Nawigacja

 • Remanenty, remanenty

  1.Andrzejki w Zerówce zorganizowały uczennice klasy IVa,Liwia Ruba i Nikola Wrochna.Na wstępie , wychowawczyni pani Hania opowiedziala dzieciom o andrzejkowych tradycjach.Potem organizatorki założyły czarodziejskie czapki i zaczął i czas wrózb i magii.Pierwsza wróżba to wyścig butów.Próg sali jako pierwsze przekroczyły buty Kacpra i Sofii.Następnie celowanie szpileczką w imię umieszczone ma magicznym sercu, to droga do poznania imienia sympatii.W kolorowych pudełkach ukryły się nazwy zawodów.W kolorowych balonach ukryły się wróżby na najabliższy czas.Przedszkolaki degustowały pyszne babeczki, ktore uspiekła Nikola z pomocą swej rodziny.Okazało się , ze w babeczkach także ukryte są wróżby.Podczas tej zabawy nie zabrakło muzyki, tańców i śpiewów dzieciaków.

  Przedszkolaki z Zeróweczki bardzo dziękują organizatorkom za wspaniałą zabawę.

  Andrzejki wZerówce: 

  https://photos.google.com/b/104125800623185431414/share/AF1QipP9Sdm-Ujjs4yHL2zqlvlqXkGz36UdFEwkJyTSx6lEtz5XCab7gSZw0GX-z-FBYag?key=VVZlUjZCTWdtdnI4RVFhY1I3VktWZjdicGZrTHln

  2.Zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć z obchodów rocznicy uzyskania przez Polskę niepodleglości, w której organizacji wzięły udział Grupy IV i V.

  Dziękujemy za udostępnienie linku:

  https://photos.app.goo.gl/Lpn98fvbX7KqEQxr7

  3.W najblizszym czasie zdjęcia z wycieczki do Radomia, na spektakl teatralny.

 • u Mikołaja w CALu

  6  i 7 grudnia Mikołaja w CALu odwiedziły grupy III, IV i V.Spotkanie przewidywalo zajęcia plastyczne,rozmowę z Mikołajem i wręczanie prezentów.

  Migawki z tej wizyty pod poniższymi linkami:

  GR.IV:    https://photos.app.goo.gl/avDq8xhx4Zr8oqv39

  GR.V:     https://photos.app.goo.gl/zSSxLpk6ToM2gTFr7

  GR.III:   https://photos.app.goo.gl/5yeaevytHB1d9imj9

 • Mikołaje, Mikołaje

  06.12.2018

  Wczoraj, jak każdego roku w imieniny Mikołaja nasze przedszkole odwiedzają różni Mikołaje.Tuż po ósmej pierwszy Mikołaj odwiedził dzieci z  naszego oddziału zerówkowego w PSP nr 1.Wręczył im paczki ze słodyczami oraz zabawki, a przedszkolaki śpiewały świąteczne piosenki.

  Mikołaj w Zerówce:

               https://photos.app.goo.gl/7mqq7HME41ZZuiaN8

  Następnie Mikołaj używając swoich czarodziejskich saneczek przemieścił  się do budynku przedszkolnego przy ul.Żeromskiego.

  Był gościem każdej grupy przedszkolnej.Dzieci witały go wierszykami i piosenkami.Wszyscy sfotografowali się w towarzystwie Mikołaja.

  W gościnie u najmłodszych(I Grupa):

                  https://photos.app.goo.gl/EWN134iiDuqGxgzt7

  Grupa II z Mikołajem:

                  https://photos.app.goo.gl/iYwuqNzzxg8k34mt5

  Grupa III wita Mikołaja:

                   https://photos.app.goo.gl/KbbLNF6EUGiZWkF47

  Mikołaj gości w Gr.IV:

                    https://photos.app.goo.gl/3Z6d3cRxv8tzcyx17

  Grupa V z Mikołajem:

                     https://photos.app.goo.gl/R5k1HK4NgNQwaYCD8

  Gościliśmy także przedstawicieli policji i straży pożarnej, którzy eskortowali Mikołaja i jego worek ze słodyczami.Naszymi gośćmi byli również kierownik Wydziału Edukacji, pani Barbara Siek oraz Przewodniczący Rady Miasta, pan Wojciech Maślanek.

  Fotografie z tej wizyty w poniższym linku:

  https://photos.app.goo.gl/HLAcszPnxPZ77kmy6

   

 • Andrzejkowo

  Andrzejkowo

  Wyścigi butów, lanie wosku, losowanie imion i inne wróżby andrzejkowe  oto co się działo w przedszkolu w ostatni piątek.Oprócz tego tańce- hulańce, smakowanie kruchych ciasteczek i inne radosne zabawy.

  Możecie Państwo  obejrzeć zdjęcia klikając w poniżej umieszczone linki:

  Andrzejkowy dzień w Grupie II:

              https://photos.app.goo.gl/CAmgHVUotqajMxiNA

  Zabawy na piętrze, czyli jak bawiły sie Grupy III, IV i V:

              https://photos.app.goo.gl/v2a9o3zPcHzX4dCB6

 • Muzyka filmowa, orkiestra, polonez i przedszkolaki

   Muzyka filmowa, orkiestra, polonez i przedszkolaki
  30.11.2018

  Zespół taneczny, który powstał w grupie V został zaproszony  przez organizatorów Koncertu Muzyki Filmowej, by zaprezentować swoje umiejetności.Koncert odbył się 30 listopada na scenie  pionkowskiego CAL.Organizatorem wydarzenia była Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach  oraz jej odział zamiejscowy z siedzibą w Pionkach.

  Przedszkolaki po raz pierwszy zatańczyły na scenie, przy akompaniamencie najprawdziwszej orkiestry.Prezentowany taniec to "Polonez" do muzyki Andrzeja Kilara, z filmu"Pan Tadeusz".

   Gratulujemy i dziękujemy  bardzo gorąco Dzieciom(za brak tremy ipokazanie swoich umiejętności najpiękniej jak potrafiliście, za skupienie i uśmiechnięte buzie)).Dziękujemy Rodzicom( za poświęcony czas i przygotowanie dzieci i strojów do występu).Gratulujemy i dziękujemy paniom, Dorocie Jurkowskiej i Ewie Maciejewskiej za wkład pracy w przygotowanie tanca ,który cieszył oczy zgromadzonej widowni.

  Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie , a szczególnie Radzie Rodziców oddziału zamiejscowego Szkoły Muzycznej.

  I ja tam byłam, podziwiałam...Podsłuchałam, że widownia była zachwycona Waszym występem yes(E.G)

  Kilka zdjęć można znaleźć pod poniższymi linkami

  Przed występem:

  https://photos.app.goo.gl/VpFH92wiqRLNQLt88

  Na scenie:

  https://photos.app.goo.gl/akJmM3bKfewn7Esb9

   

   

 • Konkurs Świąteczny

  Konkurs Świąteczny
  28.11.2018

  Przypominamy Państwu o Konkursie Świątecznym,bo czas pędzi nieubłaganie.

  W tym roku przygotowujemy WIERSZYK

  Z ILUSTRACJĄ DO NIEGO.

  TEMAT:Boże Narodzenie, Nowy Rok lub czas świąteczny.

  TERMIN  DOSTARCZENIA PRAC: do 6 grudnia 2018r.

  Na zwycięzców i uczestników czekają nagrody niespodzianki.

  Szczególowych informacji udzielają wychowawcy grup.

                        ZAPRASZAMY

 • Dzień Pluszowego Misia/23.11.2018

  Dzień Pluszowego Misia/23.11.2018

  Dzień Pluszowego Misia w grupie II:

  https://photos.app.goo.gl/RBxShS29R8uj9q4Q7

  i ten sam dzień w grupie I:

  https://photos.app.goo.gl/k9Stfth7NeyBFmwb6

  oraz dzieci z gr.I w FOTOBUDCE: https://photos.app.goo.gl/KBb1xPWFHT47baPa6

  *Kliknij na link i oglądajyes

 • Z ostatniego tygodnia/19.11.2018 - 23.11.2018

  Z ostatniego tygodnia/19.11.2018 - 23.11.2018
  23.11.2018

  1.Oglądaliśmy spektakl"Czerwony Kapturek" w wykonaniu ulubionego przez dzieci aktora odwiedzającego nasze przedszkole- pana Mastyny.

  Muzyka, rekwizyty, udział dzieci i ich miny na zdjęciach mówią wszystko.To spotkanie mialo miejsce 20 listopada, we wtorek.

  Link do zdjęć:   https://photos.app.goo.gl/hcR78UZEzNHF2bjn8

  2.W środę(21 listopada) Zeróweczka włączyła się do akcji w PSP nr 1 pod hasłem"Dzielimy się życzliwością".Dzieciaki w tym dniu miały żółte ubrania, a na nich znaczki z uśmiechem.By podzielić się Życzliwością przyniosły karmę dla zwierząt z pionkowskiego schroniska.Tego dnia dzieci gościły swoich starszych kolegów z klasy IA i siostrę zakonną- Jolandę.Były współne zabawy, śpiewy i najsłodsze na świecie cukierki(bo posłodzone ŻYCZLIWOŚCIĄ)yes

  Kilka zdjęć w zakładce Album Picasa.

  3.W piątek/23 listopada/ najmłodsze(gr.I i II) dzieci świętowały Dzień Pluszowego Misia.Każde dziecko zabrało do przedszkola swojego najbardziej ukochanego misia.

  Były tańce, śpiewy, zagadki, układanki, zgadywanki, zabawy ruchowe, prace plastyczne, a nawet smakowanie prawdziwego miodku!

  Zdjęcia z tego dnia będą dostępne jutro czyli w sobotęsmileykoniecznie sprawdźcie, E.G.

 • Wyróżnienie dla Antosi

  Gratulujemy wyróżnienia w  III Edycji Powiatowego  Konkursu Plastycznego "Mój pluszowy miś" zorganizowanego przez Przedszkole nr 13 w Radomiu.Nagrodę tę otrzymała Antosia Piwowarek z grupy IV.Swoją pracę Tosia przygotowała pod okiem pani Danusi Karwickiej.

  Wyróżnienie dla Antosi - Obrazek 1    Wyróżnienie dla Antosi - Obrazek 2Wyróżnienie dla Antosi - Obrazek 3

 • Koncert pieśni patriotycznych

  Koncert pieśni patriotycznych
  13.11.2018

  Jeszcze dziś przedszkolaki z  dwóch najstarszych grup wysłuchały koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczennic z PSP nr 1.Wokalistki przygotowała pani Monika Ruba.Dzieci z zainteresowaniem słuchały  piosenek między innymi: "Pierwsza Brygada","Szara Piechota","Ułani", "Białe róże"(niektóre z nich nawet podśpiewywały).Uczennice i przedszkolaki wspólnie wykonały  Hymn Polski.

  Fotografie w Albumie Picasa.

 • Tydzień dla NIEPODLEGŁEJ w Zerówce

  Tydzień dla NIEPODLEGŁEJ w Zerówce
  11.11.2018

  1.Już 5 listopada dzieci gościły zespół wokalny "Morowe Panny" w składzie:Iga Woźniak, Wiktoria Belowska, Antosia Jaszewska, Garbysia Modzelewska, wszytskie są uczennicami klasy III b z PSP nr 1.Dziewczynki , w strojach sanitariuszek zaśpiewały dwie piosenki: "Pałacyk Michla" i "Sanitariuszka Małgorzatka".Opiekun zespołu, pani Monika Ruba opowiedziała o czasach wojny zawartych w tekstach zaprezentowanych piosenek.Przeczytała przedszkolakom legendę o "Lechu, Czechu i Rusie".Rozmawiała także z przedszkolakami o tym jak zmienia się wystrój szkoły i całego miasta przed Świętem Niepodległości.Z ogromną pomocą sanitaruszek , dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony.Na zakończenie spotkania,przedszkolaki i ich goście z kotylionami na piersiach, w zasadniczej postawie zaśpiewali Hymn Państwowy.Tę chwilę uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu.

  2.Siódmego listopada przedszkolaki odwiedziły pionkowski Nowy Cmentarz by zapalić znicze i położyć kwiaty na grobach żołnierzy i Adasia Guzala.

  3.W ostatni piatek, 09.11.2018 zerówkowicze gościli uczniów klasy IIa wraz ze swoją wychowawczynią, panią Małgosią Śmietanką.Drugoklasiści recytowali patriotyczne wiersze, a pani Małgosia opowiadała przedszkolakom o Niepodległej Polsce.Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie Hymnu Państwowego.

  Fotografie w Albumie Picasa.

 • Tydzień dla NIEPODLEGŁEJ/przegląd wydarzeń/

  Tydzień dla NIEPODLEGŁEJ/przegląd wydarzeń/
  11.11.2018

  1.By uczcić zbliżającą się rocznicę odzyskania Niepodleglości  przez Polskę, przedszkolaki przystąpiły do akcji"Wyślij pocztówkę".To propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji, a jendocześnie poznanie  róznych zakątków naszego kraju,Akcja polegała na wysyłaniu pocztówek z życzeniami  i wizerunkiem  naszego miasta do przedszkoli  z całej Polski.Odpowiedzi otrzymaliśmy ,między innymi z Olsztyna, Wrocławia, Opola, Lęborka , Wrocławia i wielu innych interesujących miejsc.Mapę z z zaznaczonymi miejscami wysyłki kartek oraz same pocztówki i listy można obejrzeć w holu przedszkola. Inicjatorką akcji była pani Emilia Zygmunt.

  2.Dzieciaki z grup IV i V w minionym tygodniu odwiedzały pionkowskie pomniki, by zapalić znicze i oddać hołd bohaterom.Sprawdzały także dokąd zaprowadzi ich spod przedszkolnego budynku sto kroków.

  3.Również , dwie najstarsze grupy przygotowywały się w ostatnim czasie do uroczystego występu , by uczcić w ten sposób rocznicę 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.Mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu, w piątek, 09.11.2018.W uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki i personel przedszkola.Gościliśmy także pania Barbarę Siek - kierownika Wydziału Edukacji UM w Pionkach.Wspólnie, o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy Hymn Polski/podobne wydarzenie miało miejsce we wszystkich placówkach oświatowych w naszym kraju/.Dzieci przygotowały  wiersze i pieśni patriotyczne, oraz zatańczyły "Poloneza".

  4.Nasze przedszkole na obchody rocznicy otrzymało nowy wystrój- dekoracje przygotowywały dzieci z pomocą nauczycielek.

  Całą dokumentację fotograficzną można obejrzeć w Alumie Picasa.

 • Ale się działo...

  Ale się działo...

  Po pierwsze - przedszkolaków  w zerówce odwiedził Pan Policjant.W ciekawej prezentacji omówił  najważniejsze znaki drogowe.Na zakończenie spotkania zaproszony gość przeegzaminował dzieci ze zdobytej wiedzy.Okazało się , że przedszkolaki zdały egzamin na 6yes.

  Po drugie - w Grupie II dzieciaki obchodziły Dzień Dyni.Były zabawy ruchowe, dyniowy tor przeszkód,segregowanie owoców dyni, degustacja dyniowych pestek, dyniowa dyskoteka, zdjęcia w dyniowej aranżacji....na dokładkę wszyscy mieli ubrania w "dyniowych kolorach".Na zakończenie maluchy częstowały słodyczami i pestkami dyniowymi wszystkie grupy w przedszkolu!yes

  Po trzecie- Jedyneczkę odwiedziła(ponownie) Pani Ola Kołacz z różnymi rekwizytami i fascynującymi opowieściami o lesie i jego mieszkańcach.Tym razem gościły ją grupy IV i V.yes

  Wszystkie  migawki fotograficzne w Albumie Picasa....a oglądajcie, oglądajcie....i zachwycajcie się yes

 • Japońskie bajki z walizki

  Japońskie bajki z walizki
  26.10.2018

  Dwie najstarsze grupy(IV i V) gościły panią Marzenę Szulikowską z Biblioteki Pedagogicznej w Pionkach,która wprowadziła naszych przedszkolaków w świat bajek Kamishibai.

  KAMI to papier, SHIBAI to teatr, KAMISHIBAI to Papierowy Teatr.Jest to technika opowiadania  bajek wywodząca sie z dawnej Japonii.Wieki temu japońscy bajarze wędrowali od wsi do wsi nosząc ze sobą "zaczarowaną skrzyneczkę", w której chowały się obrazki i tekst opowiadań.Gdy spektakl rozpoczynał się, skrzyneczkę rozkładano by tworzyła teatralną scenę.Ukryte w niej ilustracje przesuwały się niczym slajdy, a bajarz snuł opowieść.Jego opowiadaniu towarzyszył niezwykły nastrój oczekiwania.

  Podobnie było w naszym przedszkolu.Dzieci wysłuchały dwóch bajek:"Szukając Marudka" i "O Panach Palcach"Obie bajki bardzo podobały się przedszkolakom.Były ciekawe i pouczające.Ta o Marudku mówiła o miłości i odpowiedzialności za zwierzęta, druga bajka nauczyła dzieci nazw wszystkich palców.

  Czekamy na ponowne odwiedziny i następne bajki.

  Zdjęcia w Albumie Picasa.

 • Jak jeść zdrowo

  Jak jeść zdrowo
  25.10.2018

  Gościliśmy w naszym przedszkolu p.Karolinę Zaporę , która jest dietetykiem.Pani Karolina przedstawiła przedszkolakom zasady zdrowego żywienia,omówiła wpływ różnych produktów na organizm człowieka.Podsumowaniem zajęć było rozwiązywanie rebusów, zagadek i układanie piramidy żywieniowej.

  Fotorelacja w Albumie Picasa.

 • Informacje z ostatnich dni

  Informacje z ostatnich dni
  24.10.2018

  Wczoraj grupa druga gościła panią Aleksandrę Kołacz, pracownika Kozienickiego Parku Krajobrazowego.Pani Ola opowiadała dzieciom o zwierzętach z Puszczy Kozienickiej, ich zwyczajach , życiu i przygotowaniach do zimy

  Dziś(24.10.2018) wszystkie przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny pt.'Komputerowy Czarodziej" opowiadajacy o bezpiecznym korzystaniu z internetu, właściwym zarządzaniu czasem spędzanym przed komputerem oraz sposobach działania w razie niebezpieczeństwa.

  Zapraszamy Państwa do oglądania zdjęć w Albumie Picasa.

  Szanowni Państwo, zdjęcia w Albumie Picasa są udostępnione dla Was i można je zapisać na własnym komputerze do prywatnego użytku.Zdjęcia są własnością przedszkola.Są oznaczone logiem JEDYNECZKA.Dziękujemysmiley

 • Kulinarne wyczyny Zerówki

  Kulinarne wyczyny Zerówki
  17.10.2018

  "Chcesz być zdrowy, jak ta ryba, 

  Jedz owoce i warzywa.

  Zjadaj szpinak i sałatę,

  a przerośniesz nawet tatę."

  Takie hasło towarzyszyło  przedszkolakom z Zerówki w ubiegłym tygodniu.We wtorek dzieci z pomocą z mamy koleżanki Kornelki przyrządziły sok owocowo-warzywny.Przy okazji poznały budowę  i działanie sokowirówki.Następnego  dnia tarły marchewki i jakbłka na surówkę.W czwartek przygotowały owocowe szaszłyki.Degustując własnoręcznie przyrządzone smakołyki dzieci odkryły ich wspaniały smak.Rozumieją również, że warzywa i owoce posiadają wielką wartośc odżywczą, szczególnie dla ich młodego organizmu.

  Zajrzyjcie Państwo do Albumu Picasa.

   

 • Próbna ewakuacja

  Próbna ewakuacja
  11.10.2018

  Przedszkolaki i cały personel Jedyneczki przećwiczył ewakuację z budynku przedszkolnego na wypadek pożaru.Pod okiem strażaków z Jednostki Pożarniczo -Gaśniczej nr 4 wszystko przebiegło bardzo sprawnie i we właściwym tempie.Na zakończenie dzieci mogły zajrzeć do samochodu strażackiego i posłuchać opowieści strażaków.

  Zdjęcia w Albumie Picasa.

 • Rozmowa z policjantem

  Rozmowa z policjantem
  08.10.2018

  8 października gościliśmy przedstawiciela pionkowskiej Komendy Policji.Rozmawialiśmy o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, bezpiecznej jeżdzie samochodem z dziećmi w roli pasażera, o nie rozmawianiu z obcymi i tym pododbnych sprawach.

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa.

  Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem dyżurów nauczycielskich w zakładce pod tym tytułem.

 • Zerówkowicze słuchają japońskich bajek

  Zerówkowicze słuchają japońskich bajek
  03.10.2018

  3 października Zerówkę  PSP nr 1 odwiedziła p.Marzena Szulikowska z Biblioteki Pedagogicznej w Pionkach.Przyszla z magiczną walizką, w której ukryły się dwie japońskie bajki.Dzieci pomogły odczarować walizkę czarodziejskim wezwaniem"Sezamie!otwórz się!".Z pierwszej bajki przedszkolaki dowiedziały się jaką rolę pełnią ludzkie palce i jak nazywa się każdy z nich.Z ogromnym zaciekawieniem dzieci wysłuchały drugiej bajki o Walentynce i jej nowych przyjaciołach.Każde dziecko otrzymało do pokolorowania samochód przyjaciół Walentynki.Pięknie wykonane prace zdobią przedszkolną salę.

  Dzieci zaprosiły panią Marzenkę na kolejne spotkanie z innymi, nowymi bajkam.

  ( czytano bajki autorstwa Kamishibai:"O panach Palcach","Rower Walentynki")

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole nr 1 w Pionkach
  ul.Żeromskiego 8, 26-670 Pionki
 • tel.komórkowy:694 623 445

Galeria zdjęć