Nawigacja

 • Czas na wakacje

  Czas na wakacje

  Życzymy naszym przedszkolakom i ich rodzinom udanych wakacji.Odpoczynku, słońca, wesołych zdarzeń i nabrania sił na nowy szkolny rok.Jednocześnie dziękujemy za  całoroczną współpracę.Do zobaczenia:))

 • Pożegnanie z przedszkolem

  Pożegnanie z przedszkolem
  21.06.2018

  Najstarsi z Jedyneczki pożegnali się z nami w ostatni czwartek/21.06.2018/.Dzieci  z grupy IV i V po raz ostatni zaprezentowały swoje umiejętności przed widownią złożoną z  ich rodzin i grona pedagogicznego.Każdy z absolwentów wyrecytował adekwatny wierszyk.Wspólnie dzieci zaśpiewały piosenki o pobycie w przedszkolu i nadchodzących wakacjach.Pani dyrektor wspominała ich pierwsze dni w przedszkolu oraz to jak  się zmieniali w czasie.Dziękowała zarówno przedszkolakom jak i ich rodzicom za wspólnie przeżyte lata oraz życzyła sukcesów podczas nauki w szkole.Następnie dzieci pożegnały się ze swoimi wychowawczyniami i kolegami.

  To ostatnie wspólne chwile....echhh, łza się w oku kręci gdy widzi się poważnych już uczniów (a takie to maluchy kiedyś były...)

  Jeszcze raz powodzenia na nowej drodze dla wszystkich opuszczających Jedyneczkę dzieciakówyes

  Fotografie w Albumie Picasa/Podziękowania dla Amelki M.za fotorelcję/

  I kilka krótkich filmików z piosenkami:

  Mój kolego : https://youtu.be/_ip1bYVVlR8

  Hej, przedszkole: https://youtu.be/GXjDWO4G7_0

  Szkoła czeka: https://youtu.be/cqi5TRf-H0Y

   

  P.S.

  Odwiedzajcie nas czasem, jesteśmy ciekawi waszych sukcesów.

   

 • Do czego służy Tata ? Oto jest pytanie !

  Do czego służy Tata ? Oto jest pytanie !
  23.06.2018

   

  A przed nami troszkę żartobliwa odpowiedź w formie wiersza …
   

  Do czego służy tatuś? Na przykład do prania,
  Kiedy za dużo pracy miewa w domu mama.

  Do trzepania dywanów, jazdy odkurzaczem,
  do chodzenia z córeczką na lody, na spacer.

  Do wbijania haczyków w twardy beton ściany,
  wtedy, gdy nową szafkę lub obraz wieszamy.

  Do strugania, gdy złamie się twardy ołówek,
  do wkładania do mojej skarbonki złotówek.

  Do wspinaczki, gdy sobie przed ekranem usiadł.
  Do pomagania w lekcjach też miewam tatusia.

  A kiedy się gazetą, jak tarczą zasłania,
  przynoszę kolorową książkę do czytania.

  I razem wędrujemy do ostatniej strony.
  Do tego służy tatuś dobrze oswojonysmiley

  Kochani Tatusiowie, jesteście na różne okolicznościheart, a dziś w dzień Waszego święta przedszkolaki z Jedyneczki składają Wam najserdeczniejsze, najpiękniejsze i najgorętsze życzenia, mnóstwo uścisków i całusków, cierpliwości, uśmiechu, mądrości życiowej i obyście byli jak najdłużej "Tatusiami dobrze oswojonymi" na wszelkie przypadki...

  Pod życzeniami podpisuje się także całe grono pedagogiczne przedszkolasmiley

   

 • Kogo szukała wesoła Ludwiczka?

  19.06.2018

  Dzisiaj starszaki zaprosiły całą społeczność Jedyneczki na spektakl teatralny pt."Wesoła Ludwiczka" oparty na utworze Anny Świszczyńskiej.To historia wesołej dziewczynki poszukującej przyjaciela podobnego do niej, która spotyka na swej drodze wiele różnych postaci i zaprasza do wspólnej wędrówki. W naszej opowieści pojawiły się zające, strach na wróble, wiewiórka, myszki, król z piernika wraz ze swymi rycerzami oraz najróżniejsi mieszkańcy łąki.Motto tej historii to powiedzenie "Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi".Przedstawienie przygotowały dzieci z grupy V i IV.

  Gratuluję aktorom i dziękuję za cierpliwość i  włożoną pracęyes

  Dziękuję serdecznie moim koleżankom za pomoc w przygotowaniu scenografii i rekwizytów oraz za wszelkie pomysły i podpowiedzi.Dziękuję serdecznie naszym  fantastycznym paniom woźnym za pomocsmiley

  Dziękujemy bardzo widowni za gromkie brawa!

  E.G.

  Zajrzyjcie do Albumu Picasa 

   

 • V Olimpiada Przedszkolaka

  18.06.2018

  To juz V Olimpiada Przedszkolaka organizowana przez nasze przedszkole.Zaprosiliśmy dzieci ze wszytskich przedszkoli i oddziałów zerowych w Pionkach. Po raz pierwszy zaprosiliśmy do rozgrywek dzieci ze Szkoły Specjalnej.Z powodu niesprzyjającej pogody Olimpiada po raz pierwszy odbyła się pod dachem  pionkowskiej hali sportowej.Rozgrywki jak zawsze rozpoczęły sie od prezentacji drużyn, zapalenia znicza olimpijskiego, odśpiewania hmnu polskiego.Olimpiada ma za zadanie przybliżenie dzieciom zasady fair play, zwrócenie uwagi na istotę pracy zespołowej, a przede wszystkim doskonałą zabawę zarówno dla zawodników jak i kibiców.Dzieciom pomagały siatkarki z klubu UKS BETA, który od pierwszej olimpiady jest naszym partnerem.Prowadzącym i komentatorem był trener klubu p.Jacek Jurkowski.

  Pierwsze miejsce w tegorocznych zmagania zdobyli zawodnicy  z Przedszkola nr 3, drugie ze Szkoły Specjalnej, trzecie z Przedszkola nr 2.Jedyneczka tym razem zajęła miejsce szóste.

  Puchary , medale i nagrody wręczali zaproszeni goście:kierownik  Wydziału Edukacji - pani  Barbara Siek oraz zastępca Burmistrza Miasta Pionki -  pani Jolanta Sarnecka - Buczek.

  Dziękujemy zawodnikom zahart duchai   sportową postawę a kibicom za genialny doping.Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

  Dziękujemy wszystkim pomagającym przy organizacji zawodów.

  Zapraszamy do Albumu Picasa.

 • Wycieczka do Warszawy/06.06.2018

  Na wycieczkę do  Warszawy, w środę rano wyruszyły dzieci z grupy IV i V.Plan obejmował wizytę na zamku królewskim i "spotkanie" z królem Stanisławem Augustem czyli wędrówkę śladami króla Stasia by dowiedzieć się gdzie i jak król mieszkał, bawił się , pracował , odpoczywał. Chwila przerwy pozwoliła na krótki spacer po Starym Mieście i kilka grupowych fotografii pod kolumną króla Zygmunta.Następym punktem wycieczki był stadion PGE Narodowy.Dzieci wzięły udział w zajęciach z przewodnikiem na  tzw. trasie dla Juniora.Odwiedziły szatnię i inne pomieszczenia z których korzystają zawodnicy naszej kadry,rozegrały mecz o tytuł króla strzelców, przyglądały się przygotowywaniu płyty stadionu na najbliższy mecz (Polska - Litwa/12.-06.2018), były na tarasie widokowym oraz jeździły ruchomymi schodami.Na zakończenie wycieczki zaplanowano wizytę w pewnej znanej sieci oferującej ciepłe posiłki i....hurrrra! zabawki!

  Prosimy o cierpliwość, bo zdjęć z wycieczki jest duuuuużo...dziś fotki z zamku i stadionu

  (piątkowy ranek)P.S.Jest wszystko!zapraszamy do oglądania

 • Obchodów Dnia Dziecka ciąg dalszy/04.06.2018

  Dłuuuga kolejka by zdobyć malunek na twarz, radosne tańce(nawet z przyborami), mecz piłki nożnej, zabawy z chustą Klanzy, nauka skakania na skakance - to wszystko działo się wczoraj na placu  i tarasie Jedyneczki.Na zakończenie dnia przedszkolaki zostały obdarowane  paczkami ze słodyczami.

  Jakie humory?doskonałe(widoczne na zdjęciach)....koniecznie obejrzyjcie nasze fotografie w Albumie Picasa

 • Służby mundurowe dzieciom/30.05.2018

  Jak co roku wszytskie służby mundurowe zaprosiły dzieci na specjalne obchody Dnia Dziecka.Dzieci mogły dotknąć wszelkiego wyposażenia , narzędzi pracy, usiąść za kierownicą specjalistycznych samochodów.Wielką atrakcją bylo również malowanie twarzy, robienie zwierzątek z balonów czy działania plastyczne z pracownikami Parku Krajobrazowego.Wizytę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

  Mnóstwo zdjęć w Albumie Picasa

 • Piknik Rodzinny

  29.06.2018

  Piknik Rodzinny wreszcie stał się faktem, po kilku zmianach terminu.Pogoda dopisała, gości było mnóstwo, dzieci pokazały swoje umiejętności bez tremy.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim dzięki którym nasz Piknik Rodzinny miał właśnie taki kształt.Wszystkim , którzy pomogli w organizacji.Wszystkim , którzy w różny sposób nam pomagali:Rodzicom,Dzieciom,Rodzinom,Przyjaciołom Jedyneczki, Personelowiyes i oczywiście wszystkim przybyłym, którym przyjemność sprawiło oglądanie naszych przedszkolaków.

  Bez Was nie byłoby tak wspaniale!

  Obejrzyjcie Państwo fotorelację i kilka filmów z występów dzieci

  Polonez: https://youtu.be/-buQfiJA7D4

  Krakowiak: https://youtu.be/KG7q63oyM6Y

  Taniec Gr.I:  https://youtu.be/oWXhnN-285E

  Taniec Gr.II: https://youtu.be/CpA8ZsE-uag

  Taniec chłopców z Gr.III: https://youtu.be/tpbldAJ0uto

  Uwaga!Taniec przezentowany przez grupę IV mozna obejrzeć tylko w jeden sposób: ściągając plik pod podanym linkiem, plik dostępny do 03.08.2018

  Taniec Gr.IVhttps://megawrzuta.pl/download/613a17731fce1c69e9687725fee32e48.html

  Przepraszamy za komplikacje...prawa własności UMG do muzyki, które jest partnerem YT:(

  Taniec dziewczynek z Gr.III: https://www.youtube.com/watch?v=H3htY-iYWVA

  Taniec Gr.V: https://youtu.be/XXyl6eqIo3E

  W hiszpańskim stylu:https://youtu.be/32pOg4snnMc

  Piosenka pt."Rodzinka": https://youtu.be/1S-LxEzMyRw

   

 • Warsztaty mydlarskie, lotnisko...

  28.05.2018

  Grupy II i III dzisiejszego poranka wyjechały na wycieczkę do Radomia.Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach mydlarskich organizowanych przez Warsztatownię radomskiej restauracji "MammaLeo".Gdy jedni  warsztatowali, to inni tańcowali wyczyniając najróżniejsze wygibasy.

  Tam też dzieciaki posiliły się i zabierając swoje wyroby dotarły na lotnisko w Radomiu.Przedszkolaki przeszły przez profesjonalną odprawę celną, ważyły siebie(zamiast bagaży), sprawdziły co się dzieje  z walizkami pasażerów,oglądały również sprzęt strażacki, jednostki która czuwa nad bezpieczeństwem lotniska i jego użytkowników.

  Co się działo na wycieczce zobaczcie Państwo na fotografiach(niektóre miny dzieciaków są bezcenne).

  Migawki fotograficzne jak zwykle w Albumie Picasa(jest co wspominać)

 • Mama, Mamusia, Mateńka, Matusia, Mamunia...

  Mama, Mamusia, Mateńka, Matusia, Mamunia... - Obrazek 1Matka to najpiekniejsze słowo świata", a jutro jedno z najpiękniejszych świat - Dzień Mamy.

  Przedszkolaki z Jedyneczki składają wszystkim Mamusiom najlepsze życzenia, wielu radosnych dni, by każdy dzień spędzony z własnym Dzieckiem był swoistą przygodą i powodem do radości i dumy, by większość Maminych marzeń została spełniona, by szarych dni było jak najmniej.heart

  Zapraszamy do Albumu Picasa, gdzie możecie Państwo zobaczyć autorów i ich prace plastyczne przygotowane na konkurs zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Pionkach pod hasłem "Nasza Mama Czarodziejka"

   

 • Z OSTATNIEGO TYGODNIA

  24.05.2018

  Udział naszych przedszkolaków w Konkursie Piosenki Przedszkolnej(23 maja 2018) zorganizowanego przez pionkowski MOK zaowocował zdobyciem wysokich miejsc.Duet dziewczynek z grupy IV - Hania Makuch i Zosia Osowska - uplasował się na II miejscu.Dziewczynki zaprezentowały piosenkę z repertuaru A.Zauchy pt."Ali Baba".

  Wyróżnienie zdobył chór przedszkolaków z grupy II.Dzieci zaśpiewały piosenkę pt."Poznaję siebie".

  Gratulujemy dzieciakomyes

  oraz paniom Danusi Karwickiej i Basi Mazurek.....Brawo Wy!

  W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne zachęcające do segregacji śmieci.Przedstawienie oparte było na znanej bajce pt."Jaś i Małgosia".

  Fotografie jak zwykle w Albumie Picasa

   

 • WAKACYJNY DYŻUR

                                            ORGANIZACJA  DYŻURÓW  WAKACYJNYCH

                                                        LIPIEC-SIERPIEŃ  2018

   

  Dyżury wakacyjne przedszkoli/oddziałów przedszkolnych organizowane w przedszkolach będą miały miejsce w następujących terminach:

   

  Placówka:

  Okres dyżuru:

  Przedszkole nr 2

  ul. Aleje Lipowe 24,  26-670 Pionki

  01.07.2018-25.07.2018

  Przedszkole nr 3

  (PSP2, PSP5)

  ul. Targowa 9, 26-670 Pionki

  26.07.2018-12.08.2018

  Przedszkole nr 1

  ul. Żeromskiego 8, 26-670 Pionki

  13.08.2018-31.08.2018

  Zasady prowadzenia zapisów na dyżury wakacyjne

  1. Zasady ogólne
  1.     Zapisy na dyżury wakacyjne prowadzone są w terminie od 7 maja do 30 maja 2018r.
   w  każdym publicznym przedszkolu i oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.
   Z dyżurów mogą skorzystać wyłącznie dzieci dotychczas uczęszczające
   do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Pionki.
  2. We wszystkich dyżurujących przedszkolach obowiązują te same zasady i terminy zapisów.
  3. We wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny należy zaznaczyć dowolną liczbę dyżurów w przedszkolach  w określonych w organizacji dyżurów  terminach.
  1. Zapisanie i przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny
  1. Rodzice/prawni opiekunowie zainteresowani zapisem dziecka na dyżury wakacyjne pobierają i składają wniosek do dyrektora przedszkola/szkoły podstawowej, do którego uczęszcza dziecko w terminie do 30 maja 2018 r..
  2. Dyrektor przedszkola w terminie do 15 czerwca 2018 r. publikuje listy dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny.

  III.  Odpłatność za dyżur wakacyjny:

             Odpłatność za pobyt dziecka w przedszkolu podczas dyżuru wakacyjnego  jest taka sama  jak w pozostałych miesiącach roku szkolnego, zgodna z uchwałą Rady Miasta Pionki z dn. 27.02.2018r.  

           

   

   

   

  Harmonogram zapisów na dyżury wakacyjne
  w przedszkolach/oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych       w Gminie Miasta Pionki


  lipiec –sierpień 2018 r.

  Data

  Etap rekrutacji/czynność rodzica

  od

  do

  7 maja 2018 r.

  30 maja 2018 r.

   

  Składanie przez rodziców dzieci uczęszczających
  do przedszkola/oddziału przedszkolnego wniosku

  na dyżury wakacyjne.

   

  15 czerwca 2018 r.

   

  Opublikowanie list dzieci przyjętych  na dyżury wakacyjne w wyznaczonych terminach i placówkach.

   

  do 29 czerwca 2018 r.

   

  Uzupełnienie list na dyżury wakacyjne.

   

   

   

  Wnioski do pobrania w każdym przedszkolu i oddziale przedszkolnym   w szkole podstawowej .

  Wniosek można również pobrać klikając na link umieszczony poniżej, wydrukować i wypełnić.

  WNIOSEK.docx

   

 • Tulipanowe ogródki

  24.04.2018

  Przyglądaliśmy się dzisiaj tulipanowym ogródkom , które dzieci założyły jesienią.Podziwialiśmy kolorystykę i delikatność kwiatów.Sprawdzaliśmy czyje tulipany wyrosły najwyższe.yesNie mogliśmy zdecydować , które są najpiękniejsze.Postanowiliśmy jednak uwiecznić nasze ogródki na fotografiach.

  Zajrzyjcie Państwo do Albumu Picasa,kwiaty są prawie tak piękne jak na żywo( ale będzie można je podziwiać dłużej)

  P.S.Grupa V pozwoliła sobie także na fotografię przy tulipanach Gr III(nasze za kilka dni też będą takie)smiley

 • Australia

  20.04.2018

  Przedszkolaki z grupy IV i V odwiedziły w ostatni piątek Australię.Wiemy już, że Australia to wyspa i dlaczego jej flaga zawiera elementy brytyjskie i Krzyż Południa, znamy zwierzaki tam mieszkające.Zajmowaliśmy się także Wielką Rafą Koralową, którą uwieczniliśmy malując farbami na stretchu.

  Obejrzyjcie nasze dzieła w Albumie Picasa

 • WIOSENNE MUZYKOWANIE

  13.04.2018

  W ostatni piątek byliśmy gośćmi Kozienickiej Szkoły Muzycznej filii w Pionkach.Uczniowie przygotowali dla nas Wiosenny Poranek Muzyczny.Wszystkie zabawy oparte byly o  utwory związane z wiosną , zarówno te poważne jak i popularne piosenki.Przedszkolaki poznały rownież brzmienie niektórych instrumentów(fletu poprzecznego, gitary, wiolonczeli, akordeonu) solo i w orkiestrze.

  Bardzo nam się podobało i czekamy na ponowne zaproszenia.

  Fotografie w Albumie Picasa(także z zabaw na osiedlowym placu , podczas powrotu do przedszkola)

  P.S.

  Wiele dzieci ze szkoły muzycznej to absolwenci naszego przedszkola.Z dumą przyglądamy się ich rozwojowi.Szczególnie dziękujemy Marceli i Zuzi Borek za możliwośc podziwiania ich talentu.

 • PINOKIO

  10.04.2018

  Dzisiaj wszyscy oglądaliśmy przedstawienie teatralne pt."Pinokio" w wykonaniu grupy teatralnej Seweryna Mastyny z Lublina.

  Bawiliśmy się doskonale,bo w spektaklu były zarówno  sprawy poważne jak i zabawne.

  Migawki fotograficzne w Albumie Picasa.

 • Życzenia wielkanocne

  Życzenia wielkanocne - Obrazek 1W tym szczególnym czasie Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć  Państwu dużo spokoju, odpoczynku i przyjemnie spędzonego czasu w gronie najbliższych. Niech Wielkanoc przyniesie wszystkim same dobre i ciepłe chwile.

  Dyrekcja, grono pedagogiczne  i cały personel Jedyneczki

 • POSZUKIWANIA WIOSNY

  22.03.2018

  Przedszkolaki w minioną środę(21.03.2018)szukały wiosny, która niestety sprytnie się przed nimi ukryła.Chcąc ją przechytrzyć wszystkie dzieci ( i panie)przygotowały wąsy.Byliśmy nie do rozpoznania.Wiosny szukaliśmy w całym przedszkolu....plotka niosła, że wiosna ukryła się w szafie u pani dyrektor oraz w kuchni, ale niestety nie znaleźliśmy jej tam.W kuchni wiosenne to tylko były warzywa w garnku.W rezultacie najbardziej wiosenna to była sceneria naszych fotografii, oczywiście z wąsamismiley

  Zapraszamy do obejrzenia naszych wąsatych zdjęć

 • WIOSENNY KONKURS WOKALNY

  22.03.2018

  W dniu wczorajszym(21.03.2018), w pionkowskim MOKu odbył się Wiosenny Konkurs Wokalny ,w którym wzięła udział Alicja Grzywacz z II grupy.Ala wyśpiewała Nagrodę główną prezentując piosenkę"Mała biedroneczka".Gratulujemy Ali i p.Danusi , która występ przygotowała.Kilka fotografii w Albumie Picasa.

  WIOSENNY KONKURS WOKALNY - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach
  ul.Żeromskiego 8, 26-670 Pionki
 • 694 623 445 lub 48 385 23 23

Galeria zdjęć