Nawigacja

 • Z ostatniej chwili!

  Z powodów technicznych(problem z Google+ ) ostatnia, trzecia część zdjęć ze świątecznego spotkania w CALu z dn.14.12.2017 dostępna w zakładce(menu po lewej stronie) Album Fotograficzny.

  Przepraszamy za utrudnienia :))

 • Jest taki dzień...

  14.12.2017

  Jest taki dzień...Tymi słowami przedszkolaki przywitały swoich gości obecnych podczas corocznego , świątecznego spotkania.Anioły,śnieżynki,Mikołaje, renifery,pasterze, trzej królowie wyśpiewywali świątecznie piosenki , pastorałki oraz recytowali wiersze(nawet po włosku).Rodzice świetnie poradzili sobie podczas konkursów - udało się szybko zapakować prezenty, sklejanie łańcucha na choinkę okazało się bardzo łatwe, łowienie ryb poszło jak z płatka, a pierniki! To prawie dzieła sztuki cukierniczej.Spotkanie zakończyliśmy nakrywaniem wigilijnego stołu i wspólnym śpiewaniem kolędy "Pójdźmy wszyscy do stajenki".

  Gratulujemy zwycięzcom konkursu na najpiękniejszą, najbardziej bożonarodzeniową szopkę:

  Garbyś Mazur (gr.III ) I miejsce

  Zosia Orzechowska -Żarłok (gr.III) II miejsce

  Zuzia i Antosia Piwowarek(gr.IV i II) III miejsce

  Oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu - i dzieciom i rodzicom - za szeroki odzew na nasz pomysł.

  Dziękujemy serdecznie pani burmistrz J.Sarneckiej - Buczek za obecność , życzenia i wręczanie nagród.

  Dziękujemy kierownik Wydziału Edukacji  pani Barbarze Siek za obecność, życzenia i pyszne słodycze.

  Dziękujemy serdecznie przewodniczącej Rady Rodziców Jedyneczki pani Marcie Jurek za ogromną pomoc przy prowadzeniu spotkania.

  Przede wszystkim dziękujemy naszym małym artystom, bowiem bez nich scena byłaby pusta.Byliście bardzo dzielni - bez tremy  i z uśmiechem .

  Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do takiego kształtu naszych występów.

  Zapraszamy do Albumu Picasa , gdzie juz można obejrzeć część fotografii( reszta wieczorem, gdy Google+  zakończą techniczne poprawki)

 • Najbardziej Bożonarodzeniowe Szopki

  12.12.2017

  Dziękujemy serdecznie Państwu, Dzieciom  za ogromne zainteresowanie naszym świątecznym konkursem.Szopki to prawdziwe dzieła sztuki!Jesteśmy zachwyceni Waszmi pomysłami i zdolnościami.

  Chcieliśmy uwiecznić Wasze prace, by nawet po latach cieszyły nasze oczy.Wybór jest bardzo trudny....a głosowanie już jutro.

  Tą drogą pragniemy także zaprosić Państwa wraz z naszymi przedszkolakami na świąteczne spotkanie - jak pamiętacie , w czwartek o 17.00 widzimy się w pionkowskim CALu.Tego dnia ogłosimy wyniki konkursu.

  Życzymy powodzenia!wink

  Zdjęcia szopek do podziwiania w Albumie Picasa.

 • Gratulujemy!

  Gratulujemy Kornelii Modelewskiej(z gr.III) zajęcia II miejsca w konkursie literacko - plastycznym"List do Św.Mikołaja" , w kategorii wiekowej 3- 5 lat. Konkurs organizowany był przez Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.Kornelia otrzymała pamiątkowy dyplom i wymarzony samochód dla lalki w kolorze fioletowo- różowym.

  Gratulacje dla Kornelii i jej mamy yes

 • Odwiedziliśmy Egipt

  08.12.2017

  Poznaliśmy niektóre tajemnice starożytnego Egiptu, byliśmy wewnątrz piramidy i pałacu faraona,odgadywaliśmy znaczenie hieroglifów, znamy nazwę największej rzeki  i stolicy, wiemy też to i owo o Sfinksie, skarabeuszach i dawnym życiu egipcjan.Gościliśmy człowieka w turbanie.Udało nam się zespołowo wykonać naszą plastyczną wizję dawnego Egiptu.

  Wyżej wymienionego dokonały przedszkolaki z grupy IV i V.

  Fotografie w Albumi Picasa

 • Pomóżmy Misi i Marysi

   W najbliższą niedzielę 10 grudnia w pionkowskim MOK-u odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Michaliny i Marysi Molenda, które są uczennicami naszej zerówki.Z pomysłu p. Agnieszki Maksym(nauczyciela wspomagającego) i za sprawą listu  dyrektor przedszkola p. Genowefy Czerwiec skierowanego do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dziś otrzymaliśmy odpowiedź. Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser- Duda przekazała na aukcję pióro z faksymile Jej podpisu  o czym odczytaliśmy z listu Zastępcy Dyrektora Biura Szefa Gabinetu Prezydenta ,pani Doroty Skrzypek.

  Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w tej charytatywnej aukcji.

  W Albumie Picasa można zobaczyć fotografie listu i przekazanego pióra.

 • Mikołajki, Mikołajki...

  06.12.2017

  Okazało się, że prawie wszystkie dzieci ( i niektóre panie) chodziły dzisiaj w czapkach....na dokładkę czerwonych! Zdarzały się też reniferowe rogi! Tak...to z powodu wizyty Mikołajów w naszym przedszkolu.Jeden Mikołaj przyjechał z p.dyrektor, bo podobno miał awarię magicznych sanek(reniferów też nie widzieliśmy).Drugi pojawił się w asyście burmistrza p.R.Zawodnika i strażaków.I wszyscy rozdawali prezenty...słodycze, zabawki i ciągle pytali czy byliśmy grzeczni...ale skoro przyszli to na pewno byliśmy! Co za pytania!(podsłuchane)

  My za to śpiewaliśmy im w podzięce różne piosenki - świąteczne i o Mikołaju i chwaliliśmy się naszymi pięknymi choinkami.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim Mikołajom i ich pomocnikomyes Do zobaczenia za rok:)))

  Fotografie do obejrzenia w Albumie Picasa(komplet)

 • Zapraszamy do Egiptu

  Szanowne przedszkolaki z grupy IV i V zapraszamy Was w najbliższy piątek(8 grudnia) na wycieczkę do Egiptu.Poczytajcie,poszperajcie  razem z rodzicami o starożytnym Egipcie, pustyniach, piramidach,Nilu i innych ciekawostkach.

  Mamy nadzieję na doskonałą zabawę:)))

 • GRATULACJE!!!

  Gratulujemy naszej uzdolnionej artystce Lili Kowalskiej z grupy III , która w ubiegłym tygodniu zdobyła II nagrodę w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mój pluszowy miś".Konkurs zorganizowało Przedszkole nr 13 z Radomia.W konkursie tym brała też udział Zosia Orzechowska- Żarłok (również z gr.III)zdobywając wyróżnienie. Obie dziewczynki uhonorowane zostały okolicznościowymi dyplomami, a także słodyczami,  zaś Lila za drugie miejsce otrzymała  mięciutkiego, sympatycznego misia przytulankę( można ją obejrzeć w Albumie Picasa).Dodatkową atrakcją dla laureatów było przedstawienie o misiach z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Prezentacja multimedialna przypominająca sylwetki wszystkich przyjaznych dzieciom misiów(  np.miś Colargol, Puchatek, Paddington i inni)

  Wręczenie nagród odbyło się w siedzibie organizatora czyli w Przedszkolu nr 13 w Radomiu.

  Jeszcze raz gratulujemy Lili i Zosi  oraz p.Dorocie J. za artystyczną opiekęyes

 • Co jeszcze wydarzyło się w minionym tygodniu

  25.11.2017

  1.Gościliśmy aktorów ze spektaklem "Witaminki i jarzynki", który miał na celu uświadomienie  konieczności właściwego odżywiania.

  2.Grupy III, IV i V odwiedziły Przychodnię Weterynaryjną PulsVet.Przedszkolaki miały możliwość przyjrzenia się lekarzom przy pracy, preparatom ułatwiającym diagnozę( preparaty mikroskopowe i zdjecia rentgenowskie).Grupa IV zaś wzięła udział w badaniu USG - jednego z przedszkolaków - co było dodatkową atrakcją.Przedszkolaki mogły również spotkać się z rekonwalescentami przychodni oraz jej mieszkańcami czekającymi na adopcję.

  Fotografie jak zawsze w Albumie Picasa.

  P.S.Dziękujemy serdecznie właścicielom i pracownikom PulsVet za serdecznie przyjęcie i cierpliwość.

 • Dzień Życzliwości

  21.11.2017

  Przedszkolaki z Gr.V gościły dziś uczennice CKZiU w Pionkach, które pojawiły się w Jedyneczce z okazji Światowego Dnia Życzliwości.Nasi goście i dzieci rozważały znaczenie życzliwości w kontaktach miedzy ludźmi. Czas szybko minął podczas wspólnego czytania fragmentu pierwszego tomu "Czerwone krzesło"(seria pt. "Magiczne drzewo" autorstwa A.Maleszki)  oraz pomocy gości przy działaniach plastycznych "Akwarium".Dzieci otrzymały w prezencie słodycze, kolorowe balony i okazjonalne naklejki.Dziękujemy za miłe chwile:))

  Kilka zdjęć w Albumie Picasa.

 • Nasza podróż do Japonii

  16.11.2017

  Wiemy juz :

  - że Japonię nazywają Krajem Kwitnącej Wiśni lub Krajem Chryzantem,

  - że stolicą Japonii jest Tokio,

  - że to kraj położony na wyspach,

  - jak wygląda japońska flaga,

  - kim byli samurajowie,

  - w jaki sposób parzy się w Japonii herbatę,

  - jak ubierały się Japonki,

  - co to jest origami i umiemy zrobic rybkę,

  - jak wygląda drzewko bonsai,

  - umiemy jeść pałeczkami.....

  To była niezwykle emocjonująca i pouczająca podróż.Bardzo serdecznie dziękujemy zarówno dzieciom jak i rodzicom za przygotowanie się do odwiedzenia Japonii, za przyniesione rekwizyty i stroje dla dzieci.

  Zapraszamy do Album Picasa.

   

 • Uwaga!Wycieczka do Japonii

  Szanowni Państwo, to już 16 listopada czyli w czwartek przedszkolaki z gr.IV i V wybierają się do Japonii.Nie chcemy zdradzać treści naszych zajęć ale prosimy  o przyniesienie przez dzieci w tym dniu pamiątek, przedmiotów, rekwizytów związanych z krajem Kwitnącej Wiśni.

  Pytanie na czwartek:Co potrzebne jest mieszkańcomJaponii do zaparzenia herbaty?

 • Święto Niepodległości

  10.11.2017

  Od rana w Jedyneczce  miały miejsce bardzo poważne wydarzenia.Przedszkolaki niezwykle eleganckie , odświętnie ubrane  pojawiały się w swoich salach i przgotowywały do obchodów Święta Niepodległości.Starsze grupy obejrzały prezentację legendy o powstaniu polskiego państwa i symbolach narodowych.Dzieci samodzielnie zrobiły polskie flagi i kotyliony.Wspólnie z nauczycielkami przygotowały okolicznościową dekorację sali.Najstarsze przedszkolaki uczyły się dziś kroków poloneza, jednego z polskich tańców narodowych.W samo południe  młodsze przedszkolaki "z dołu" odwiedziły swoich starszych kolegów.Poczet flagowy wprowadził flagę Polski, by móc w takiej scenerii wspólnie odśpiewać hymn.Starszaki wyrecytowały "Katechizm polskiego dziecka"W.Bełzy. Udało  im się także odpowiedzieć na wiele pytań qwizu o Polsce.Na zakończenie wszyscy obecni stanęli do wspólnych fotografii, które można obejrzeć w Albumie Picasa.

  Zapraszamy również do obejrzenia fotografii z udziału w spektaklu pt."Niesforne księżniczki".Było to przedstawienie żywego aktora, a w wiele ról wcielały sie nasze przedszkolaki.Zabawa była przednia:)))

 • KONKURS DLA CAŁEJ RODZINY!

   

  UWAGA!  KONKURS DLA DZIECI I RODZICÓW

        Ogłaszamy coroczny konkurs świąteczny

                          na

           Najpiękniejszą, Najświąteczniejszą

       SZOPKĘ BETLEJEMSKĄ!

  1.Szopki dzieci przygotowują razem z rodzicami.

  2.Wytwory powinny być  opatrzone metryczką z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz numerem grupy i dostarczone do przedszkola  do dn.09 grudnia 2017.

  3.Liczymy na kreatywność naszych przedszkolaków i rodziców – technika wykonania  szopki dowolna.

  4.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w drodze głosowania(każde dziecko głosuje na wybrana przez siebie szopkę).

  5.Ogłoszenie zwycięzców  i wręczenie nagród nastąpi podczas świątecznego spotkania kolędowego całej społeczności Jedyneczki, którego termin zostanie podany później.

  6.Złożone prace przechodzą na własność organizatora.

   

 • Przedszkolaki i bezpieczny internet

  W tym tygodniu przedszkolaki zajmują się internetem, jego przydatnością i zagrożeniami.Dziś dzieci poznały robota Necia.Zastanawiały się także nad tym do czego przedszkolak może wykorzystać internet.

  My ze swej strony polecamy wspólne z dziećmi odwiedzanie stron:

  http://www.necio.pl  

  http://www.sieciaki.pl

  http://yummy.pl

  Życzymy udanej zabawy i nauki:)

 • Radomska Policja, Euromiś i Inspektor Zebra w Jedyneczce!

  Przedszkolaki gościły dzisiaj panie policjantki Komendy Wojewódzkiej z siedzibą w Radomiu, które przygotowały dzieciakom wiele zagadek i rebusów dotyczących zachowania na drodze, przejściu dla pieszych oraz w samochodzie.Inspektor Zebra i Euro Miś ćwiczyli z przedszkolakami przechodzenie po pasach, a także wręczyli dzieciom upominki: kolorowanka dla każdego przedszkolaka oraz kamizelki odblaskowe do użytku podczas wycieczek i wyjść.

  Kilka fotografii w Albumie Picasa.

 • Październik w skrócie

  20.10.2017

  Prześledźmy pażdziernikowe wydarzenia:

  a) 4.10.2017- Przedszkolaki "z góry" i  nasza zerówka wybrały się do Radomia by obejrzeć przedstawienie teatralne "Czarodziejski ołówek".Historia bardzo im sie podobała.Żywi aktorzy,ogromne lalki, mnóstwo muzyki i efektów świetlnych, a także aktywny udział widowni w spektaklu - zabawa była wspaniała.

  b) 16.10.2017 - Całe przedszkole przećwiczyło ewakuację której przyglądali się strażacy.Później przedszkolaki mogły zajrzeć do strażackich samochodów.

  c) 17.10.2017 - To był dzień sadzenia tulipanów.Każda grupa "dostała" w posiadanie swój kawałek ogródka , gdzie mogła posadzić tulipanowe cebulki.Kolor jest tajemnicą.Ciekawe jak zakwitną wiosną...

  d) 18.10.2017 - W tym dniu dzieci z grupy III i V dopingowały swoje koleżanki biorące udział w konkursie wokalnym  zorganizowanym przez  pionkowski MOK. W duecie wystąpiły Lena Rojek i Lila Kowalska , prezentując piosenkę"Wiewióreczka".Solo zaśpiewała Amelka Sikora piosenkę pt."Sałatka".Wystąpił także zespół z zerówki prezentując piosenkę pt."Rudy rydz".

  Gratulujemy uczestnikom  doskonałych wystąpień.Zespołowi z zerówki gratulujemy zajęcia III miejsca.

  e) Wczoraj, 19.10.2017 grupa IV i V podróżowały po Chinach.To była bardzo interesująca podróż.Przedszkolaki poznały legendę o bogini Chang-e i poznały historię księżycowych ciasteczek, które potem upiekły.Dzieci obejrzaly prezentacje o przedszkolach chińskich, teatrze oraz klasztorze Shaolin.Wspólnie próbowaliśmy tańczyć do chinskiej muzyki a także poznaliśmy pisane po chińsku dzień dobry.Sami próbowaliśmy je napisać i wymowić"Ni hao"

  f) Dziś,201.0.2017 przedszkolaki wzięły udział w "Zabawach muzycznych z jesienią w tle" zorganizowanych przez  filię Szkoły Muzycznej z Kozienic działającej w Pionkach.Dzieci słuchały i oglądały występy uczniów szkoły(na ucho powiem Wam, że niektórzy z nichto absolwenci naszej Jedyneczki).BYły też ćwiczenia rytmiczne, wspólne zabawy przy muzyce, oglądanie instrumentów i wiele wesołej zabawy.Dziękujemy)))

  Zapraszamy do Albumu Picasa, gdzie można zobaczyć wszystkie wydarzenia w  naszym obiektywie

 • Wybieramy się do...Chin!

  Przedszkolaki z gr.IV i V w najbliższy czwartek/19.10.2017/w godzinach poobiednich wyruszą na wycieczkę do Chin.Tego dnia rozpoczynamy realizację innowacji pedagogicznej "Nasze podróże, małe i duże".Chiny to pierwszy kraj , który odwiedzimy.Bardzo prosimy rodziców naszych przedszkolaków z grup IV i V o przygotowanie z dziećmi odpowiedzi na pytanie "Autorami jakich wynalazków byli chińczycy?"(z góry dziękujemy)

  Harmonogram i treść innowacji mogą Panstwo znaleźć w zakładce "Więcej"(w górnym menu).

 • O tym jak zwierzęta i rośliny przygotowują się do zimy/29.09.2017

  Przedszkolaki z gr.V w ostatni piątek gościły p.Aleksandrę Kołacz- pracownika Kozienickiego Parku Krajobrazowego, która przedstawiła sposoby pryzgotowywania się do zimy roślinności i zwierząt występujących w naszej puszczy.Dzieci bardzo aktywnie brały udział zarówno w części pogadankowej jak i warsztatowej spotkania.Finałem zajęć stały sie wykonane przez nie piękne prace plastyczne.

  Zdjecia z przebiegu spotkania oraz dzieła dzieci można zobaczyć w Albumie Picasa.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 1 w Pionkach
  ul.Żeromskiego 8, 26-670 Pionki
 • 694 623 445

Galeria zdjęć