• 23.06.2018

A przed nami troszkę żartobliwa odpowiedź w formie wiersza …

Do czego służy tatuś? Na przykład do prania,
    Kiedy za dużo pracy miewa w domu mama.

Do trzepania dywanów, jazdy odkurzaczem,
    do chodzenia z córeczką na lody, na spacer.

Do wbijania haczyków w twardy beton ściany,
    wtedy, gdy nową szafkę lub obraz wieszamy.

Do strugania, gdy złamie się twardy ołówek,
    do wkładania do mojej skarbonki złotówek.

Do wspinaczki, gdy sobie przed ekranem usiadł.
    Do pomagania w lekcjach też miewam tatusia.

• 19.06.2018

Dzisiaj starszaki zaprosiły całą społeczność Jedyneczki na spektakl teatralny pt."Wesoła Ludwiczka" oparty na utworze Anny Świszczyńskiej.To historia wesołej dziewczynki poszukującej przyjaciela podobnego do niej, która spotyka na swej drodze wiele różnych postaci i zaprasza do wspólnej wędrówki. W naszej opowieści pojawiły się zające, strach na wróble, wiewiórka, myszki, król z piernika wraz ze swymi rycerzami oraz najróżniejsi mieszkańcy łąki.Motto tej historii to powiedzenie "Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi".Przedstawienie przygotowały dzieci z grupy V i IV.

• 18.06.2018

To juz V Olimpiada Przedszkolaka organizowana przez nasze przedszkole.Zaprosiliśmy dzieci ze wszytskich przedszkoli i oddziałów zerowych w Pionkach. Po raz pierwszy zaprosiliśmy do rozgrywek dzieci ze Szkoły Specjalnej.Z powodu niesprzyjającej pogody Olimpiada po raz pierwszy odbyła się pod dachem  pionkowskiej hali sportowej.Rozgrywki jak zawsze rozpoczęły sie od prezentacji drużyn, zapalenia znicza olimpijskiego, odśpiewania hmnu polskiego.Olimpiada ma za zadanie przybliżenie dzieciom zasady fair play, zwrócenie uwagi na istotę pracy zespołowej, a przede wszystkim doskonałą zabawę zarówno dla zawodników jak i kibiców.Dzieciom pomagały siatkarki z klubu UKS BETA, który od pierwszej olimpiady jest naszym partnerem.Prowadzącym i komentatorem był trener klubu p.Jacek Jurkowski.

• Na wycieczkę do  Warszawy, w środę rano wyruszyły dzieci z grupy IV i V.Plan obejmował wizytę na zamku królewskim i "spotkanie" z królem Stanisławem Augustem czyli wędrówkę śladami króla Stasia by dowiedzieć się gdzie i jak król mieszkał, bawił się , pracował , odpoczywał. Chwila przerwy pozwoliła na krótki spacer po Starym Mieście i kilka grupowych fotografii pod kolumną króla Zygmunta.Następym punktem wycieczki był stadion PGE Narodowy.Dzieci wzięły udział w zajęciach z przewodnikiem na  tzw. trasie dla Juniora.Odwiedziły szatnię i inne pomieszczenia z których korzystają zawodnicy naszej kadry,rozegrały mecz o tytuł króla strzelców, przyglądały się przygotowywaniu płyty stadionu na najbliższy mecz (Polska - Litwa/12.-06.2018), były na tarasie widokowym oraz jeździły ruchomymi schodami.Na zakończenie wycieczki zaplanowano wizytę w pewnej znanej sieci oferującej ciepłe posiłki i....hurrrra! zabawki!

• Dłuuuga kolejka by zdobyć malunek na twarz, radosne tańce(nawet z przyborami), mecz piłki nożnej, zabawy z chustą Klanzy, nauka skakania na skakance - to wszystko działo się wczoraj na placu  i tarasie Jedyneczki.Na zakończenie dnia przedszkolaki zostały obdarowane  paczkami ze słodyczami.

Jakie humory?doskonałe(widoczne na zdjęciach)....koniecznie obejrzyjcie nasze fotografie w Albumie Picasa

Sobota 23.06.2018

• Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach