Grypa Owsica Wszawica Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu Zasady żywienia COVID - PROCEDURY WAŻNE INFORMACJE

Zdrowie Przedszkolaka

COVID - PROCEDURY

Szanowni Państwo, w związku z utrzymującym się stanem epidemii oraz wzrostem liczby zachorowań apelujemy o przestrzeganie zasad obowiązujących w przedszkolu w okresie trwania pandemii COVID – 19

Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, ich rodzin, a także pracowników przedszkola. Pamiętajcie Państwo, by do przedszkola przychodziły zdrowe dzieci. Prosimy o zachowywanie bezpiecznego dystansu, zakrywanie ust oraz nosa, dezynfekcję rąk.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.

Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka w czasie zagrożenia epidemicznego w związku z emisją wirusa Covid-19

w Przedszkolu Nr 1 w Pionkach

Podstawa prawna

1. Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2019 r. poz.1239 ze zm.),
  2. Ustawa z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019 r. poz. 59),
  3. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148),
  4. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6 poz. 69 ze zm.),
  5. Statut Przedszkola Nr 1 w Pionkach
  6. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
  7. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Cel procedury

• Celem niniejszej procedury jest:
    • ustalenie zasad przyprowadzania i odbierania dzieci w czasie trwania zagrożenia epidemicznego COVID-19;
    • ograniczenie do minimum liczby osób, które przebywają w placówce.
  • Niniejsza procedura jest wytyczną do postępowania, jednak wszelkie działania są kwestią zdrowego rozsądku, rozmów i współpracy z rodzicami/opiekunami prawnymi.

Przedmiot procedury

Przedmiotem niniejszej procedury jest określenie:

• zasad przyprowadzania i odbierania dzieci z placówki,
  • sprawdzenie stanu zdrowia dziecka.

Zakres procedury

Zakres stosowania dotyczy wszystkich pracowników i wychowanków przedszkola, a także rodziców/opiekunów prawnych wychowanków placówki.

Ustalenie stanu zdrowia dziecka

1. Rodzic przed przyprowadzeniem dziecka do placówki wypełnia oświadczenie dotyczące dobrowolności korzystania z opieki dla dziecka w placówce, oświadczenia o stanie zdrowia dziecka oraz zobowiązuje się do przestrzegania obowiązujących w placówce zasad związanych z reżimem sanitarnym (Załącznik nr 1i 2).
  2. Dziecko może mieć zmierzoną temperaturę przed wejściem do przedszkola.

Przyprowadzanie dziecka do placówki

1. Po wejściu na teren przedszkola należy bezwzględnie zamknąć za sobą furtkę, pamiętając o bezpieczeństwie dzieci, które w nim przebywają.
  2. Rodzic przyprowadzający dziecko do przedszkola wchodzi do budynku w maseczce i jest w niej przez cały czas pobytu w placówce.
  3. Po wejściu do przedszkola zarówno rodzic, jak i dziecko dezynfekują ręce w przeznaczonej do tego celu stacji dezynfekującej, po czym oboje przechodzą do szatni, gdzie rodzic może pomóc dziecku zdjąć okrycie wierzchnie i zmienić buty.
  4. Zaleca się, by w szatni jednocześnie przebywało maksymalnie pięciu rodziców. Kolejni rodzice proszeni są o poczekanie w bezpiecznym miejscu do momentu, gdy osoby już w niej przebywające opuszczą pomieszczenie.
  5. Do budynku prowadzą dwa wejścia, które mogą być otwarte w godzinach dużego natężenia wejść i wyjść dzieci.
  6. Zobowiązuje się rodziców do utrzymywania co najmniej 2 metrowych odległości od innych osób.
  7. Rodzic odprowadza dziecko do drzwi sali, w której odbywać się będą zajęcia danej grupy.
  8. Po przekazaniu dziecka wychowawcy rodzice sprawnie opuszczają budynek.

Odbieranie dziecka z placówki

1. Rodzic (w maseczce) w progu sali sygnalizuje wychowawcy swoje przyjście.
  2. Bezwzględnie należy poinformować wychowawcę lub osobę dorosłą, pod której opieką przebywają dzieci, iż odbiera się dziecko. Zasada ta dotyczy zarówno budynku przedszkola, jak i ewentualnych zajęć poza jego terenem (np. plac przedszkolny).
  3. W szatni rodzic może pomóc dziecku założyć okrycie wierzchnie oraz buty, dbając o to, by ubieranie się przebiegało sprawnie, zwłaszcza w godzinach, gdy w szatni jest duży ruch.
  5. Zobowiązuje się rodziców do utrzymywania co najmniej 2 metrowych odległości od innych osób.
  6. Opuszczając teren przedszkola, należy zamknąć za sobą furtkę, pamiętając o bezpieczeństwie dzieci w nim się znajdujących.

zarzadzenie_dyrektora.odt

PostanowieniaOgolne.odt