił się Mikołaj,który wręczył każdemu dziecku paczkę ze słodyczami oraz zabawki dla każdej grupy.

  Odwiedzili nas także przedstawiciele policji i straży pożarnej przywożąc Mikołaja i jego pomocników.Mikołaj bawił się z dziećmi, słuchał popisów wokalnych przedszkolaków oraz częstował słodyczami.

  To był dzień pełen niespodzianek i radości.

  Migawki fotograficzne w albumie Picasa

 • Ostatnie wydarzenia

  Dzieciaki z najmłodszej, pierwszej grupy także miały swoja uroczystość Pasowania na Pradziwego Przedszkolaka.Zaproszeni Rodzice podziwiali swoje pociechy podczas występów.Przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, bawiły się.Pani dyrektor Genowefa Czerwiec "pasowała" kazdego dzieciaka na przedszkola ogromną kredką.Dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy i rożki ze słodyczami.Na zakończenie uroczystości wszyscy obecni zostali zaproszenia na slodki poczęstunek.

   

  W Światowy Dzień Życzliwości do przedszkola zawitali uczniowie"Czerwonego" z zabawnymi, kolorowymi pieczątkami i mnóstwem cukierków.Wspólnie bawili się z dzieciakami, sluchali piosenek w wykonaniu przedszkolaków, brali udział w próbach tańca nowoczesnego.

   

  Zawitali do nas rodzice pomagający w realizacji programu"Czytamy naszym dzieciom"Bardzo dziękujemy pani WIlczyńskiej , pani Gołąbek, panu Soleckiemu.

  Zapraszamy  do obejrzenia dokumantacji fotograficznej w Albumie Picasa

 • Konkurs!!!!Konkurs!!!!

  Ogłaszamy konkurs na "NAJPIĘKNIEJSZĄ, NAJBARDZIEJ BOŻONARODZENIOWĄ BOMBKĘ CHOINKOWĄ"

  Prace wykonują dzieci wspólnie z rodzicami.

  Bombki w formie przestrzennego dzieła prosimy dostarczyć nauczycielkom grup do dnia 12 grudnia 2014 r.

  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas spotkania wigilijnego w MOK-u.

  Przewidziane są nagrody!

  Zapraszamy  do udziału i zyczymy powodzenia!

   

strona: