Nawigacja

 • Przedszkolaki dla Alicji..../22.04.2016

  Nasz Zespół Ludowy zatańczył podczas akcji charytatywnej "Alicja po drugiej strony lustra"/22.04.2016/ .Koncert zorganizowano by zebrać fundusze na turnus rehabilitacyjny dla Alicji Amanowicz.

  Alicja urodziła się 12 grudnia 2011 r. Ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce i napięcie mięśniowe, jest pod stałą opieką logopedy, neurologa, psychologa, pedagoga i okulisty.  Od 2013 r. jest pod opieką fundacji „Zdążyć z pomocą”.

  Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom  za piękny występ .Rodzicom za poświęcony czas i pomoc  w przygotowaniu strojów. 

  Tego samego dnia odwiedziła nasze przedszkole wróżka Malwinka i Jej przyjaciele.

  Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spektaklu.Doskonale zrozumiały jego przesłanie, by pomagać innym ludziom.

  Migawki z obu wydarzeń w zakładce Picasa.

   

   

 • Konkurs Pieśni Patriotycznej/13.04.2016

  Przedstawiciele dwóch najstarszych grup wzięli udział  w XIII Dekanalnym Konkursie Pieśni Patriotycznej pod hasłem"Kocham Moją  Ojczyznę".Przedszkolaki w pieknych szlacheckich strojach  wyśpiewały I nagrodę prezentując  Hymn Polski i pieśń "Jeszcze jeden mazur".

  Gratulujemy wszystkim małym wykonawcom.

  Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowywaniu dzieci do występu.

  Fotografie w zakładce Picasa.

 • Wielkanocne życzenia

  25.03.2016

  Radosnych Świąt Wielkanocnych, dobrego odpoczynku, smacznego jajka, szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa.Radości  i pogody ducha inspirowanych Zmartwychwstaniem  Pańskim. Pięknych,rodzinnych Świąt  Państwu i Waszym Pociechom  

   życzy dyrekcja, grono pedagogiczne i wszyscy pracownicy Jedyneczki

 • Co się działo pierwszego dnia wiosny?

  21.03.2016

  Jak wiadomo 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.Przedszolaki zJedyneczki postanowiły sprawdzić czy (jak same mówiły) "Ta wiosna juz przyszła i gdzie ona  właściwie jest."Dzieciaki pod opieką swoich pań wybrały się na spacer po naszym mieście.Zaopatrzyły się w instrumenty perkusyjne, kwieciste opaski oraz zabrały ze sobą kukłę Marzanny , by ja wystraszyć zwiastunami wiosny.Korowód przeszedl ulicami miasta, dzieci  głosami instrumentów i wesołymi okrzykami nawoływały wiosnę.Zauważyły  wiele jej oznak: kwitnące bratki, prymulki, przebiśniegi , krokusy, pączki na drzewach, słoneczne promienie i wielu uśmiechniętych ludzi.Wspólnie orzekły , że wiosna juz przyszła.

  Grupa V serdecznie dziękuje mamie Natalki - p.I.Węgrzynowskiej za przeczytanie opowieści o Poznańskich koziołkach i o wiosnie.

  Prace plastyczne które powstały na zakończenie spotkania można zobaczyć w relacji fotograficznej w Albumie Picasa, podobnie jak fotorelację dotyczącą szukania wiosny.

 • Spotkanie z dinozaurami

  11.03.2016

  W ostatni piątek/11.03.2016/  wszystkie przedszkolaki  wzięły udział w  multimedialnej(równiez w 3D) wycieczce "Śladami dinozaurów" (kiedy i jak żyły,czym się żywiły, jak wygladały oraz jak wyginęły).Dzieci miały też mozliwość obejrzenia replik rogów, zębów, kolców, szponów czy jaja z embrionem dinozaura.

  Na zakończenie przedszkolaki poznały Pleo - interaktywnego dinozaura(kamarazura z okresu jury).

  To było bardzo interesujące spotkanie, tym bardziej że nasi wychowankowie posiadają dużą wiedzę na temat dinozaurów.Prezentacja  poparta eksponatami usystematyzowała wiadomości przedszkolaków.

  (Dla nas - nauczycielek  też było to bardzo ciekawe wydarzenie.

  Fotografie w zakładce Picasa.

   

 • Harmonogram rekrutacji na r.szk.2016/2017

  Prosimy Państwa o zapoznanie się z terminami obowiązującymi  w rekrutacji dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny 2016/2017.

   Bardzo ważne dla dzieci już będących naszymi wychowankami: w dn.22.02- 29.02 nalezy potwierdzić chęć kontynuowania przez dziecko edukacji przedszkolnej w kolejnym roku.

  Reszta ważnych terminów w dokumencie poniżej:

  Harmonogram.pdf

 • Co się działo w drugim tygodniu lutego/8-12.02.2016

  W minionym tygodniu proponowaliśmy dzieciom różne aktywności : od lepienia, poprzez konstruowanie z różnych materiałow i klocków do tańca i zabaw  ruchowych na powietrzu  i w hali sportowej.Dzieci miały możliwość wybrać  z propozycje nauczycielek lub wykorzystać pomysły swoje i kolegów.

  Zapraszamy do oglądania fotografii w zakładce Albumy Picasa.

 • Jak bawiliśmy się w minionym tygodniu/1-5 luty 2016

  Zapraszamy do obejrzenia albumów z działań przedszkolaków w mionionym tygodniu.Dzieci świetnie bawiły sie podczas zajęć na basenie(najstarsze grupy), zabaw sportowych, plastycznych, teatralnych , różnego rodzaju zgadywanek.

  Albumy  z tego tygodnia to:

  1.Zajęcia na basenie

  2.Bawimy się w teatr

  3.Zabawy dla ciała i umysłu

  4.Jak przedszkolaki dokarmiają ptaki

   

 • Dzień Absolwenta/01.02.2016

  Jedna z tradycji kultywowanych w JEDYNECZCE to Dzień Absolwenta organizowany już od kilku lat , zawsze podczas szkolnych ferii zimowych. W tym roku nasze przedszkole gościło 19 naszych wychowanków , obecnie uczniów pionkowskich szkół podstawowych. Na początek zaproponowaliśmy naszym gościom wycieczkę po przedszkolu, by odkryć zmiany. Absolwenci  wspominali przedszkolne posiłki, odszukiwali swoje ulubione zabawki , przypomnieli sobie nawet czas leżakowania. Nasi goście chętnie podzielili się z przedszkolakami opowieściami ze szkolnego życia: jak przebiega ich szkolny dzień, czego uczą się najchętniej , a za jakimi przedmiotami nie przepadają. Zaprosiliśmy absolwentów do zabawy z przedszkolakami. Wspólnemu odgadywaniu kalamburów towarzyszyły wybuchy śmiechu i radości. Świetnym pomysłem okazało się także wspólne  rysowanie. Powstałe prace  zostały wyeksponowane w przedszkolnym holu. Spotkanie nie mogło obyć się bez dyskoteki oraz wspólnego zdjęcia, które nasi goście otrzymali na pamiątkę.

  Dziękujemy serdecznie za Waszą wizytę, wspomnienia, świetną zabawę:)

  Dziekujemy serdecznie rodzicom absolwentów za pomoc w zorganizowaniu spotkania i prezenty dla przedszkolaków.

  Naszymi Gośćmi byli(w kolejności zupełnie przypadkowej):Maja Zagożdżon, Wiktoria Zagożdżon,Zuzia Borek, Marcysia Borek, Erika Barbato, Tosia Sułek, Justyna Sarzyńska, Klara Jurek,Zuzia Nadolska, Franek Szczepaniak, Antek Szczepaniak, Karolina Grudzińska,Kuba Schab, Łukasz Guść, MaciekWróbel,Kacper Lepa,Kacper Jarosiński,Marcel Skóra, Piotr Komorek.

  Zapraszamy za rok!

  Fotografie w Albumie Picasa

 • Na ludowo, tanecznie i ze śpiewem z okazji Święta Babci i Dziadziusia

  W dniu wczorajszym/28.01.2016/ cała społeczność Jedyneczki uroczyście obchodziła Święto Babci i Dziadka.Dzieci zaprosiły swoich kochanych Gości do pionkowskiego CAL-u .Uroczystość rozpoczęła się od pokazów tańców ludowych.Dzieci w najstarszych grup zatańczyły w pięknych regionalnych radomskich strojach poleczkę i poleneza.

  Następnie wszystkie grupy, poczynając od najmłodszych przedszkolaków zaprezentowały swoje umiejętności taneczno - wokalne.Wszystkie popisy nagrodzone zostały ogromnymi brawami.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim małym wykonawcom za włożoną pracę i brak tremy oraz Rodzicom za pomoc.

  Dziękujemy także serdecznie Babci Oskara  za odegranie powierzonej roli.

  W albumie Picasa migawki fotograficzne.

  Filmy z występów:

  1.Polka  https://youtu.be/7kuqW6W6Dy4

  2.Polonez  https://youtu.be/k6rE0phW1AY

  3.Tańczymy i śpiewamy  https://youtu.be/L3qTBhvE2r0

  4.Tańczymy i śpiewamy cd  https://youtu.be/4veRfyad4AE

   

 • Ptasie warsztaty, ptasie bajki/26.01.2016

  Tym razem w warsztatach prowadzonych przez p.Justynę Słowik na temat ptaków - zimowych gości naszych karmników wzięły udział dzieci z grupy IV.Dzieci zdobyły nowe wiadomości, a także bardzo aktywnie brały udział w warsztatach wykorzystując już posiadaną wiedzę.Rywalizacja w zdobywaniu naklejek - nagród była bardzo emocjonująca.

  Po raz kolejny mama Oskara odwiedziła dzieci z grupy V.Przeczytała opowieść z karmnikiem i ptakami w tle pt."Czarodziej".Sprawdzianem zdobytej na ostatnich warsztatach wiedzy o ptakach - mieszkańcach Puszczy Kozienickiej było rozpoznawanie ptasich tropów oraz wybieranie pożywienia, którym możemy je dokarmiać.Nasze przedszkolaki z tymi zagadkami poradziły sobie doskonale.

  Fotografie w Albumie Picasa.

 • Przegląd wydarzeń/styczeń 2016

  W ostatni piatek/22.01.2016/ nasze przedszkole odwiedziło Mobilne Planetarium ANTARES. 
  Tego dnia wszystkie dzieci wzięły udział w niesamowitych pokazach. Będąc we wnętrzu dużej, nadmuchiwanej kopuły przedszkolaki obejrzały różnorodne zjawiska astronomiczne  związane z dobowym i rocznym ruchem sfery niebieskiej, zmianami położenia  planet i faz Księżyca, Mleczną Drogę. Oprócz tego dzieci odbyły „ kosmiczną podróż „ przez Układ Słoneczny. Było to dla nas niezwykłe przeżycie. Pierwszy raz mieliśmy KOSMOS dosłownie na wyciągnięcie ręki. 

   Dzieci z grupy V biorą udział w konkursie ZIMOWY KARMNIK organizowany przez Kozienicki Park Krajobrazowy.Dzieci przygotowały karmniki i pożywienie dla ptaków, którym systematycznie dokarmiają ptaki.Do akcji została zmobilizowana cała społeczność przedszkola.Także w innych grupach była to okazja do poszerzenia wiedzy dzieci oraz wykonania wielu ciekawych prac plastycznych.Bardzo dziękujemy pani Justynie Słowik za niezmiernie interesującą pogadankę i warsztaty dotyczące życia naszych skrzydlatych przyjaciół w Puszczy Kozienickiej.

  Dzieci z grupy V wraz z wychowawczyniami zachęcaja wszystkich przedszkolaków oraz ich Rodziców do dokarmiania ptaków w karmnikach  domowych.Chętnie zamieścimy zdjęcia z Waszych ptasich stołówek w naszym albumie.

  Fotografie w Albumie Picasa

 • Raport z ewaluacji naszego przedszkola

  Ewaluacja zewnętrzna została zrealizowana w dniach 24-11-2015 - 02-12-2015 przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji,w skład którego weszli: Teresa Traczyk, Małgorzata Bochyńska. Badaniem objęto 12 dzieci ( rozmowa), 59 rodziców (ankieta i wywiad grupowy) i 12 nauczycieli (ankieta i wywiad grupowy). Przeprowadzono wywiad indywidualny z dyrektorem placówki, grupowy z przedstawicielami samorządu lokalnego i z pracownikami niepedagogicznymi, 
  a także obserwacje zajęć oraz placówki.Badaniu poddano dwa obszary:
  - Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne.
  - Zarządzanie przedszkolem służy jego rozwjowi.
   Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport.
  Z raportem możecie zapoznać się Państwo pod poniższym linkiem:
 • Ostatnie wydarzenia

  W ostatnią sobotę/16.01.2016/ przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym zorganizowanym w CAL-u.W pięknych strojach, z doskonałymi humorami chętnie tańczyły przy wesołej muzyce i brały udział w konkursach oraz zabawach proponowanch przez prowadzących(migawki można zobaczyć w zakładce Albumy Picasa).Rodzice podczas zabawy mogli odpocząć jak zawsze w kawiarence.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za pyszne ciasta, ktorych mozna było spróbować w kawiarence.

  Klub Czytających Rodziców działa nieustannie.

  Tym razem dziękujemy za czytanie:

  mamie Hani - p.Makuch,

  babci Leny - p.Ząbek

   

   

 • Życzenia Świąteczne

  Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.
  Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,
  gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole.
  To wieczór, gdy gasną wszystkie spory.
  Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia.
  To noc wyjątkowa,jedyna,niepowtarzalna...
  Noc Bożego Narodzenia...

  Z okazji zbliżających się Świąt składamy Państwu  i naszym Przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzący czas będzie spędzonym rodzinnie w spokoju, miłości i radości.

                       Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

                              i Pracownicy

                             JEDYNECZKI

 • Z ostatnich dni.../23.12.2015

  18 grudnia kolędowaliśmy z uczennicami PSP nr 1 w Pionkach.Dziewczynki przybyły do nas pod opieka p.K.Fert i zaprezentowały przedszkolakom kolędy w języku angielskim i polskim z pięknym wykonaniem utworów na flecie.

  W grupie V Klub Czytających Rodziców działa pełną parą.Dziękujemy serdecznie:

  - mamie Natalki - p.K Jurek,

  - mamie Oli - p.A.Zawodnik.

  Szczególne podziękowania przekazujemy  mamie Wiktora -p.M.Kustra , która oprócz czytania przygotowała dzieciom świetną niespodziankę w postaci  "pierniczków" na choinkę z masy solnej.Dzieci wykrawały  z pomocą foremek , malowały i ozdabiały kolorowym brokatem swoje wyroby.Dziękujemy także Wiktorowi za prawdziwe, pyszne , świąteczne pierniczki, które bardzo nam smakowały.

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa.

 • Kolędowanie /17.12.2015

  Spotkanie Świąteczne  zgromadziło w sali MOK-u wielu gości.Przedszkolaki  w pięknej scenerii, odświętnie ubrane zaprezentowały gościom świąteczne piosenki w języku polskim i angielskim oraz tradycyjne  kolędy.W drugiej  częśći młodsze przedszkolaki i przybyli goście mogli obejrzeć adaptację baśni H.CH.Andersena  pt."Królowa Śniegu" w wykonaniu dzieci z grup IV i V.

  Zostały także wręczone nagrody w konkursie na Najpiekniejszą Najbardziej Bożonarodzeniową  Kartkę Świateczną.

  Nagrody zdobyli: Michał Szulik, Jaś Wojda, Zuzia Cybulska, Hania Makuch.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

  Popisy naszych wychowanków oglądali także przedstawiciele władz miejskich - gratulując dzieciom występów przekazali słodycze dla wszystkich przedszkolaków.

  Dziękujemy bardzo serdecznie Rodzicom za piękne stroje małych aktorów. 

  Dzieciom gratulujemy udanego występu bez tremy - jeszcze raz ogromne brawa.

  Kilka zdjęć z tego wydarzenia w zakladce Albumy Picasa.

   pod tym adresem filmik z piosenkami światecznymi i kolędami:https://youtu.be/8N3I_fKuBRY

  oraz film z przedstawienia pt."Królowa Śniegu":https://youtu.be/m0TaC04DCJw

   

 • Spotkanie rekolekcyjne/14.12.2015

  Zazwyczaj przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzają nas rekolekcjoniści obecni w parafii Św.Barbary w Pionkach.W dniu dzisiejszym starsze grupy wzięły udział w spotkaniu z dominikaninem Ojcem Michałem, który przyjechał do nas z Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej w Gidlach.Rozmowy O.Michała z  przedszkolakami dotyczyły zbliżających się Świąt.Dzieci także prezentowały swoją wiedzę i umiejętnosci zdobyte podczas katechezy w przedszkolu.

  Fotorelacja w albumie Picasa.

  Więcej o  gidelskich dominikanach  w linku:http://gidle.dominikanie.pl/

 • Spotkanie Jasełkowe

  Spotkanie Jasełkowe odbędzie się 17.XII.2015/czwartek/  w sali MOK-u.W programie piosenki świąteczne i kolędy oraz spektakl teatralny w wykonaniu gr.IV i V.Rozpoczynamy o godzinie 17.00.Serdecznie Państwa zapraszamy.

 • Wydarzenia ostatnich dni....i kilka zapomnianych zdjęć

  1.Dziś nasze przedszkole odwiedził Mikołaj , jak zawsze z workiem pełnym prezentów./migawki w albumie Picasa/

  2.Coraz więcej osób możemy tytułować Honorowymi Członkami Klubu Czytających Rodziców- dziękujemy serdecznie i prosimy o jeszcze:);dziękujemy serdecznie Paulinie(siostrze Igi) za czytanie bajek i wspólną zabawę.

  3.Grupa V uwieczniła na zdjęciach niezwykłą nitkową pajęczynę/udało nam się ja zwinąćna kłębek/

  4.Dzieciaki z trzech grup"z góry" przygotowały kartki świąteczne i życzenia do wysłania do naszych partnerów eTwinningowych(hura!juz dostaliśmy zyczenia z Francji)

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach
  ul.Żeromskiego 8, 26-670 Pionki
 • (0-48)3852323

Galeria zdjęć