Nawigacja

 • Jak bawiliśmy się w minionym tygodniu/1-5 luty 2016

  Zapraszamy do obejrzenia albumów z działań przedszkolaków w mionionym tygodniu.Dzieci świetnie bawiły sie podczas zajęć na basenie(najstarsze grupy), zabaw sportowych, plastycznych, teatralnych , różnego rodzaju zgadywanek.

  Albumy  z tego tygodnia to:

  1.Zajęcia na basenie

  2.Bawimy się w teatr

  3.Zabawy dla ciała i umysłu

  4.Jak przedszkolaki dokarmiają ptaki

   

 • Dzień Absolwenta/01.02.2016

  Jedna z tradycji kultywowanych w JEDYNECZCE to Dzień Absolwenta organizowany już od kilku lat , zawsze podczas szkolnych ferii zimowych. W tym roku nasze przedszkole gościło 19 naszych wychowanków , obecnie uczniów pionkowskich szkół podstawowych. Na początek zaproponowaliśmy naszym gościom wycieczkę po przedszkolu, by odkryć zmiany. Absolwenci  wspominali przedszkolne posiłki, odszukiwali swoje ulubione zabawki , przypomnieli sobie nawet czas leżakowania. Nasi goście chętnie podzielili się z przedszkolakami opowieściami ze szkolnego życia: jak przebiega ich szkolny dzień, czego uczą się najchętniej , a za jakimi przedmiotami nie przepadają. Zaprosiliśmy absolwentów do zabawy z przedszkolakami. Wspólnemu odgadywaniu kalamburów towarzyszyły wybuchy śmiechu i radości. Świetnym pomysłem okazało się także wspólne  rysowanie. Powstałe prace  zostały wyeksponowane w przedszkolnym holu. Spotkanie nie mogło obyć się bez dyskoteki oraz wspólnego zdjęcia, które nasi goście otrzymali na pamiątkę.

  Dziękujemy serdecznie za Waszą wizytę, wspomnienia, świetną zabawę:)

  Dziekujemy serdecznie rodzicom absolwentów za pomoc w zorganizowaniu spotkania i prezenty dla przedszkolaków.

  Naszymi Gośćmi byli(w kolejności zupełnie przypadkowej):Maja Zagożdżon, Wiktoria Zagożdżon,Zuzia Borek, Marcysia Borek, Erika Barbato, Tosia Sułek, Justyna Sarzyńska, Klara Jurek,Zuzia Nadolska, Franek Szczepaniak, Antek Szczepaniak, Karolina Grudzińska,Kuba Schab, Łukasz Guść, MaciekWróbel,Kacper Lepa,Kacper Jarosiński,Marcel Skóra, Piotr Komorek.

  Zapraszamy za rok!

  Fotografie w Albumie Picasa

 • Na ludowo, tanecznie i ze śpiewem z okazji Święta Babci i Dziadziusia

  W dniu wczorajszym/28.01.2016/ cała społeczność Jedyneczki uroczyście obchodziła Święto Babci i Dziadka.Dzieci zaprosiły swoich kochanych Gości do pionkowskiego CAL-u .Uroczystość rozpoczęła się od pokazów tańców ludowych.Dzieci w najstarszych grup zatańczyły w pięknych regionalnych radomskich strojach poleczkę i poleneza.

  Następnie wszystkie grupy, poczynając od najmłodszych przedszkolaków zaprezentowały swoje umiejętności taneczno - wokalne.Wszystkie popisy nagrodzone zostały ogromnymi brawami.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim małym wykonawcom za włożoną pracę i brak tremy oraz Rodzicom za pomoc.

  Dziękujemy także serdecznie Babci Oskara  za odegranie powierzonej roli.

  W albumie Picasa migawki fotograficzne.

  Filmy z występów:

  1.Polka  https://youtu.be/7kuqW6W6Dy4

  2.Polonez  https://youtu.be/k6rE0phW1AY

  3.Tańczymy i śpiewamy  https://youtu.be/L3qTBhvE2r0

  4.Tańczymy i śpiewamy cd  https://youtu.be/4veRfyad4AE

   

 • Ptasie warsztaty, ptasie bajki/26.01.2016

  Tym razem w warsztatach prowadzonych przez p.Justynę Słowik na temat ptaków - zimowych gości naszych karmników wzięły udział dzieci z grupy IV.Dzieci zdobyły nowe wiadomości, a także bardzo aktywnie brały udział w warsztatach wykorzystując już posiadaną wiedzę.Rywalizacja w zdobywaniu naklejek - nagród była bardzo emocjonująca.

  Po raz kolejny mama Oskara odwiedziła dzieci z grupy V.Przeczytała opowieść z karmnikiem i ptakami w tle pt."Czarodziej".Sprawdzianem zdobytej na ostatnich warsztatach wiedzy o ptakach - mieszkańcach Puszczy Kozienickiej było rozpoznawanie ptasich tropów oraz wybieranie pożywienia, którym możemy je dokarmiać.Nasze przedszkolaki z tymi zagadkami poradziły sobie doskonale.

  Fotografie w Albumie Picasa.

 • Przegląd wydarzeń/styczeń 2016

  W ostatni piatek/22.01.2016/ nasze przedszkole odwiedziło Mobilne Planetarium ANTARES. 
  Tego dnia wszystkie dzieci wzięły udział w niesamowitych pokazach. Będąc we wnętrzu dużej, nadmuchiwanej kopuły przedszkolaki obejrzały różnorodne zjawiska astronomiczne  związane z dobowym i rocznym ruchem sfery niebieskiej, zmianami położenia  planet i faz Księżyca, Mleczną Drogę. Oprócz tego dzieci odbyły „ kosmiczną podróż „ przez Układ Słoneczny. Było to dla nas niezwykłe przeżycie. Pierwszy raz mieliśmy KOSMOS dosłownie na wyciągnięcie ręki. 

   Dzieci z grupy V biorą udział w konkursie ZIMOWY KARMNIK organizowany przez Kozienicki Park Krajobrazowy.Dzieci przygotowały karmniki i pożywienie dla ptaków, którym systematycznie dokarmiają ptaki.Do akcji została zmobilizowana cała społeczność przedszkola.Także w innych grupach była to okazja do poszerzenia wiedzy dzieci oraz wykonania wielu ciekawych prac plastycznych.Bardzo dziękujemy pani Justynie Słowik za niezmiernie interesującą pogadankę i warsztaty dotyczące życia naszych skrzydlatych przyjaciół w Puszczy Kozienickiej.

  Dzieci z grupy V wraz z wychowawczyniami zachęcaja wszystkich przedszkolaków oraz ich Rodziców do dokarmiania ptaków w karmnikach  domowych.Chętnie zamieścimy zdjęcia z Waszych ptasich stołówek w naszym albumie.

  Fotografie w Albumie Picasa

 • Raport z ewaluacji naszego przedszkola

  Ewaluacja zewnętrzna została zrealizowana w dniach 24-11-2015 - 02-12-2015 przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji,w skład którego weszli: Teresa Traczyk, Małgorzata Bochyńska. Badaniem objęto 12 dzieci ( rozmowa), 59 rodziców (ankieta i wywiad grupowy) i 12 nauczycieli (ankieta i wywiad grupowy). Przeprowadzono wywiad indywidualny z dyrektorem placówki, grupowy z przedstawicielami samorządu lokalnego i z pracownikami niepedagogicznymi, 
  a także obserwacje zajęć oraz placówki.Badaniu poddano dwa obszary:
  - Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne.
  - Zarządzanie przedszkolem służy jego rozwjowi.
   Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport.
  Z raportem możecie zapoznać się Państwo pod poniższym linkiem:
 • Ostatnie wydarzenia

  W ostatnią sobotę/16.01.2016/ przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym zorganizowanym w CAL-u.W pięknych strojach, z doskonałymi humorami chętnie tańczyły przy wesołej muzyce i brały udział w konkursach oraz zabawach proponowanch przez prowadzących(migawki można zobaczyć w zakładce Albumy Picasa).Rodzice podczas zabawy mogli odpocząć jak zawsze w kawiarence.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za pyszne ciasta, ktorych mozna było spróbować w kawiarence.

  Klub Czytających Rodziców działa nieustannie.

  Tym razem dziękujemy za czytanie:

  mamie Hani - p.Makuch,

  babci Leny - p.Ząbek

   

   

 • Życzenia Świąteczne

  Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.
  Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,
  gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole.
  To wieczór, gdy gasną wszystkie spory.
  Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia.
  To noc wyjątkowa,jedyna,niepowtarzalna...
  Noc Bożego Narodzenia...

  Z okazji zbliżających się Świąt składamy Państwu  i naszym Przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzący czas będzie spędzonym rodzinnie w spokoju, miłości i radości.

                       Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

                              i Pracownicy

                             JEDYNECZKI

 • Z ostatnich dni.../23.12.2015

  18 grudnia kolędowaliśmy z uczennicami PSP nr 1 w Pionkach.Dziewczynki przybyły do nas pod opieka p.K.Fert i zaprezentowały przedszkolakom kolędy w języku angielskim i polskim z pięknym wykonaniem utworów na flecie.

  W grupie V Klub Czytających Rodziców działa pełną parą.Dziękujemy serdecznie:

  - mamie Natalki - p.K Jurek,

  - mamie Oli - p.A.Zawodnik.

  Szczególne podziękowania przekazujemy  mamie Wiktora -p.M.Kustra , która oprócz czytania przygotowała dzieciom świetną niespodziankę w postaci  "pierniczków" na choinkę z masy solnej.Dzieci wykrawały  z pomocą foremek , malowały i ozdabiały kolorowym brokatem swoje wyroby.Dziękujemy także Wiktorowi za prawdziwe, pyszne , świąteczne pierniczki, które bardzo nam smakowały.

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa.

 • Kolędowanie /17.12.2015

  Spotkanie Świąteczne  zgromadziło w sali MOK-u wielu gości.Przedszkolaki  w pięknej scenerii, odświętnie ubrane zaprezentowały gościom świąteczne piosenki w języku polskim i angielskim oraz tradycyjne  kolędy.W drugiej  częśći młodsze przedszkolaki i przybyli goście mogli obejrzeć adaptację baśni H.CH.Andersena  pt."Królowa Śniegu" w wykonaniu dzieci z grup IV i V.

  Zostały także wręczone nagrody w konkursie na Najpiekniejszą Najbardziej Bożonarodzeniową  Kartkę Świateczną.

  Nagrody zdobyli: Michał Szulik, Jaś Wojda, Zuzia Cybulska, Hania Makuch.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

  Popisy naszych wychowanków oglądali także przedstawiciele władz miejskich - gratulując dzieciom występów przekazali słodycze dla wszystkich przedszkolaków.

  Dziękujemy bardzo serdecznie Rodzicom za piękne stroje małych aktorów. 

  Dzieciom gratulujemy udanego występu bez tremy - jeszcze raz ogromne brawa.

  Kilka zdjęć z tego wydarzenia w zakladce Albumy Picasa.

   pod tym adresem filmik z piosenkami światecznymi i kolędami:https://youtu.be/8N3I_fKuBRY

  oraz film z przedstawienia pt."Królowa Śniegu":https://youtu.be/m0TaC04DCJw

   

 • Spotkanie rekolekcyjne/14.12.2015

  Zazwyczaj przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzają nas rekolekcjoniści obecni w parafii Św.Barbary w Pionkach.W dniu dzisiejszym starsze grupy wzięły udział w spotkaniu z dominikaninem Ojcem Michałem, który przyjechał do nas z Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej w Gidlach.Rozmowy O.Michała z  przedszkolakami dotyczyły zbliżających się Świąt.Dzieci także prezentowały swoją wiedzę i umiejętnosci zdobyte podczas katechezy w przedszkolu.

  Fotorelacja w albumie Picasa.

  Więcej o  gidelskich dominikanach  w linku:http://gidle.dominikanie.pl/

 • Spotkanie Jasełkowe

  Spotkanie Jasełkowe odbędzie się 17.XII.2015/czwartek/  w sali MOK-u.W programie piosenki świąteczne i kolędy oraz spektakl teatralny w wykonaniu gr.IV i V.Rozpoczynamy o godzinie 17.00.Serdecznie Państwa zapraszamy.

 • Wydarzenia ostatnich dni....i kilka zapomnianych zdjęć

  1.Dziś nasze przedszkole odwiedził Mikołaj , jak zawsze z workiem pełnym prezentów./migawki w albumie Picasa/

  2.Coraz więcej osób możemy tytułować Honorowymi Członkami Klubu Czytających Rodziców- dziękujemy serdecznie i prosimy o jeszcze:);dziękujemy serdecznie Paulinie(siostrze Igi) za czytanie bajek i wspólną zabawę.

  3.Grupa V uwieczniła na zdjęciach niezwykłą nitkową pajęczynę/udało nam się ja zwinąćna kłębek/

  4.Dzieciaki z trzech grup"z góry" przygotowały kartki świąteczne i życzenia do wysłania do naszych partnerów eTwinningowych(hura!juz dostaliśmy zyczenia z Francji)

 • WIELKIE CZYTANIE/02.12.2015

  Tym razem to przedszkolaki były gospodarzami i z radością przyjęły miłego gościa - panią Szulikowską , pracownicę Biblioteki Pedagogicznej w Pionkach.Przedszkolaki wysłuchały utworów z książki W.Sutiejewa "Wesołe bajeczki" : Jabłko, Trzy Kotki oraz Kogut i farby.Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w czytaniu i żywo reagowały na niespodziewane zwroty akcji.Spotkanie zakończyło się kolorowaniem sylwetki koguta wg.instrukcji z bajki.Nasz gość był zachwycony pracami dzieci.Spotkanie upamiętniliśmy wspólna fotografią. W "wielkim czytaniu" uczestniczyły grupy III,IV i V.

  Zdjęcia dostępne w zakładce Picassa

 • OGŁASZAMY KONKURS BOŻONARODZENIOWY

  Ogłaszamy konkurs na „NAJPIĘKNIEJSZĄ  NAJBARDZIEJ BOŻONARODZENIOWĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ”.

  Prace wykonują dzieci wspólnie z rodzicami.

  Technika prac dowolna.

  Kartki w formacie A4(wielkość kartki z bloku) prosimy o dostarczenie nauczycielkom  grup do dnia 11 grudnia 2015 r.

  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas wigilijnego spotkania.

  Przewidziane są nagrody!

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia.

 • Klub Czytających Rodziców

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że KLUB CZYTAJĄCYCH RODZICÓW i w tym roku  szkolnym działa już bardzo prężnie.

  Bardzo  serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy zawitali do nas  by czytać naszym przedszkolakom.

  Dziękujemy:

  Tatusiowi Tosi - p.Gębczykowi;

  Mamie Oskara - p.Słowik;

  Mamie Dagmarki- p.Szymczyk;

  Tatusiowi Natalki - p.Jurek;

  Siostrze Igi - Paulinie;

  Mamie Michałka- p.Szulik;

  Mamie Jasia - p.Wojda.

  Zapraszamy wszystkich chętnych.Prosimy umawiać się z nauczycielkami w grupach.

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa.

 • Zapraszmy do zakładki "Roczne plany pracy, innowacje, projekty.." gdzie zamieszczmy "Kontrakt Wzajemnych Oczekiwań".Kontrakt powstał dzięki współpracy rodziców, dyrekcji i  grona pedagogicznego Jedyneczki.Dziękujemy serdecznie za Państwa głosy w tej sprawie.

 • Co lubia zdrowe zęby? Zajęcie otwarte dla rodziców gr.III

  12.11.2015

  Celem zajęcia  było uświadomienie dzieciom jakie produkty służą  naszemu zdrowiu  i w jaki sposób należy dbać o zęby.Szczególnym gościem na zajęciu była stomatolog pani Iwona Guza.W ciekawy sposób opowiedziała  jak zachować się u dentysty.Pokazała też jak prawidłowo czyścić zęby.Rodzice mieli okazję do zaobserowania swoich pociech podczas zajęcia zorganizowanego.

  Zdjęcia w Albumie Picasa.

 • Zdrowe żywienie

  06.11.2015

  Zapraszamy Państwa do zakładki  "Zdrowie  przedszkolaka" gdzie można przeczytać o zmianach zasad żywienia zbiorowego.

  Dyrektor przedszkola dziękuje serdecznie Rodzicom, którzy już brali  udział w pracach nad układaniem jadłospisu dla naszych wychowanków, nadal zapraszając do współpracy.

 • Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej w Pionkach

  04.11.2015

  Dzieci z gr. III, IV i V wraz z nauczycielkami udały się w odwiedziny do Biblioteki Pedagogicznej. Wszyscy zostali ciepło i serdecznie powitani przez Panią Dyrektor biblioteki. Przedszkolaki z ogromnym przejęciem  słuchały Pani Dyrektor, która opowiadała o tym jak działa biblioteka oraz jak należy zachowywać się w tym niezwykłym miejscu. Dzieci dowiedziały się,że książki nie tylko można wypożyczać do domu, ale także czytać na miejscu w czytelni. Przedszkolaki  miały okazję zadać swoje pytania Pani Dyrektor a także przejść się między regałami i obejrzeć  bogaty księgozbiór.

  Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, bo była to niezwykle udana i sympatyczna wizyta.   

  Relacja fotograficzna w zakładce Picasa

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach
  ul.Żeromskiego 8, 26-670 Pionki
 • (0-48)3852323

Galeria zdjęć