Nawigacja

Aktualności

 • 17.03.2018

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotografii z zabaw muzycznych, których hasłem przewodnim była największa polska rzeka Wisła.W zabawach brało udział całe przedszkole.

  Zapraszamy równiez do zerknięcia na migawki z naszej bytności w sali koncertowej UM w Radomiu.Oglądaliśmy spektaklw wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacji In-Art pt."Świat Andersena".Spektakl zawierał trzy bajki "Świniopas","Nowe szaty króla","Brzydkie kaczątko".Każda bajka przedstawiona była w innej technice aktorskiej.Podając za autorami przedstawienia" Choć całość zaczyna się w planie żywym, to każda z postaci pierwszej bajki stanowi swoisty element teatru formy, połączenia pantomimy i charakterystyczności postaci co w efekcie świetnie ukazuje karykaturę ludzkich zachowań będącym nieodłącznym elementem bohaterów Andersena.
  Kolejna bajka to świat teatru maski. Specjalne wyolbrzymione konstrukcje maskowe załamujące proporcje u grających aktorów tak dalece wciągają widza w iluzję przedstawionego świata, że łatwo zapomnieć, że oglądane stworki to ludzie-aktorzy, a scena przeradza się w miejsce dziecięcej wyobraźni gdzie wszystko jest możliwe.
  Bajka trzecia to kwintesencja teatru lalek. Stanowiące połowę rozmiarów ludzkich, lalki bunraku, poruszane przez aktorów. Japońska sztuka lalkowa wzbogacona została przez pracownię teatru z Wolimierza o możliwość animacji niektórych lalek nogami animatora. Jest to powrót do korzeni lalkowych przestawień, gdzie postacie spektaklu powstają z połączenia się człowieka z fo

 • 11.03.2018

  W ubiegłym tygodniu bawiliśmy się w  teatr.Wymyślaliśmy scenariusze, przebieraliśmy się na potrzeby stworzonych historii, byliśmy reżyserami, aktorami, widownią.Migawki fotograficzne z działań grupy III i V zobaczcie Państwo w Albumie Picasa.

  Uwaga!

  15 marca(czwartek) grupy III,IV,V(czyli przedszkolaki z "góry") wyjeżdzają do Radomia na spektakl  WrocławskiegoTeatru Muzycznego  opartego na baśniach J.Ch.Andersena.

 • Lp.

  Rodzaj czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym

  Data

  rozpoczęcia

  Data

  zakończenia

   

  Składanie deklaracji o kontynuacji i wychowania przedszkolnego.

  01.03.2018

  Godz. 7:00

  09.03.2018

  Godz. 15:00

   

  1.

  Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

 • 22.02.2018

  W ostatnią środę(21.02.2018) przedszkolaki z gr IV i V odbyły kolejną podróż z innowacji "Nasze podróże, małe i duże" tym razem na Czarny Ląd.Poznaliśmy Afrykę z wielu stron, zarówno tę biedną jak i jej metropolie.Już wiemy , że są tam tylko dwie   pory roku, że organizacja UNICEF pomaga dzieciom w Afryce.Widzieliśmy w jakich warunkach uczą się nasi rówieśnicy.Wiemy kim jest szaman.Ufffff dużo tych informacji.

  Nasze maski do odganiania złych duchów można obejrzeć w Albumie Picasa oraz przedszkolnym holu.

Wtorek 20.03.2018
liczba odwiedzin: 281435

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach
  ul.Żeromskiego 8, 26-670 Pionki
 • 694 623 445

Galeria zdjęć