KOMUNIKAT DLA RODZICÓW DZIECI Z GRUPY I (TUPTUSIE)
W porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Radomiu oraz z Burmistrzem Miasta Pionki
zawiesza się zajęcia przedszkolne dla grupy I (Tuptusie)
na okres od 24.03.2021 r. do 26.03.2021 r.
Dzieci te objęte są kwarantanną, która obowiązuje do 28.03.2021 r. (włącznie).
W tym czasie dziecko nie powinno wychodzić z domu ani przyjmować gości. W razie wystąpienia objawów chorobowych należy kontaktować się z lekarzem POZ.
Dyrektor Przedszkola nr 1 w Pionkach
Genowefa Czerwiec
Domowe przedszkole- propozycje zajęć dla Tuptusiów
Kolory wiosny
1. Zaśpiewajmy razem piosenkę „Maszeruje wiosna”
https://www.youtube.com/watch?v=eVX4Nk7D1Xc&list=PLg1CqgwFMHxhOQA-DdZK02cKWYu-sE_LZ&index=6
2. Poznajmy wiosenne kwiaty.
https://www.youtube.com/watch?v=GrKuD6xlb7s
3. Zabawa dydaktyczna Liczenie nasion.
Potrzebne będą: patyczek do lodów lub pęseta, nasiona (grochu, fasoli, bobu, kukurydzy).
Przebieg: Rozsypujemy na stoliku wymieszane nasiona. Dzieci za pomocą patyczków lub pęset rozdzielają je na poszczególne rodzaje, opisują różnice w ich wyglądzie, wielkość, kolor, kształt. Następnie segregują nasiona zgodnie z poleceniami, układają z nich szeregi, określają na oko, których jest więcej i sprawdzają swój osąd (np. łącząc je w pary. Liczą ziarna z poszczególnych grup i mówią: Tu jest więcej, a tu jest mniej. Tworzą rytmy – powtarzające się czteroelementowe sekwencje: groszek – fasolka – bób – kukurydza. Układają kwiatki, np.: kładą ziarna grochu wokół ziarna bobu i odwrotnie, a także liczą płatki i mówią, których jest mniej.
4. Doświadczenia z nasionami.
Potrzebne będą: nasiona: grochu, fasoli, bobu, kukurydzy, plastikowe kubeczki, wata lub lignina, dzbanek z wodą lub konewka.
Przebieg: Dzieci wkładają watę lub ligninę do plastikowego jednorazowego kubeczka. Nalewają do niego tyle wody, by była wilgotna. Odliczają trzy dowolnie wybrane nasiona, wkładają je do środka. Ustawiają kubeczki przy oknie i przez najbliższe dni obserwują kiełkowanie nasion. Dzielą się swoimi spostrzeżeniami, oglądają kiełkujące nasiona przez lupę, dokumentują zmiany, wykonując rysunki. Nazywają części roślin – korzenie, liście, łodyga.
5. Pokolorujcie rysunki. Wiosna_Tuptusie(1).docx
22.03.2021
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody, dlatego wszystkie grupy rozmawiały o jej znaczeniu dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Braliśmy udział w zabawach badawczych. Ćwiczyliśmy umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń (np.: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa, a co tonie?) Najwięcej frajdy sprawiły nam ćwiczenia oddechowe: burza w szklance wody 😊. Teraz już wszyscy wiemy, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać.
16.03.2021
Z muzyką jesteśmy za pan brat, bo przecież odgrywa ona ważną rolę w naszym rozwoju. Codziennie śpiewamy i bawimy się przy muzyce, a dziś uczestniczyliśmy w przedszkolnej filharmonii. Wszystkie grupy, nawet maluszki. Tworzyliśmy muzyczną opowieść. A gdy zagrała trąbka… Oj, to był szał. 😊
12.02.2021
Rekrutacja do przedszkoli (dzieci w wieku 3 do 5 lat) i do oddziałów rocznego przygotowania przedszkolnego (dzieci w wieku 6 lat) zostanie przeprowadzona w dniach od 01.03.2021r. do 26.03.2021r. z wykorzystaniem jednolitych kryteriów naboru do wszystkich placówek publicznych prowadzonych przez miasto Pionki.
Szczegółowe zasady : http://pionki.pl/strona-1015-zasady_rekrutacji_do_przedszkoli.html
Poniżej znajdą Państwo dokumenty do pobrania.
Proponujemy Państwu udział Waszego dziecka w wiosennej sesji zdjęciowej, która odbędzie się
10 marca 2021r./środa/. Byłyby to zdjęcia indywidualne- 3szt. o rozmiarach 1 szt- 20cmx30cm, 2 szt – 10 cmx15cm, w cenie 36 zł. Istnieje także możliwość wykonania zdjęcia grupowego/w cenie 17zł – rozmiar 30cmx15 cm/. Prosimy o informację zwrotną.
Firma fotograficzna wykonuje zdjęcia na własny koszt bez konieczności wykupu.
26.02.2021
Gratulujemy Leonowi Chmielewskiemu (grupa Mądrale), Zofii Pyrce, Neli Karaś, Alicji Ciupińskiej, Mai Sikorze, Aleksandrze Mazurek, Jagodzie Mielcarek, Adamowi Karasiowi i Jakubowi Sachackiemu (grupa Ciekawscy) - dzieciom, które otrzymały nagrody w zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach konkursie wokalnym „Cztery Pory Roku- Zima”. Oto nagrania naszych laureatów:
25.02.2021
Słońce coraz wyżej, wiosna puka do drzwi, toteż czas na podsumowanie zimowych działań- akcji dokarmiania ptaków. Mądrale, Bystrzaki i Ciekawscy spotkali się więc dziś z panią Aleksandrą Kołacz- pracownikiem z Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Rozmawialiśmy o ptakach, które u nas zimowały, ale kątem oka zerkaliśmy, czy przypadkiem nie nadlatują już bociany… 😊
22.02.2021
Pewne małżeństwo mieszkało obok ogrodu czarownicy. Rosła tam roszpunka. Żona zapragnęła jej, więc mąż zerwał roślinę. Jednak złapany przez czarownicę musiał obiecać, że odda jej dziecko, które jego żona urodzi. Kiedy urodziła się dziewczynka… Nie, nie martwcie się, ta historia dobrze się kończy, a cała baśń - w dziś przez nas poznanej wersji- była całkiem zabawna 😊
17.02.2021
Policzyliście kiedyś koty w bajkach i baśniach? Filemon, Bonifacy, Garfield, Klakier, Rademenes, Kot w butach... oj, sporo. A jeszcze przecież te dzikie, np. Simba. Stanowczo kot zasługuje na swoje święto i my je dziś obchodziliśmy. Zobaczcie, jak się bawiliśmy .😊
16.02.2021
Śpiewać każdy może, więc nasza grupa urządziła sobie w sali Konkurs Małych Śpiewaków. Różnie było z zapamiętaniem tekstu piosenki, ale udział w turnieju wzięliśmy prawie wszyscy. Wszyscy też dostali nagrody. A oto werdykt jury: Wiera Tytko i Leon Chmielewski – I miejsce (ex aequo); Marysia Wojciechowska i Ada Janowicz – II miejsce (ex aequo); Pola Graniak i Bruno Michalak – III miejsce (ex aequo). Popatrzcie 😊
16.02.2021
Wiecie, że Światowy Dzień Wielorybów (15 lutego) ustanowiony został na Hawajach, a teraz obchodziny jest na całym świecie? Eko - Mądrale wczoraj też obchodziły to święto, bo z przyrodą chcemy być za pan brat 😊
15.02.2021
14 lutego obchodzone jest coroczne święto zakochanych - walentynki. My wprawdzie zakochani nie jesteśmy, ale... 😊
12.02.2021
Dziś rozmawialiśmy o tym, że woda występuje w różnych stanach skupienia. A potem robiliśmy... sztuczny snieg! To niezła zabawa :) Zobaczcie :)
11.02.2021
Uwaga, Uwaga! Mądrale (grupa III)!
Ogłaszamy grupowy konkurs wokalny. Odbędzie się on 16 lutego (wtorek).
Repertuar: piosenka „Pierwszy śnieg” (w linku na dole).
Serdecznie zapraszamy chętne dzieci,
a rodziców prosimy o pomoc w ćwiczeniach do konkursu 😊
Wychowawcy
11.02.2021
Ekologia pomaga dbać o naszą planetę, więc chcemy być eko. Rozmawialiśmy już o wodzie, próbujemy oszczędzać papier, a wczoraj uczyliśmy się, jak segregować śmieci. Dlaczego to ważne? My już wiemy :)
09.02.2021
Bystrzaki, Bystrzaki, fajne z nas dzieciaki. / Do supergrupy chodzimy i się nigdy nie nudzimy!
8 lutego obchodzony jest Dzień Bystrzaka, więc to nasze święto. Były gry, zabawy i mnóstwo śmiechu. A na koniec tort, babeczki i pyszne ciasteczka przygotowane przez rodziców. Zobaczcie, jak było wesoło :)
04.02.2021
Prymusi dziś sprawdzali, czy są samodzielni w kuchni. Postanowili więc upiec ciasteczka. Wszyscy z zaangażowaniem wzięli się do pracy. A efekty ? Sami zobaczcie :)
02.02.2021
Za nami połowa roku szkolnego i realizacja projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” też na półmetku. We wrześniu zaczęliśmy od przygotowania „Przedszkolnej książeczki dziecięcych hitów do czytania”. Potem sporo rozmawialiśmy o emocjach. Dbaliśmy też o zdrowie z Małym Misiem i stworzyliśmy „Labolatorium czterech żywiołów”. Jesteśmy w trakcie opracowywania „Zmisiowanego ekokalendarza”, a jeszcze sporo pracy przed nami. Oto historia naszych działań w kilku..., no może kilkunastu zdjęciach zamknięta 😊
(02.02.2021)
U Bystrzaków było dziś bajkowo, bo wcielaliśmy się w postaci z Czerwonego Kapturka. Było wesoło, ale i nutka strachu dała o sobie znać, gdy na horyzoncie pojawił się wilk. Teraz już wiemy, że nieznajomym nie wolno ufać...