Nawigacja

 • Próbna ewakuacja

  Próbna ewakuacja
  11.10.2018

  Przedszkolaki i cały personel Jedyneczki przećwiczył ewakuację z budynku przedszkolnego na wypadek pożaru.Pod okiem strażaków z Jednostki Pożarniczo -Gaśniczej nr 4 wszystko przebiegło bardzo sprawnie i we właściwym tempie.Na zakończenie dzieci mogły zajrzeć do samochodu strażackiego i posłuchać opowieści strażaków.

  Zdjęcia w Albumie Picasa.

 • Rozmowa z policjantem

  Rozmowa z policjantem
  08.10.2018

  8 października gościliśmy przedstawiciela pionkowskiej Komendy Policji.Rozmawialiśmy o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, bezpiecznej jeżdzie samochodem z dziećmi w roli pasażera, o nie rozmawianiu z obcymi i tym pododbnych sprawach.

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa.

  Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem dyżurów nauczycielskich w zakładce pod tym tytułem.

 • Zerówkowicze słuchają japońskich bajek

  Zerówkowicze słuchają japońskich bajek
  03.10.2018

  3 października Zerówkę  PSP nr 1 odwiedziła p.Marzena Szulikowska z Biblioteki Pedagogicznej w Pionkach.Przyszla z magiczną walizką, w której ukryły się dwie japońskie bajki.Dzieci pomogły odczarować walizkę czarodziejskim wezwaniem"Sezamie!otwórz się!".Z pierwszej bajki przedszkolaki dowiedziały się jaką rolę pełnią ludzkie palce i jak nazywa się każdy z nich.Z ogromnym zaciekawieniem dzieci wysłuchały drugiej bajki o Walentynce i jej nowych przyjaciołach.Każde dziecko otrzymało do pokolorowania samochód przyjaciół Walentynki.Pięknie wykonane prace zdobią przedszkolną salę.

  Dzieci zaprosiły panią Marzenkę na kolejne spotkanie z innymi, nowymi bajkam.

  ( czytano bajki autorstwa Kamishibai:"O panach Palcach","Rower Walentynki")

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa

 • Wydarzenia w II Grupie i spotkanie teatralne

  Wydarzenia w II Grupie i spotkanie teatralne
  02.10.2018

  Przedszkolaki z II Grupy badały dziś jabłkowe smaki.Był sok jabłkowy i tarte jabłko, mus jabłkowy, jabłkowa konfitura i nawet szarlotka!(żałuję, że mnie tam nie było sadE.G. ale wszystko można zobaczyć na fotografiach w Albumie Picasa.

  Na przedstawieniu teatralnym w wykonaniu aktorów z Białegostoku były wszystkie przedszkolaki, także nasza zeróweczka.

  Spektakl nosił tytuł "Kto Ty jesteś? Polak mały..." i przedstawiał w przystępny sposób genezę naszej flagi, godła, hymnu narodowego..Przedszkolaki we właściwej postawie  odśpiewały hymn Polski, przypomniały sobie legendę o trzech braciach i smoku wawelskim.Najstarsze dzieci doskonale poradziły sobie z umiejscowieniem Bałtyku, stolicy czy Wisły na mapie  naszego kraju.

  Migawki fotograficzne jak zawsze w albumie Picasa.

 • Zeróweczka żegna lato

  Zeróweczka żegna lato
  20.09.2018

  Starszaki z zerówki  która ma swoją siedzibę w PSP nr 1 w ostatni czwartek żegnały lato na działce swojej koleżanki Kornelii.Podczas pięknej pogody, fantastycznej atmosfery i scenerii układając bukiety z kwiatów i ziół, degustując pyszne owoce bawiliśmy się radośnie.

  Dzieciaki i panie serdecznie dziękują Mamom Kornelii i Igi za przygotowanie tak wielu wspaniałych atrakcji.

  Jak Zeróweczka żegnała lato 2018 możecie Państwo zobaczyć w zakładce : Albumy Picasa.

 • Przedstawienie o Krasnalku NIcponiu

  Przedstawienie o Krasnalku NIcponiu
  21.09.2018

  W ostatnią środę wszystkie dzieci (nawet te z Gr.I i II) obejrzały przedstawienie pt."Przygody Krasnalka Nicponia" w wykonaniu ulubieńca  naszych przedszkolaków- pana Seweryna Mastyny, aktora współpracującego między innymi z Teatrem Muzycznym w Lublinie.

  Zabawa była doskonała, wybuchy śmiechu co chwilę, widownia  zaangażowana w przebieg spektaklu - zobaczcie Panstwo fotografie w naszym Albumie Picasa.

 • Przedszkolaki rysują

  Przedszkolaki rysują

  Przedszkolaki z grupy IV i V na prośbę pracowników miejskiej biblioteki wykonały prace plastyczne przedstawiające bohaterów bajek dla dzieci. Prace naszych wychowanków w formie naklejek będą zdobiły witrynę filii biblioteki miejskiej  przy ulicy Lesnej.Projekt pt."Kolorowa Biblioteka"z wykorzystaniem prac dzieci wykonuje p.Tomasz Wróblewski.O możliwości obejrzenia gotowego dzieła poinformujemy w osobnym poście.

  Prace dzieci można oglądać w Albumie Picasa.

 • Nowy rok szkolny 2018/2019 pod hasłem - NIEPODLEGŁA

  Nowy rok szkolny 2018/2019 pod hasłem - NIEPODLEGŁA


  Nowy rok czas zacząć!

  Wszystkim rodzicom i dzieciom życzymy powodzenia.Debiutującym Przedszkolakom chcemy dodać odwagi(bo jak nie my, to kto?)Głowa do góry!Będzie dobrze!Wprzedszkolu jest super!Na 122%!(tak śpiewali przed wakacjami nasi absolwenci).

  A za rok- za rok, znów będą wakacje...

  Nowy rok szkolny 2018/2019 pod hasłem - NIEPODLEGŁA - Obrazek 1

 • SPOTKANIE ORGANIZACYJNE DLA RODZICÓW

  20.08.2018

  Zapraszamy serdecznie rodziców dzieci , które w nowym roku szkolnym 2018/2019 będą naszymi wychowankami na pierwsze spotkanie. Spotkanie odbędzie się w naszym Przedszkolu przy ul.Żeromskiego 8,w dniu 27 sierpnia o godzinie 17.00.

 • Czas na wakacje

  Czas na wakacje

  Życzymy naszym przedszkolakom i ich rodzinom udanych wakacji.Odpoczynku, słońca, wesołych zdarzeń i nabrania sił na nowy szkolny rok.Jednocześnie dziękujemy za  całoroczną współpracę.Do zobaczenia:))

 • Pożegnanie z przedszkolem

  Pożegnanie z przedszkolem
  21.06.2018

  Najstarsi z Jedyneczki pożegnali się z nami w ostatni czwartek/21.06.2018/.Dzieci  z grupy IV i V po raz ostatni zaprezentowały swoje umiejętności przed widownią złożoną z  ich rodzin i grona pedagogicznego.Każdy z absolwentów wyrecytował adekwatny wierszyk.Wspólnie dzieci zaśpiewały piosenki o pobycie w przedszkolu i nadchodzących wakacjach.Pani dyrektor wspominała ich pierwsze dni w przedszkolu oraz to jak  się zmieniali w czasie.Dziękowała zarówno przedszkolakom jak i ich rodzicom za wspólnie przeżyte lata oraz życzyła sukcesów podczas nauki w szkole.Następnie dzieci pożegnały się ze swoimi wychowawczyniami i kolegami.

  To ostatnie wspólne chwile....echhh, łza się w oku kręci gdy widzi się poważnych już uczniów (a takie to maluchy kiedyś były...)

  Jeszcze raz powodzenia na nowej drodze dla wszystkich opuszczających Jedyneczkę dzieciakówyes

  Fotografie w Albumie Picasa/Podziękowania dla Amelki M.za fotorelcję/

  I kilka krótkich filmików z piosenkami:

  Mój kolego : https://youtu.be/_ip1bYVVlR8

  Hej, przedszkole: https://youtu.be/GXjDWO4G7_0

  Szkoła czeka: https://youtu.be/cqi5TRf-H0Y

   

  P.S.

  Odwiedzajcie nas czasem, jesteśmy ciekawi waszych sukcesów.

   

 • Do czego służy Tata ? Oto jest pytanie !

  Do czego służy Tata ? Oto jest pytanie !
  23.06.2018

   

  A przed nami troszkę żartobliwa odpowiedź w formie wiersza …
   

  Do czego służy tatuś? Na przykład do prania,
  Kiedy za dużo pracy miewa w domu mama.

  Do trzepania dywanów, jazdy odkurzaczem,
  do chodzenia z córeczką na lody, na spacer.

  Do wbijania haczyków w twardy beton ściany,
  wtedy, gdy nową szafkę lub obraz wieszamy.

  Do strugania, gdy złamie się twardy ołówek,
  do wkładania do mojej skarbonki złotówek.

  Do wspinaczki, gdy sobie przed ekranem usiadł.
  Do pomagania w lekcjach też miewam tatusia.

  A kiedy się gazetą, jak tarczą zasłania,
  przynoszę kolorową książkę do czytania.

  I razem wędrujemy do ostatniej strony.
  Do tego służy tatuś dobrze oswojonysmiley

  Kochani Tatusiowie, jesteście na różne okolicznościheart, a dziś w dzień Waszego święta przedszkolaki z Jedyneczki składają Wam najserdeczniejsze, najpiękniejsze i najgorętsze życzenia, mnóstwo uścisków i całusków, cierpliwości, uśmiechu, mądrości życiowej i obyście byli jak najdłużej "Tatusiami dobrze oswojonymi" na wszelkie przypadki...

  Pod życzeniami podpisuje się także całe grono pedagogiczne przedszkolasmiley

   

 • Kogo szukała wesoła Ludwiczka?

  19.06.2018

  Dzisiaj starszaki zaprosiły całą społeczność Jedyneczki na spektakl teatralny pt."Wesoła Ludwiczka" oparty na utworze Anny Świszczyńskiej.To historia wesołej dziewczynki poszukującej przyjaciela podobnego do niej, która spotyka na swej drodze wiele różnych postaci i zaprasza do wspólnej wędrówki. W naszej opowieści pojawiły się zające, strach na wróble, wiewiórka, myszki, król z piernika wraz ze swymi rycerzami oraz najróżniejsi mieszkańcy łąki.Motto tej historii to powiedzenie "Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi".Przedstawienie przygotowały dzieci z grupy V i IV.

  Gratuluję aktorom i dziękuję za cierpliwość i  włożoną pracęyes

  Dziękuję serdecznie moim koleżankom za pomoc w przygotowaniu scenografii i rekwizytów oraz za wszelkie pomysły i podpowiedzi.Dziękuję serdecznie naszym  fantastycznym paniom woźnym za pomocsmiley

  Dziękujemy bardzo widowni za gromkie brawa!

  E.G.

  Zajrzyjcie do Albumu Picasa 

   

 • V Olimpiada Przedszkolaka

  18.06.2018

  To juz V Olimpiada Przedszkolaka organizowana przez nasze przedszkole.Zaprosiliśmy dzieci ze wszytskich przedszkoli i oddziałów zerowych w Pionkach. Po raz pierwszy zaprosiliśmy do rozgrywek dzieci ze Szkoły Specjalnej.Z powodu niesprzyjającej pogody Olimpiada po raz pierwszy odbyła się pod dachem  pionkowskiej hali sportowej.Rozgrywki jak zawsze rozpoczęły sie od prezentacji drużyn, zapalenia znicza olimpijskiego, odśpiewania hmnu polskiego.Olimpiada ma za zadanie przybliżenie dzieciom zasady fair play, zwrócenie uwagi na istotę pracy zespołowej, a przede wszystkim doskonałą zabawę zarówno dla zawodników jak i kibiców.Dzieciom pomagały siatkarki z klubu UKS BETA, który od pierwszej olimpiady jest naszym partnerem.Prowadzącym i komentatorem był trener klubu p.Jacek Jurkowski.

  Pierwsze miejsce w tegorocznych zmagania zdobyli zawodnicy  z Przedszkola nr 3, drugie ze Szkoły Specjalnej, trzecie z Przedszkola nr 2.Jedyneczka tym razem zajęła miejsce szóste.

  Puchary , medale i nagrody wręczali zaproszeni goście:kierownik  Wydziału Edukacji - pani  Barbara Siek oraz zastępca Burmistrza Miasta Pionki -  pani Jolanta Sarnecka - Buczek.

  Dziękujemy zawodnikom zahart duchai   sportową postawę a kibicom za genialny doping.Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

  Dziękujemy wszystkim pomagającym przy organizacji zawodów.

  Zapraszamy do Albumu Picasa.

 • Wycieczka do Warszawy/06.06.2018

  Na wycieczkę do  Warszawy, w środę rano wyruszyły dzieci z grupy IV i V.Plan obejmował wizytę na zamku królewskim i "spotkanie" z królem Stanisławem Augustem czyli wędrówkę śladami króla Stasia by dowiedzieć się gdzie i jak król mieszkał, bawił się , pracował , odpoczywał. Chwila przerwy pozwoliła na krótki spacer po Starym Mieście i kilka grupowych fotografii pod kolumną króla Zygmunta.Następym punktem wycieczki był stadion PGE Narodowy.Dzieci wzięły udział w zajęciach z przewodnikiem na  tzw. trasie dla Juniora.Odwiedziły szatnię i inne pomieszczenia z których korzystają zawodnicy naszej kadry,rozegrały mecz o tytuł króla strzelców, przyglądały się przygotowywaniu płyty stadionu na najbliższy mecz (Polska - Litwa/12.-06.2018), były na tarasie widokowym oraz jeździły ruchomymi schodami.Na zakończenie wycieczki zaplanowano wizytę w pewnej znanej sieci oferującej ciepłe posiłki i....hurrrra! zabawki!

  Prosimy o cierpliwość, bo zdjęć z wycieczki jest duuuuużo...dziś fotki z zamku i stadionu

  (piątkowy ranek)P.S.Jest wszystko!zapraszamy do oglądania

 • Obchodów Dnia Dziecka ciąg dalszy/04.06.2018

  Dłuuuga kolejka by zdobyć malunek na twarz, radosne tańce(nawet z przyborami), mecz piłki nożnej, zabawy z chustą Klanzy, nauka skakania na skakance - to wszystko działo się wczoraj na placu  i tarasie Jedyneczki.Na zakończenie dnia przedszkolaki zostały obdarowane  paczkami ze słodyczami.

  Jakie humory?doskonałe(widoczne na zdjęciach)....koniecznie obejrzyjcie nasze fotografie w Albumie Picasa

 • Służby mundurowe dzieciom/30.05.2018

  Jak co roku wszytskie służby mundurowe zaprosiły dzieci na specjalne obchody Dnia Dziecka.Dzieci mogły dotknąć wszelkiego wyposażenia , narzędzi pracy, usiąść za kierownicą specjalistycznych samochodów.Wielką atrakcją bylo również malowanie twarzy, robienie zwierzątek z balonów czy działania plastyczne z pracownikami Parku Krajobrazowego.Wizytę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

  Mnóstwo zdjęć w Albumie Picasa

 • Piknik Rodzinny

  29.06.2018

  Piknik Rodzinny wreszcie stał się faktem, po kilku zmianach terminu.Pogoda dopisała, gości było mnóstwo, dzieci pokazały swoje umiejętności bez tremy.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim dzięki którym nasz Piknik Rodzinny miał właśnie taki kształt.Wszystkim , którzy pomogli w organizacji.Wszystkim , którzy w różny sposób nam pomagali:Rodzicom,Dzieciom,Rodzinom,Przyjaciołom Jedyneczki, Personelowiyes i oczywiście wszystkim przybyłym, którym przyjemność sprawiło oglądanie naszych przedszkolaków.

  Bez Was nie byłoby tak wspaniale!

  Obejrzyjcie Państwo fotorelację i kilka filmów z występów dzieci

  Polonez: https://youtu.be/-buQfiJA7D4

  Krakowiak: https://youtu.be/KG7q63oyM6Y

  Taniec Gr.I:  https://youtu.be/oWXhnN-285E

  Taniec Gr.II: https://youtu.be/CpA8ZsE-uag

  Taniec chłopców z Gr.III: https://youtu.be/tpbldAJ0uto

  Uwaga!Taniec przezentowany przez grupę IV mozna obejrzeć tylko w jeden sposób: ściągając plik pod podanym linkiem, plik dostępny do 03.08.2018

  Taniec Gr.IVhttps://megawrzuta.pl/download/613a17731fce1c69e9687725fee32e48.html

  Przepraszamy za komplikacje...prawa własności UMG do muzyki, które jest partnerem YT:(

  Taniec dziewczynek z Gr.III: https://www.youtube.com/watch?v=H3htY-iYWVA

  Taniec Gr.V: https://youtu.be/XXyl6eqIo3E

  W hiszpańskim stylu:https://youtu.be/32pOg4snnMc

  Piosenka pt."Rodzinka": https://youtu.be/1S-LxEzMyRw

   

 • Warsztaty mydlarskie, lotnisko...

  28.05.2018

  Grupy II i III dzisiejszego poranka wyjechały na wycieczkę do Radomia.Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach mydlarskich organizowanych przez Warsztatownię radomskiej restauracji "MammaLeo".Gdy jedni  warsztatowali, to inni tańcowali wyczyniając najróżniejsze wygibasy.

  Tam też dzieciaki posiliły się i zabierając swoje wyroby dotarły na lotnisko w Radomiu.Przedszkolaki przeszły przez profesjonalną odprawę celną, ważyły siebie(zamiast bagaży), sprawdziły co się dzieje  z walizkami pasażerów,oglądały również sprzęt strażacki, jednostki która czuwa nad bezpieczeństwem lotniska i jego użytkowników.

  Co się działo na wycieczce zobaczcie Państwo na fotografiach(niektóre miny dzieciaków są bezcenne).

  Migawki fotograficzne jak zwykle w Albumie Picasa(jest co wspominać)

 • Mama, Mamusia, Mateńka, Matusia, Mamunia...

  Mama, Mamusia, Mateńka, Matusia, Mamunia... - Obrazek 1Matka to najpiekniejsze słowo świata", a jutro jedno z najpiękniejszych świat - Dzień Mamy.

  Przedszkolaki z Jedyneczki składają wszystkim Mamusiom najlepsze życzenia, wielu radosnych dni, by każdy dzień spędzony z własnym Dzieckiem był swoistą przygodą i powodem do radości i dumy, by większość Maminych marzeń została spełniona, by szarych dni było jak najmniej.heart

  Zapraszamy do Albumu Picasa, gdzie możecie Państwo zobaczyć autorów i ich prace plastyczne przygotowane na konkurs zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Pionkach pod hasłem "Nasza Mama Czarodziejka"

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach
  ul.Żeromskiego 8, 26-670 Pionki
 • tel.komórkowy:694 623 445

Galeria zdjęć