Nawigacja

 • Co działo się w piątek w gr.II...

  10.06.2017

  W ostatni piątek w drugiej grupie wiele się działo.Przedszkolaków odwiedziła ludowa rękodzielniczka, pani Krystyna Kołtun.Pani Krystyna urodziła sie w Cudnowie i tam mieszka obecnie.Pięknie haftuje, wycina, szydełkuje.Jej ozdoby uświetniaja wiele imprez.Każdego roku bierze aktywny udział w uroczystościach dożynkowych w gminie i powiecie oraz w Jarmarkach Sztuki Ludowej w Iłży.Dzieci z zachwytem przyglądały się jak spod ręki gościa pojawia sie piękna ażurowa serwetka.

  Tego dnia dzieci były gośćmi Miejskiej Biblioteki przy ulicy Orzeszkowej.Poznały sposób działania biblioteki, nauczyły korzystać z księgozbioru.Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości staną się wymagającymi czytelnikami.

  P.S.Bo jak wyczytałam ostatnio..."Dinozaury nie czytały i wyginęły!Przypadek?Nie sądzę..."

  Kilka fotografii z piątkowych wydarzeń w Albumie Picasa

 • Czerwcowe wycieczki - Gr.II i III

  07.06.2017

  Przedszkolaki z grup III  i II /06.06.2017/wybrały się na wycieczkę do ....Radomia.Dzieci poznały proces produkowania lizaków w manufakturze"Sama słodycz".Każde dziecko sporządziło własnego lizaka.Przedszkolaki robiły również pizzę w "Pizza Hut"- także samodzielnie, z wybranymi przez siebie dodatkami.Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Muzeum Wsi Radomskiej.

  Pierwsze fotografie- czyli gr.III w manufakturze lizaków- juz w Albumie Picasa.

  Zaglądajcie na naszą stronę, jutro i w najbliższych dniach następna porcja fotografii.

  P.S.Podobno wycieczka była udana , a dzieciaki zadowolone/tak słyszałam, ale to juz pewnie Państwo wiecie od swoich pociech/.Koleżanki zrobiły ogromnie dużo zdjęć, więc proszę o cierpliwość :)) E.G

  Wszystkie zdjęcia w albumie yes miłych chwil podczas oglądania smiley

 • Świętujemy,świętujemy...

  04.06.2017

  Świętowanie rozpoczęliśmy 1 czerwca, urządzając z okazji Dnia Dziecka zabawy sportowe i taneczne na przedszkolnym placu.Odbył się mecz piłkarski najstarszych chłopców, zawody w kręceniu kółkiem hula- hop, konkurs baniek mydlanych, malowanie kredą na chodniku, tańce- wygibańce przy aktualnych przebojach popularnej muzyki.Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał ogromną paczkę z różnymi przekąskami(oczywiście jak najbardziej zdrowymi).

  Drugiego czerwca  (piątek) po zjedzeniu pysznego śniadania wybraliśmy się na Piknik organizowany przez pionkowski CAL "Mundurowy Mój Przyjaciel".Można było obejrzeć ,dotknąć samochodów i wyposażenia policji, strażaków, służby więziennej, ratowników  wodnych  itp oraz sfotografować się w różnych pojazdach czy uniformach.Dzieci otrzymały także słodki poczęstunek.

  Na popołudnie tego dnia dzieci zaprosiły do przedszkola swoje rodziny na uroczyste świętowanie  Dnia Dziecka, Mamy i Taty.Przedszkolaki od wielu dni przygotowywały się do występów wokalno- tanecznych, by tego popołudnia pokazać swoje umiejętności.Wszystkie grupy zaprezentowały  tańce w pięknych strojach.Całe przedszkole zaś, gromkim chórem zaśpiewało piosenki  dla Mamuś i Tatusiów po polsku i angielsku.Prezentacje dzieci nagrodzone zostały wielkimi brawami.

  Resztę wieczoru dzieci ze swoimi najbliższymi spędziły bawiąc się z "wodzirejką", która zapraszala do konkursów i wspólnych zabaw.Można było pomalować twarz wg.najróżniejszych wzorów,z koralików przygotować kolorową biżuterię, zjeżdzać w dmuchanym zamku, łapać, obserwować lub samemu zrobić bańkę mydlaną.Dzieci i na naszym pikniku mogły zajrzeć do policyjnego i strażackiego samochodu.Tradycją Jedyneczki jest też poczęstunek przygotowany przez panie kucharki - smakowita kapusta z grochem, pyszne kromeczki chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, chłodny kompot, ciasteczka, lody, truskawki oraz grilowana kiełbasa. A także wspomnienie dzieciństwa doroslych- wata cukrowa!

  Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się doskonale.

  Dziękujemy serdecznie sponsorom i wszystkim , którzy przyłożyli rękę do przygotowań naszego pikniku.

  uffffffff.....zdjęcia ze wszystkich wydarzeń można odnaleźć w Albumie Picasa

 • Nasza Mama Czarodziejka- nagrody w konkursie plastycznym

  Oto nagrodzeni zJedyneczki w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Pionkach

  I miejsce - Lena Mróz, grupa IV
  II miejsce - Liliana Kowalska , grupa II

  Wyróżnienia :
  Michalina Molenda , grupa IV
  Lena Janiszewska , grupa IV

  GRATULUJEMY!

  Prace konkursowe można oglądać w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Leśniej 9.

  Kilka zdjęć w naszym Albumie Picasa

 • NAJPIĘKNIEJSZE, NAJLEPSZE I NAJCZULSZE ŻYCZENIA

  26.05.2017

  Moja kochana mamusiu!
  To dla ciebie ten wierszyk,
  dla ciebie słońce i chmury,
  dla ciebie tęcza i wietrzyk.
  Wiosną i latem – kwiaty,
  jesienią – liście jesienne...
  Bądź szczęśliwa, mamusiu,
  Dziś, jutro i codziennie!

  Wszystkie przedszkolaki z JEDYNECZKI składają swoim Mamusiom najlepsze życzenia,ściskają czule,ślą słodkie całusy i wołają "Żyj nam Mamo sto lat, hura!!!"

 • Z ostatniego tygodnia/22.05.2017 - 26.05.2017

  1.Przedszkolaki biorą udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach.Konkurs odbywa się z okazji Dnia Matki i nosi tytuł "Moja Mama Czarodziejka".Prace będzie można oglądać w siedzibie biblioteki przy ul. Orzeszkowej(w albumie Picasa niektórzy autorzy i ich dzieła).

  2..W poniedziałek, 22 maja dzieci wzięły udział w nagraniu krótkich filmików i sesji fotograficznej  zorganizowanej przez redakcję Echa Dnia.Każda grupa prezentowała wybraną piosenkę, a grupa druga taniec(w albumie PIcasa migawki z występów i zdjęcia grupowe).

  3.Dziś, 25.05 przedszkolaki z gr.III i V wzięły udział w II Pionkowskim Przeglądzie Tanecznym Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury.Zespół taneczny z gr.III prezentował mazura, a  formacja z gr.V polkę warszawską.Dzieci otrzymały  pamiątkowe dyplomy, statuetkę uczestnictwa i słodycze.( przepraszamy za jakość zdjęć, ale...bywa że coś nie wychodzi jakby się chciało).

 • Spacer ulicami miasta

  W ostatnim tygodniu przedszkolaki z gr.II poznawały ważne i charakterystyczne miejsca w Pionkach na ilustracjach.Aż przyszedł czas by owe miejsca zweryfikować naocznie.Jakie miejsca w mieście odwiedziły dzieciaki?Zajrzyjcie Państwo do Albumu Picasa.

 • SZKOLNY KARMNIK - ZIMA 2017

  16.05.2017

  Sześcioro przedszkolaków z grupy V wzieło udział w XXIV edycji konkursu przyrodniczego "Szkolny karmnik- Zima 2017".Przez kilka miesięcy dzieci wykonywały różne prace związane tematycznie z konkursem.Ukoronowaniem ich wysiłków było zdobycie wyróżnienia w finale konkursu.Uroczystość wręczenia nagród  odbyła sie 15 maja w Kozienicach.Konkursowi patronowali:Kozienicki Park Krajobrazowy,Nadleśnictwo Kozienice,Nadleśnictwo Radom, Nadleśnictwo Zwoleń, Kozienicki Dom Kultury im.Bogusława Klimczuka.

  Gratulujemy:Tosi Gębczyk, Kornelii Jaraszek, Blance Nadolskiej,Oskarowi Ciupińskiemu, Igorowi Pyrce,Oskarowi Słowikowi.Dzieci pracowały pod opieką p.Bożeny Lenarczyk.

  W Albumie Picasa kilka upamiętniających fotografii.

 • II Grupa na wycieczce / maj 2017

  Przedszkolaki z II grupy przez cały tydzień zajmowały się muzyką, instrumentami i wszystkim co z tą tematyką związane,Podsumowaniem  tych działań była wizyta w kościele św.Barbary.Dzieci spotkały się z siostrą organistką,poznały zasadę działania organów a także mogły zagrać na nich.

  Zajrzyjcie do Albumu Picasa.

 • Zwycięstwa Filipa

  Gratulujemy serdecznie Filipowi Pawlakowi z gr. III , który wziął udział w Turnieju NKWS WULKAN  w konkurencji KATA w grupie wiekowej Smerfy Chłopcy i zajął I miejsce.Turniej odbył sie 19 kwietnia 2017 roku w Kozienicach.

  Na codzień Filip trenuje w Nadwiślanskim Klubie Sportów Walki WULKAN, w pionkowskim oddziale klubu.

  Inne zdjęcia Filipa w Albumie Picasa

 • Wielkanocne życzenia

  14.04.2017

  Życzymy Państwu i Waszym pociechom radosnych świąt wielkanocnych.By były one nie tylko czasem wytchnienia i odpoczynku ale przede wszystkim duchowej przemiany,  bowiem Wielkanoc to czas odnawiania wiary w Niepojęte Miłosierdzie oraz w dobro drugiego człowieka.Życzmy sobie wzajemnie byśmy także w tę wiosnę weszli z nadzieją, wiarą i siłą.Życzmy sobie pełnego obfitości stołu ze wszystkimi bliskimi wokół.

  Wesołego Alleluja i mokrego śmigusa- dyngusa!

  Dyrekcja, grono pedagogiczne i wszyscy pracownicy Jedyneczki

 • Cztery Pory Roku i Śpiąca Królewna

  13.04.2017

  Przedstawiciele naszego przedszkola/12.04.2017/ wzięli udział w Konkursie wokalnym organizowanym przez pionkowski MOK.

  Była to druga odsłona  konkursu zapisanego pod ogólnym hasłem "Cztery Pory Roku".Tym razem piosenki dotyczyły wiosny.

  Wszystkim naszym małym wykonawcom udało się zdobyć dyplomy, słodycze i nagrody.

  W konkursie wystąpili:

  - z grupy II: Zosia Orzechowska-Żarłok i Małgosia Jurek z piosenką pt."Zielona wiosna"

  - z grupy III:Róża Mirakowska z piosenką"Pierwszy obudził się pierwiosnek"

  - z grupy IV zespół wokalny :Natalia Węgrzynowska, Maja Molenda, Lena Janiszewska,                                            Antoni Kwiatkowski,Oskar Mazur,Maciej Janiszewski                                                 z piosenką"Wiosna w niebieskiej sukience"

  Gratulacje dla wykonawców!yes

  W dniu dzisiejszym dzieci wzięły udział w spektaklu teatralnym pt."Śpiąca królewna" w wykonaniu lubelskich aktorów.

  Najlepiej zobaczyć wszystko na fotografiach ....to naprawdę była wspaniała zabawasmiley

  Zapraszamy do Albumu Picasa(już działającym bez zarzutu....mam nadzieję, E.G.)

 • Wydarzenia z ostatniego tygodnia

  27.03.2017

  Po pierwsze przedszkolaki z grupy I i II przygotowały kukłę Marzanny i udały się na poszukiwanie Wiosny.Korowód był bardzo barwny i dość głośny- przedszkolaki sprawnie używały instrumentów perkusyjnych.Wypatrywały kwitnących kwiatów w okolicznych ogródkach, zielonych listków, śpiewających ptaków, pierwszych cytrynowych motyli, promyków słońca.Kukła Marzanny symbolizująca "przebrzydłą zimę"została spopielona(dziękujemy panu Karolowi za pomoc).

  Po drugie dzieci z grupy V wzięły udział w  warsztatach "Życie rodzinne bocianów białych - od przylotów do sejmiku".Zajęcia prowadziła p.Aleksandra Kołacz (pracownik Kozienickiego Parku Krajobrazowego).Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami.Bardzo dziękujemy pani Oli, która wydaje się wiedzieć o bocianach dosłownie wszystko.

  Zdjęcia można zobaczyć w Albumie Picasa.

 • Warcaby(Zabawy logiczno-matematyczne)

  08.02.2017

  Okazało się, że istnieją różne rodzaje warcabów(polskie, angielskie, rosyjskie,klasyczne).Najbardziej zaskakującą regułą gry okazałą się ta, która obliguje do pozbycia się wszystkich pionów(kto nie może wykonać ruchu, ten wygrywa).Dowiedzieliśmy się także, że podobnych gier używali już starożytni Egipcjanie ,a pierwsze warcaby powstały najprawdopodobniej we Francji lub Hiszpanii w XI wieku.Wiemy tez, że rozgrywane są turnieje warcabowe :krajowe, międzynarodowe a nawet międzykontynentalne.

  Przedszkolaki , pracując w parach samodzielnie skonstruowały warcabownicę(klasyczną, 64 polową).Każda para rozegrała partyjkę.

  Zajęcia przeprowadzono w grupach IV i V innowacji "Zabawy logiczno- matematyczne"

  To było bardzo emocjonujące popołudnie:))

  Zerknijcie Panstwo do Albumu Picasa.

 • Poranek muzyczny - Zima

  08.02.2017

  Szkoła Muzyczna w Pionkach zaproponowała przedszkolakom udział w zabawach muzycznych/08.02.2017/w formie przedstawienia z udziałem widowni.Tematem spotkania była zima.Przedszkolaki poznały także instrumenty perkusyjne:ksylofon i jego prymitywniejszą odmianę- wibraton, dzwonki,  oraz róźnego rodzaju bębny.Dzieci doskonale bawiły się ilustrując muzykę ruchem.

  Liczymy na ponowne zaproszenie.

  Kilka zdjęć w Albumie Picasa.

 • Wypowiedzi przedszkolaków o Babciach i Dziadziusiach

  Przypomnijmy sobie  co dzieci mówiły o swoich Babciach i Dziadziusiach z okazji ich święta:

  http://cal.pionki.pl/dzien-babci-i-dziadka-wypowiedzi-dzieci-z-przedszkola-nr-1-w-pionkach/

 • Zwierzęta w Puszczy Kozienickiej

  07.02.2017

  Pani Aleksandra Kołacz(pracownik Kozienickiego Parku Krajobrazowego) była gościem przedszkolaków z grupy V.Przedstawiła dzieciom wiele aspektów życia zwierząt w Puszczy Kozienickiej, ze szczególnym uwzględnieniem zimy.Dynamiczny sposób prowadzenia prelekcji, mnóstwo eksponatów, prezentacja multimedalna oraz możliwość czynnego udziału dzieci w zajęciach to czynniki wzbudzające ogromne zainteresowanie dzieci(które widać"gołym" okiem na naszych fotografiach).

  Zajęcia miały na celu uwrażliwianie najmłodszych na piękno przyrody i jej różnorodność a także pogłębienie wiedzy na temat najbliższego nam otoczenia.

 • Dokarmiamy ptaki zimą - konkurs

  05.02.2017

  Przedszkolaki z gr.V po raz kolejny biorą udział w konkursie" Dokarmiamy ptaki zimą – szkolny karmnik 2016/2017” organizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych.Celem konkursu jest zapoznanie dzieci z biologią ptaków i formami ich aktywnej ochrony, ale przede wszystkim przyczynienie się do wzrostu przeżywalności ptaków podczas zimy.

  Dzieci wykonywały plakaty zachęcające do dokarmiania ptaków, samodzielnie przygotowały pożywienie dla ptaków.Przewidujemy wiele działań na powyzszy temat.Zachęcamy także Państwa do dokarmiania ptaków.Chętnie zobaczymy udokumentowane wizyty ptaków w Waszych karmnikach.

  Kilka zdjęć przedstawiających pracę dzieci w Albumie Picasa.

 • Bałwankowa rodzina

  03.02.2017

   

  Biały puch i temperatura zachęciły dziś przedszkolaków z gr.IV i V  do badania właściwości śniegu.Chodziliśmy po śladach,rzucaliśmy snieżkami do celu oraz ulepilismy bałwankową rodzinę.Przydał sie znaleziony w piwnicy stary garnek i wyproszone od pań kucharek marchewki oraz zbierane jesienią kasztany.Mamy nadzieję, że podziwialiście nasze dzieło.Też będzięmy je podziwiać bo sfotografowaliśmy się z nimi:))

   

 • I Twój miś może zostać ratownikiem!

  02.02.2017

  Z misiem dziecko łatwiej znosi stres, pluszak łagodzi cierpienie i szybciej pomaga dojść do siebie po traumatycznym przeżyciu jakim jest np. wypadek.

  Z taką inicjatywą wyszła część zespołu Prewencji Społecznej z KW PSP Poznań, która postanowiła zorganizować na Politechnice Poznańskiej zbiórkę misiów, nieważne jakich, byle przytulał i pocieszał dzieci w ciężkich dla nich chwilach.

  W rezultacie zbiórka misiów stała się sprawą ogólnopolską.Przedszkolaki z Jedyneczki także przystąpiły do akcji, żeby każdy poszkodowany maluch mógł otrzymać "Misia Ratownisia" nazywanego przez  strażaków apteczką pierwszej pomocy psychologicznej.

  Strażacy z pionkowskiej jednostki ponadto przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznych zimowych zabaw, sprawdzili ich wiadomości dotyczące zawiadamiania właściwych służb w razie różnych zdarzeń a także o zagrożeniach związanych z czadem.

  Jak zawsze , niezwykle interesującą częścią spotkania była możliwość obserwowania strażaka w stroju wykorzystywanym do działań w pożarze i wodzie.Co więcej, dzieci mogły przymierzyć poszczególne części strażackiego wyposażenia.

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom , które przekazały swoje maskotki dla potrzebujących dzieci.

  Fotogafie z tego wydarzenia juz w Albumie Picasa.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach
  ul.Żeromskiego 8, 26-670 Pionki
 • 694 623 445

Galeria zdjęć