Nawigacja

 • WIOSENNE MUZYKOWANIE

  13.04.2018

  W ostatni piątek byliśmy gośćmi Kozienickiej Szkoły Muzycznej filii w Pionkach.Uczniowie przygotowali dla nas Wiosenny Poranek Muzyczny.Wszystkie zabawy oparte byly o  utwory związane z wiosną , zarówno te poważne jak i popularne piosenki.Przedszkolaki poznały rownież brzmienie niektórych instrumentów(fletu poprzecznego, gitary, wiolonczeli, akordeonu) solo i w orkiestrze.

  Bardzo nam się podobało i czekamy na ponowne zaproszenia.

  Fotografie w Albumie Picasa(także z zabaw na osiedlowym placu , podczas powrotu do przedszkola)

  P.S.

  Wiele dzieci ze szkoły muzycznej to absolwenci naszego przedszkola.Z dumą przyglądamy się ich rozwojowi.Szczególnie dziękujemy Marceli i Zuzi Borek za możliwośc podziwiania ich talentu.

 • PINOKIO

  10.04.2018

  Dzisiaj wszyscy oglądaliśmy przedstawienie teatralne pt."Pinokio" w wykonaniu grupy teatralnej Seweryna Mastyny z Lublina.

  Bawiliśmy się doskonale,bo w spektaklu były zarówno  sprawy poważne jak i zabawne.

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa.

 • Życzenia wielkanocne

  Życzenia wielkanocne - Obrazek 1W tym szczególnym czasie Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć  Państwu dużo spokoju, odpoczynku i przyjemnie spędzonego czasu w gronie najbliższych. Niech Wielkanoc przyniesie wszystkim same dobre i ciepłe chwile.

  Dyrekcja, grono pedagogiczne  i cały personel Jedyneczki

 • POSZUKIWANIA WIOSNY

  22.03.2018

  Przedszkolaki w minioną środę(21.03.2018)szukały wiosny, która niestety sprytnie się przed nimi ukryła.Chcąc ją przechytrzyć wszystkie dzieci ( i panie)przygotowały wąsy.Byliśmy nie do rozpoznania.Wiosny szukaliśmy w całym przedszkolu....plotka niosła, że wiosna ukryła się w szafie u pani dyrektor oraz w kuchni, ale niestety nie znaleźliśmy jej tam.W kuchni wiosenne to tylko były warzywa w garnku.W rezultacie najbardziej wiosenna to była sceneria naszych fotografii, oczywiście z wąsamismiley

  Zapraszamy do obejrzenia naszych wąsatych zdjęć

 • WIOSENNY KONKURS WOKALNY

  22.03.2018

  W dniu wczorajszym(21.03.2018), w pionkowskim MOKu odbył się Wiosenny Konkurs Wokalny ,w którym wzięła udział Alicja Grzywacz z II grupy.Ala wyśpiewała Nagrodę główną prezentując piosenkę"Mała biedroneczka".Gratulujemy Ali i p.Danusi , która występ przygotowała.Kilka fotografii w Albumie Picasa.

  WIOSENNY KONKURS WOKALNY - Obrazek 1

 • Marcowe remanenty

  17.03.2018

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotografii z zabaw muzycznych, których hasłem przewodnim była największa polska rzeka Wisła.W zabawach brało udział całe przedszkole.

  Zapraszamy równiez do zerknięcia na migawki z naszej bytności w sali koncertowej UM w Radomiu.Oglądaliśmy spektaklw wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacji In-Art pt."Świat Andersena".Spektakl zawierał trzy bajki "Świniopas","Nowe szaty króla","Brzydkie kaczątko".Każda bajka przedstawiona była w innej technice aktorskiej.Podając za autorami przedstawienia" Choć całość zaczyna się w planie żywym, to każda z postaci pierwszej bajki stanowi swoisty element teatru formy, połączenia pantomimy i charakterystyczności postaci co w efekcie świetnie ukazuje karykaturę ludzkich zachowań będącym nieodłącznym elementem bohaterów Andersena.
  Kolejna bajka to świat teatru maski. Specjalne wyolbrzymione konstrukcje maskowe załamujące proporcje u grających aktorów tak dalece wciągają widza w iluzję przedstawionego świata, że łatwo zapomnieć, że oglądane stworki to ludzie-aktorzy, a scena przeradza się w miejsce dziecięcej wyobraźni gdzie wszystko jest możliwe.
  Bajka trzecia to kwintesencja teatru lalek. Stanowiące połowę rozmiarów ludzkich, lalki bunraku, poruszane przez aktorów. Japońska sztuka lalkowa wzbogacona została przez pracownię teatru z Wolimierza o możliwość animacji niektórych lalek nogami animatora. Jest to powrót do korzeni lalkowych przestawień, gdzie postacie spektaklu powstają z połączenia się człowieka z formą.

 • Zabawa w teatr

  11.03.2018

  W ubiegłym tygodniu bawiliśmy się w  teatr.Wymyślaliśmy scenariusze, przebieraliśmy się na potrzeby stworzonych historii, byliśmy reżyserami, aktorami, widownią.Migawki fotograficzne z działań grupy III i V zobaczcie Państwo w Albumie Picasa.

  Uwaga!

  15 marca(czwartek) grupy III,IV,V(czyli przedszkolaki z "góry") wyjeżdzają do Radomia na spektakl  WrocławskiegoTeatru Muzycznego  opartego na baśniach J.Ch.Andersena.

 • Gratulacje dla Róży Mirakowskiej

  07.03.2018

  Gratulacje dla Róży Mirakowskiej - Obrazek 1

  Gratulujemy Róży Mirakowskiej otrzymania wyróżnienia w XXXV edycji Małego Konkursu Recytatorskiego,który odbył się 7 marca w MOKu .Róża recytowała wiersz autorstwa Rafała Witka pt."Zbuntowane wiersze".Cała grupa V obserwowała konkurs kibicując koleżance.yes

  Reszta fotografii w Albumie Picasa.

 • REKRUTACJA/TERMINY na rok szkolny 2018/2019

  Lp.

  Rodzaj czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym

  Data

  rozpoczęcia

  Data

  zakończenia

   

  Składanie deklaracji o kontynuacji i wychowania przedszkolnego.

  01.03.2018

  Godz. 7:00

  09.03.2018

  Godz. 15:00

   

  1.

  Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

   

  12.03.2018

  godz. 7:00

   

  28.03.2018

  godz. 16:00

   

  2.

  Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

   

  29.03.2018

  godz. 8:00

   

  30.03.2018

  Godz.15

   

  3.

  Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym.

   

  03.04.2018 do godz. 13:00

  4.

  Pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola przez rodzica kandydata.

  04.04.2018

  Godz. 8:00

  10.04.2018

  Godz. 15:00

   

  5.

  Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów  nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym.

   

  12.04.2018 do godz. 13:00

   

   

  6.

  Postępowanie uzupełniające – Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym.

   

  14.05.2018

  godz. 7:00

   

  18.05.2018

  godz. 15:00

   

   

  7.

  Postępowanie uzupełniające - Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym.

   

  21.05.2018

  godz. 7:00

   

  21.05.2018

  godz.15:00

   

   

  8.

  Postępowanie uzupełniające – Podanie do publicznej wiadomości przez komisję  rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym.

   

  22.05.2018

  godz.13:00

   

   

  9.

  Postępowanie uzupełniające – Potwierdzanie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym.

   

  23.05.2018

  godz. 7:00

   

  24.05.2018

  godz.15:00

   

  10.

  Postępowanie uzupełniające – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu  rekrutacyjnym uzupełniającym.

   

  25.05.2018

  godz. 13:00

   

 • Afryka i biblioteka

  22.02.2018

  W ostatnią środę(21.02.2018) przedszkolaki z gr IV i V odbyły kolejną podróż z innowacji "Nasze podróże, małe i duże" tym razem na Czarny Ląd.Poznaliśmy Afrykę z wielu stron, zarówno tę biedną jak i jej metropolie.Już wiemy , że są tam tylko dwie   pory roku, że organizacja UNICEF pomaga dzieciom w Afryce.Widzieliśmy w jakich warunkach uczą się nasi rówieśnicy.Wiemy kim jest szaman.Ufffff dużo tych informacji.

  Nasze maski do odganiania złych duchów można obejrzeć w Albumie Picasa oraz przedszkolnym holu.

  W czwartek(22.02.2018) dzieci z grupy II odwiedziły Miejską Bibliotekę.Przedszkolaki dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, gdzie są regały z książkami dla dzieci.Panie bibliotekarki czytały także dzieciom bajki i wiersze oraz zachęcały do korzystania z zasobów biblioteki( niektóre dzieci już wypożyczają z rodzicami książeczki).Odwiedziny zakończyło pozowanie do wspólnej fotografii.Przedszkolaki podziękowały za miłe przyjęcie bukietem kolorowych papierowych tulipanów( wykonanych z pomocą p.Danusi).Dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek i kolorowanki.

  Zdjęcia jak zawsze w Albumie Picasa.

 • Wycieczka do Afryki

  UWAGA! Przedszkolaki z gr IV i V w  najbliższą środę/21.02.2018/ odwiedzamy Afrykę.Prosimy o przygotowanie się do podróży.Zabieramy humory , dziewczynki mogą zapleść mnóóóóóstwo warkoczyków.Jeśli macie w domu książki o Czarnym Lądzie czy pamiątki - przynieście.Zajrzyjcie z rodzicami do Internetu.

  Prosimy także o założenie ubrań, które mogą się ubrudzić:)z góry dziękujemysmiley

 • Co zrobić by nie bać się zastrzyków?

  13.02.2018

  Dzisiaj (13.02.2018)  w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe warsztaty.Odwiedziły nas Kamila i Michalina, dwie studentki  Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu, słuchaczki Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej, Zakładu Pielęgniarstwa.Celem tego spotkania było pokazanie dzieciom, że wizyta u lekarza czy spotkanie z pielęgniarką nie jest powodem do strachu.Dzieci nauczyły się również w jaki sposób  wezwać pomoc w nagłych wypadkach.Przedszkolaki chętnie poddawały się opatrywaniu wyobrażonych ran, aplikowały zastrzyki chorym misiom, przebierały się do operacji, mierzyły ciśnienie.Dowiedziały się do czego służy stetoskop oraz, ogromna strzykawka zwana Żanetą.

  W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy II,III, IV i V.

  Zapraszamy do Albumu Picasa.

   

 • Święto Babci i Dziadka

  08.02.2018

  Od wczoraj przedszkolaki gościły  w swoich grupach ukochane  Babcie i Dziadków.Długo przygptowywały się do tej wizyty ważnych Gości.Dzieci przygotowywały piosenki, wierszyki  i tańce od wielu tygodni.Okolicznościowe dekoracje i laurki  dopełniały całości.Przedszkolaki zaprosiły Babcie i Dziadziusiów na słodki poczęstunek.

  Dziękujemy serdecznie Rodzicom naszych przedszkolaków za PYYYYYYYYYSZNEEEEEEE wypieki, za pieczę nad strojami dzieci.

  Dziękujemy bardzo  wszystkim , którzy pomagali w organizacji tej bardzo ważnej uroczystości.

  Bardzo dziękujemy dzieciom, które stanęły na wysokości zadania i pokazały swoje najlepsze umiejętności.

  Ale na pierwszym miejscu dziękujemy Babciom i Dziadziusiom za tak liczne przybycie:) jeszcze raz życzymy Panstwu WSZYSTKEGO NAJLEPSZEGO!

  W Albumie Picasa sukcesywnie zamieszczane będa fotografie i kilka krótkich filmików z tych uroczystości.

  Dziś można obejrzeć zdjęcia z Gr II i III :)

  Są także do obejrzenia zdjęcia z uroczystości grupy IV i V

  Można również zobaczyć co działo się w najmłodszej, I grupie.

  Zapraszamy także do zerknięcia na krótkie filmiki:

   Gr III : Babciu i Dziadku zrób to co ja: https://youtu.be/NoJYcLRfhv4

            Wesoła Babcia: https://www.youtube.com/watch?                    time_continue=5&v=IDBdbfnHyUY

            Rock&Roll :https://www.youtube.com/watch?v=zzBAQ0XaCTw

            Przytul mne Dziadku:https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=nIiwBfQKkRo

   

  Grupa IV i V:Krakowski wóz:https://youtu.be/d5CxYHSdrTo

                Polka -Mach: https://youtu.be/oBP94inYpik

                Polonez: https://youtu.be/fMxnPmQLga0

                Piosenka o Babci i Dziadku:https://youtu.be/Wx9K9pfn9GI

                Przytul mnie Dziadku:https://youtu.be/CTAw7NyQayE

                Wesoła Babcia:https://youtu.be/85JSEYUP7AI

                                 Taniec gr IV:https://youtu.be/svbPkCw6FpI

                Taniec gr V:https://youtu.be/2OIvLxUnuOw

                Wspólny taniec:https://youtu.be/qIq9OL62sr8

                Wszystkiego najlepszego:https://youtu.be/PTX5O4oFgUg

    Grupa I:  Czy potrafisz?:https://youtu.be/OkRnnsiypTE

               Wiwat Babciu,wiwat Dziadku:https://youtu.be/0zdkB80omXc

 • Informacje z ostatnich dni stycznia

  04.02.2018

  W ubiegłym tygodniu gościliśmy w przedszkolu panią Aleksandrę Kołacz(pracownika Kozienickiego Parku Krajobrazowego) z opowieścią o życiu zwierząt podczas zimy oraz o tym jakie tropy zostawiają różne zwierzęta.Dzieci były bardzo zaciekawione zarówno opowiadaniem i częścią warsztatową.

  Ostatniego stycznia dwie najstarsze grupy(IV i V) odwiedziły Szkołę Podstawową nr 5, gdziee przygotowano dla nas różne atrakcje.Zwiedziliśmy szkołę, używaliśmy tablicy multiledialnej, oglądaliśmy przygotowany dla nas występ klas edukacji wczesnoszkolej pt"Jak Pani Zima w lesie bałwanka zostawiła", braliśmy udział w wesołych zabawach, jedliśmy watę cukrową.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych wydarzeń , jak zwykle w Albumie Picasa

 • Wyprawa na biegun północny i południowy

  18.01.2018

  Odwiedziliśmy biegun północny i południowy.Oglądaliśmy zorzę polarną, wiemy jakie zwierzęta żyja w tamtych miejscach, poznaliśmy także ludzi z dalekiej pólnocy.Naszym znajomym stał się również pewien pingwin o imieniu Pik Pok.Poznaliśmy jego kilka przygód i wykonaliśmy jego podobiznę.

  Kilka fotografii w nowym albumie , w zakładce Picasa.

  Uwaga! w lutym wybieramy się do Afryki( o dokładnym terminie powiadomimy)

 • Karnawałowy bal/13.01.2018

  13.01.2018

  Kolejny udany bal za nami.Piękne i zabawne przebrania, usmiechnięte buzie dzieciaków, wspaniali prowadzący,hity muzyczne,pyszne ciasta,konkursy,balony na zakończenie.....to wszystko miało miejsce podczas naszego balu przebierańców, w ostatnią sobotę w MOKu.Bawiliśmy się doskonale! 

  Dziękujemy serdecznie Rodzicom za PYYYYYYSZNEEEEEEE wypiekiyes.

  Kilka zdjeć w Albumie Picasa.

 • Nasze świąteczne przedstawienie z innej perspektywy

  Obejrzyjcie Państwo także zdjęcia ze strony CALu z naszego światecznego przedstawienia, poniżej link:

   

  http://cal.pionki.pl/przedstawienie-swiateczne-dzieci-z-przedszkola-nr-1/

   

   

 • Święta, Święta...

  Święta, Święta...
  23.12.2017

  Życzymy Państwu, Waszym Rodzinom i naszym Przedszkolakom radosnych, spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia.

  Życzymy wszelkiej szczęśliwości, pomyślności, osiągnięcia sukcesów, cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów oraz dalszej owocnej współpracy z Jedyneczką.

             Dyrekcja,

  grono pedagogiczne,wszyscy pracownicy

 • PO KOLĘDZIE CHODZIMY...

  19.12.2017

  Po kolędzie chodzimy, świętości im życzymy!.Hej, kolęda kolęda! Przedszkolaki z gr.IV i V były dziś gośćmi pionkowskiego żłobka "Wesoły Pajacyk".Naszej widowni podobał się występ starszych kolegów.Dostaliśmy duże brawa od maluchów i ich pań opiekunek.Na zakończenie wizyty obejrzeliśmy żłobkowe pomieszczenia i pobawiliśmy się z dziećmi.

  Zdjęcia mogą Państwo obejrzeć w zakładce Album Fotograficzny/boczne,lewe menu/

 • Dobrze rozpoczęty tydzień

  18.12.2017

  Wczoraj (poniedziałek, 18.12.20117) gościliśmy aktorów z przedstawieniem pt."Legenda o Św.Mikołaju" opowiadającym o tym jak to sie stało , że Mikołaj odwiedza dzieci i przynosi prezenty(kilka zdjęć w Albumie Picasa

  Również wczoraj gościliśmy księdza rekolekcjonistę Grzegorza Zielińskiego z Parafii Świętej Barbary w Pionkach z naukami przedświątecznymi.Było wspólne śpiewanie, modlitwa ,rozmowa.

  Zdjęcia ze spotkania z księdzem w Albumie Fotograficznym/zakładka  w lewym menu/

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach
  ul.Żeromskiego 8, 26-670 Pionki
 • tel.komórkowy:694 623 445

Galeria zdjęć